חפש מסגרת: בן חיים חייב להתאים את עצמו לאירופה

חפש מסגרת: בן חיים חייב להתאים את עצמו לאירופה
הכישרון מתאים גם לספרד אבל תנועות הידיים והעצבים לא מספיקים

טל בן-חיים צודק, זו כנראה ההזדמנות האחרונה שלו להגיע לאירופה כשהוא בשיא. גיל 27, אחרי שמיצה את ליגת העל, לאורך ולרוחב. רק מה, אם יעלה היום - או הקיץ - על מטוס, מומלץ שיקלף מעצמו את סממני השכונה ולא ישאיר גרם אחד של רוח ואוואנטה. שיגיע נטו שחקן.


הרי שם, באירופה הקפואה, בן חיים לא יעשה על אף אחד רושם עם הפרצופים העצבניים והמניירות. הוא כולה שחקן רכש שהגיע מהמדבר הצחיח, ואם זה לא מתאים תוך שנה נראה אותו לוחץ ידיים עם החבר'ה בקרית שלום ומכריז 'כמה כיף לחזור'.


שלא תתרשמו לרעה, מבחינת כישרון, בן חיים הוא אולי השחקן הכי מתאים להשתלבות בליגה של הגדולים, אני אפילו חשבתי על הפרמייר-ליג, כשגם ספרד באה בחשבון. זו לא הגזמה - מדובר בקיצוני באגף שמאל, המבוקש יש לומר. אחד שמחזיק ברפרטואר שלל איכויות כמו מהירות, כוח, דריבל וסיומת. מספיק לראות את השער שהשחיל לבופון בכדי לשכנע את הגויים שמדובר בפוטנציאל להיות הדבר האמיתי.


הבעיה היא בהתנהלות. אני, למשל, לוקח את ראיין גיגס, האליל הפרטי שלי, שהיה קיצוני שמאלי במנצ'סטר יונייטד. אני מנסה להיזכר כמה פעמים בקריירה הוא הגיב בכעס לשריקות של שופט. אולי היו, אבל לא על משקל.


אצל בן חיים אין שריקה שעוברת ככה סתם. הכל מלווה בתנועות ידיים, בכעס בלתי נשלט. השחקן הזה הוא דרמה-קינג. אז בליגת העל מדובר בבן חיים, העילוי שעשה את דרכו מפאתי מכבי פ"ת לראש הרשימה של מיץ' גולדהאר. כוכב שביט באימפריה של ג'ורדי. מי ידבר איתו? עובדה, בקושי כרטיס צהוב למזכרת.דרמה-קינג (עדי אבישי)


נראה אותו עושה את אותן תנועות בבריסל, מול אנדרלכט. מתבכיין, צועק. אני מבטיח לכם שלא רק בקבוצה היריבה ירימו גבה מול הג'סטות, הים-תיכוניות.


באירופה אתה צריך דרגה בכדי להתחיל לצעוק. עד אז חובת ההוכחה היא עליך בלבד, תזכרו את התקופה הנשכחת של מאור בוזגלו בסטנדרד ליאז'. כוכב על בישראל, עוד אחד בסגל הרחב בבלגיה.


אני אקח את הישראלי הכי מוכשר שיצא מכאן, אייל ברקוביץ'. אין ספק שהוא עשה קריירה נהדרת באי הבריטי, נחשב עד היום לאחד מגדולי המוסרים בתולדות הפרמייר-ליג, אבל אם ישאלו למה לא הגיע רחוק יותר מווסטהאם, או פורטסמות', זה בגלל ששחקן כדורגל הוא קומפלקס שלם, כשכישרון הוא רק אחד ממרכיביו.


אירופה מיועדת לשחקנים שמבינים לאן הם הגיעו. לא חייבים להיות גאונים (רמי גרשון), לא חייבים להיות מבריקים (בירם כיאל), חייבים להתאים למסגרת.באירופה הוא יתאים למסגרת? (עדי אבישי)


לכן בן חיים צריך להשתנות ולקלוט שהוא אולי יגשים בקרוב חלום, אבל גם יחזור להיות בורג קטן במערכת. אם ירצה, בורג מתוצרת ישראל.       

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
הירשם לניוזלטר עם ההעדפות שלך הרשמה
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ