אליפות אירופה עד 23: שלוש מדליות לישראל

אליפות אירופה עד 23: שלוש מדליות לישראל אליפות אירופה עד 23: שלוש מדליות לישראל | צילום: אביב קורט, איגוד הג'ודו בישראל
גרוסמן ובוטבול זכו בכסף והוכיחו שיש עתיד, רסקופין השלים יום טוב עם ארד
היום הראשון של אליפות אירופה בג'ודו עד גיל 23 עבר בצורה מצויינת עבור הנבחרת הישראלית שרשמה שתי מדליות כסף וארד אחת. 2,000 צופים הגיעו להיכל שלמה בתל אביב בכדי לצפות באליפות וחזו בעדי גרוסמן, אלכס רסקופין וטהר בוטבול מביאים הרבה כבוד לנבחרת.
 
גרוסמן שהתחרתה בקטגוריה נשים עד 57 ק"ג, התחילה את יום הקרבות בניצחון על שאקורה מארליה האוקראינית. ניצחונות על הפולנית בורסווקה וטופרק מבריטיניה העלו אותה לחצי הגמר בו הכניעה את גורדן וייסר מהולנד. רק בגמר היא נעצרה על ידי בת ארצה של וייסר, לטרישה סטול.
 
 
גם טהר בוטבול זכה במדליית כסף במשקל עד 73 ק״ג גברים. בקרב הראשון הוא הכניע את לוקס ריטאר מאוסטריה, והוסיף ניצחון על הקפריסאי דודולף. ניצחון על יריב רוסי העלה אותו לחצי הגמר בו הקפיץ את ההיכל אחרי ניצחון משכנע על גארדאסיק ממונטנגרו. בגמר בוטבול נראה טוב ואף הוביל, אבל איידרוב האזרי ביצע עליו איפון והשאיר אותו עם המחמאות.
 
במשקל עד 66 ק״ג גברים, השיג רסקופין מדליה שלישית לטובת הנבחרת. הוא החל את דרכו עם איפון על פטריק מפולין, השלים ניצחון על לאברדו הספרדי, אך ברבע נעצר על ידי הג'ודאי האוסטרי מתיאס וירד לבית הניחומים. בקרב הראשון ניצח רסקופין את בונצ׳יץ׳ הסרבי ובקרב על מדליית הארד השיג איפון ענק תוך 19 שניות בלבד על תלמן ולייב האזרי.
 
״אני שמח שרואים את עבודת העומק שאנחנו עושים בג׳ודו בישראל", אמר יו״ר איגוד הג׳ודו הישראלי משה פונטי. "זה בא לידי ביטוי לא רק בנבחרות הבוגרות אלא גם בנבחרות הצעירות, וחשוב לא פחות - באמון שאנחנו מקבלים מהאיגוד האירופי שהעניק לנו את האירוח של האליפות, וב- 2000 צופים שהגיעו לצפות בתחרות. הקהל הישראלי אוהב את הג׳ודו שלנו, ואני מאושר לראות אולם מלא. ברכות גדולות לעדי, אלכס וטהר ולצוותי המאמנים. מדהימים״.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
הירשם לניוזלטר עם ההעדפות שלך הרשמה
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ