הנשים דורשות להציג מתווה לפתיחת הליגה

הנשים דורשות להציג מתווה לפתיחת הליגה שטרק. \נוקטים בכל האמצעים העומדים לרשותנו\ | צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת הנשים
המנהלת פנתה לבג"ץ שיכריע בסוגיית התקציב. שטרק: "רוצים לפעול בכבוד"

מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הגישה הבוקר (שני) בקשה דחופה לבג"ץ, להורות למועצה להסדר ההימורים בספורט ולמשרד התרבות והספורט, להציג בתוך שבעה ימים מתווה תקציבי זמני שיאפשר את הפעלת ליגת העל בעונה הקרובה, שאמורה לצאת לדרך ב-31.10.2016. 


בבקשה שהוגשה הבוקר על ידי עורך הדין אורי קידר ועו"ד אורי כהנא המייצגים את המנהלת, התבקש בג"צ להורות כי ההסדר התקציבי יהיה שוויוני ומאוזן ולא יפחת משיעור של 5% ביחס להסכם השיווק עליו סוכם בשבוע שעבר עם ההתאחדות לכדורגל, שהביא לסיום את השביתה עליה הכריזה ההתאחדות לכדורגל.


בית המשפט התבקש להורות בצו, כי עד אשר יושג הסדר שיאפשר את הפעלת ליגת העל לנשים בכדורסל לעונה הקרובה, לא יעבירו משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט תקציבים להתאחדות לכדורגל. בנוסף התבקש בית המשפט להורות למועצה להסדר ההימורים בספורט לחשוף את הסכם השיווק עם מנהלת ליגת העל לגברים בכדורסל, הכולל לטענתה תמריצים המגיעים גם לליגת העל לנשים בכדורסל כגון תמריץ לעידוד ישראליות, תמריץ לעידוד הישגיות ותמריץ לקבוצות המשחקות בגביעי אירופה.  מחאת מנהלת הנשים בעונה שעברה (מנהלת הליגה)


בשבועות האחרונים פנו עו"ד אורי קידר ועו"ד אורי כהנא המייצגים את המנהלת, פעם אחר פעם, לכל הצדדים, לפעול בהתאם להנחיה מוקדמת יותר של בג"צ, ולמצוא מתווה תקציבי כולל לליגת הנשים, ופתרון דחוף שיאפשר את פתיחת העונה הקרובה העומדת בפתח. "למרבה הצער לא רק שפניות אלה לא זכו לכל מענה ענייני, אלא שהמשיבים פעלו למן מועד החלטת בית המשפט במישור אחד בלבד - לגבש מתווה תקציבי עבור ההתאחדות לכדורגל, בהיקף כספי (אשר ידוע מראש, ולכולם) בסכום של 80,000,000 ש"ח, תוך שהם מתעלמים כליל מהעותרות ומעלימים מהן, ומבית המשפט את פרטי המתווה" כך לשון הבקשה.


רו"ח איריס שטרק יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל אמרה: "משרדי ממשלה והטוטו מתעלמים לחלוטין מהוראת בג"צ, שניתנה לפני כחודש וחצי. אנו נוקטים בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לשנות את האפליה התקציבית רבת השנים, ולהבטיח את עתיד כדורסל הנשים בישראל , ולשם כך עתרנו לבגצ. אם משרד הספורט והטוטו סבורים שיש לתמוך בהתאחדות לכדורגל ב- 80 מיליון ש"ח בשנה, מבלי להציג בסיס תקציבי, שיאפשר לכדורסל הנשים לפעול בכבוד, וכן לפתוח את העונה הקרובה, ומבלי להעביר את השלמת התקציב של העונה הקודמת, יש בכך הפרה של הוראות בג"צ".

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • איראן
  0
  ספרד
  1
  Live
 • פורטוגל
  1
  מרוקו
  0
  Live
 • אורוגוואי
  1
  ערב הסעודית
  0
  Live
 • קולומביה
  1
  יפן
  2
  Live
 • פולין
  1
  סנגל
  2
  Live
 • רוסיה
  3
  מצרים
  1
  Live
הירשם לניוזלטר עם ההעדפות שלך הרשמה
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ