אמנם שיבק פוטר, אך יישאר אלוף לנצח

אמנם שיבק פוטר, אך יישאר אלוף לנצח
מאמן אלופת 2016 נקלע לתקופה רעה ונשא באחריות, בדיוק כפי שעשה זאת בהצלחה
עוד לא יבשה הדיו מאז ההודעה על פיטוריו של קלאודיו ראניירי, אלוף אנגליה בכדורגל, וכבר הלך בעקבותיו אלוף ישראל בכדורסל, אריק שיבק.
 
וזה לא רק ששניהם משלמים את המחיר, פשוט אלה חייו של מאמן. שיבק עשה כמובן היסטוריה, בעת שהוליך את מכבי ראשון-לציון לזכייה בתואר, וקבע סנסציה של ממש. לא מכבי תל-אביב. לא הפועל ירושלים. מכבי ראשון-לציון היא אלופת 2016. אריק חתום עליה. הוא האחראי המיקצועי, מנהל המשחק – לטוב ולרע. 
 
 
כששחקניו קלעו, זה היה שיבק. עכשיו כשהקבוצה רחוקה מלשכנע – גם על כך הוא אחראי. אריק שיבק הוא מאמן רציני, יסודי ויודע את המקצוע. אבל בספורט, בדיוק כפי שישנן תקופות טובות, ישנן גם תקופות חלשות עליהן משלמים, בעיקר כשמדובר באלופה. ההודעה על פיטוריו מאימון מכבי ראשון-לציון, הגיעה כאמור בעיתוי מעניין. ראניירי קדם לו, ופיטוריו מלסטר, באו בגלל מצבה הגרוע בטבלה. הם אינם המאמנים הראשונים, ואף לא האחרונים, שהודחו מתפקידם. אולי עליהם כותבים יותר, מפני שזכיותיהם באליפויות הכדורגל והכדורסל עדיין טריות וזכורות.
 
על מאמנים בספורט מסתכלים בזכוכית מגדלת. ישנן ציפיות, וכאשר התוצאות אינן בהתאם – המאמנים הולכים הביתה. בכך אין כל חדש. הדברים חוזרים ונישנים פעם אחר פעם. אריק שיבק פוטר – ואולם הוא ישאר חתום על אליפות 2016. את זה, איש לא יקח ממנו.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
הירשם לניוזלטר עם ההעדפות שלך הרשמה
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ