"ללא היתר לשחק בשבת, הכדורגל הישראלי יושבת"

"ללא היתר לשחק בשבת, הכדורגל הישראלי יושבת" ראשי הכדורגל בישראל. מאיימים להשבית את הליגות | צילום: ערן לוף
המנהלת וההתאחדות הבהירו לשר אריה דרעי: "לא תהיה ברירה להפסיק"
מנהלת הליגות בכדורגל בשיתוף עם ההתאחדות, שלחו הערב (שני) מכתב לשר הכלכלה, ח"כ אריה דרעי, בעניין המשך קיום משחקי כדורגל ביום שבת.


המנהלת וההתאחדות הבהירו במכתבם כי "אם חוקיות הכדורגל בשבת לא תסודר, הליגה תושבת" והוסיפו כי לאור העמדה הברורה שהביע בית המשפט בשבוע שעבר, אין להן ברירה אלא לעצור את משחקי כל הליגות והגילים אם עד ל-7 בספטמבר – אלא אם הנושא יוסדר ע"י ממשלת ישראל.


"בכל מדינות העולם נהוג לקיים את משחקי הכדורגל במסגרת ימי המנוחה השבועיים", נכתב בתחילת המכתב, "גם בישראל – מזה קרוב ל-100 שנה – נערך חלק משמעותי מפעילות הכדורגל בשבת, יום המנוחה השבועי ליהודים.


"איננו יכולים להתעלם מהשינוי שחל בהתייחסות למשחקי הכדורגל בימי המנוחה השבועית. עוד יובהר כי אין המדובר רק במשחקי הליגה הלאומית, אלא בכלל פעילות הכדורגל הישראלי.  אנו פונים באופן מיידי בבקשה שיינתן על-ידך היתר כללי לפי סעיף 21 לחוק שעות העבודה ומנוחה להעסקה במנוחה השבועית של כל סוגי העובדים בתחום הכדורגל".


לסיכום כתבו ראשי המנהלת וההתאחדות: "בהינתן לכל האמור, ובכדי למנוע מצב בו נפעל חלילה בחשש לניגוד להוראות הדין, הרינו להודיעכם כי ככל שלא יינתן היתר עד ליום ד' (7.9), לא תהיה בידינו כל ברירה אלא להפסיק לאלתר כל פעילות הכדורגל המאורגנת על-ידי מנהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל בימי המנוחה השבועית".

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ