סתם רצים ומחתימים: חיפה הולכת לאיבוד

סתם רצים ומחתימים: חיפה הולכת לאיבוד
וגם: הנתונים המדהימים של מיכה ומה המשמעות של הרכב ללא זרים

מאמץ


המרדף נמשך. אחרי שמכבי תל אביב ניצחה והשתוותה אליה במספר הנקודות, עלתה הפועל באר שבע למשחק בטרנר מול מכבי חיפה, כשהיא יודעת שהיא חייבת ניצחון כדי לצאת לפגרה עם שקט נפשי ולהוריד במעט את מפלס הלחץ לקראת משחק העונה. גיא לוזון, שהצליח להשתחל עם הירוקים לפלייאוף העליון ברגע האחרון, הוא המאמן היחיד העונה שהגיע לטרנר ולא הפסיד.


לוזון הגיע למשחק עם סגל חסר והתלבטות לא קטנה מבחינה טקטית. כשהפועל ת"א התייצבה למשחק בטרנר, הוא שיחק במערך האהוב עליו, 4:4:2 קווים, לחץ את ב"ש ולא היה רחוק מניצחון. מצד שני, במשחק שלמעשה הביא את חיפה לפלייאוף העליון, הניצחון בטדי, הוא עלה במבנה של יהלום בקישור ורשם ניצחון יפה ומרשים.

 • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ספורט1

 


לוזון בחר באופציה השנייה, כשעלה עם יניב בריק כקשר אחורי, סאן מנחם ונטע לביא לפניו, גילי ורמוט בשפיץ של היהלום, עמית זנטי וניקיטה רוקאביציה כחלוצים. המערך הזה הוא מאוד בעייתי מול קבוצה כמו ב"ש משתי סיבות עיקריות. הראשונה, משחק האגפים של המקומיים, שמשחקים עם שני שחקנים בכל אגף, וחוסר היכולת של שלישיית הקישור לכסות את רוחב המגרש ולעזור למגנים. והבעיה העיקרית – המבנה ההפוך של הקישור של ב"ש שיצר בעיה קשה ליניב בריק להגיע לאזורים שאליהם נכנסו מיכאל אוחנה ואובידיו הובאן.לוזון בטרנר. הוא בין המנוצחים שם (דני מרון)


המחצית הראשונה התנהלה בשליטה מוחלטת של ב"ש. ורמוט איבד את ג'ון אוגו ושיחק ממש כחלוץ, בריק לא יכול היה לצאת קדימה וזה אפשר לב"ש, בעזרת אוגו, לפרק את הלחץ של חיפה בקלות ולגרום לשחקנים בירוק להתרוצץ לכל עבר ללא תכלית. בשליש האחרון הובאן כל הזמן הגיע מאחור ללא שמירה ואיים על השער. אחרי 15 דקות היה נראה שלוזון הגיב, ושינה את המערך ל 4:3:3 כשוורמוט עובר שמאלה וזנטי ימינה, ושניהם עזרו לשי בן דוד ולגארי קגלמאכר במשחק ההגנה. אבל זה החזיק בדיוק 10 דקות וחיפה חזרה למערך שבו התחילה ונענשה לבסוף בדיוק מהאזורים שאליהם בריק לא הצליח להגיע.


המחצית השנייה נראתה אף גרוע יותר מבחינת חיפה. החילוף של לביא בקהת החליש את חיפה הגנתית, לא היה ברור מי לוחץ את מי, מתי ובאיזה אזורים, וב"ש פשוט עשתה מה שהיא רוצה על המגרש כשהיה ברור מהדקות הראשונות של המחצית שהמשחק הזה בכיוון של תבוסה.


נתוני המשחק היו חד משמעיים – 24 איומים על השער של גלזר, מתוכם 10 למסגרת לעומת שני איומים בלבד של חיפה, שאף אחד מהם לא היה למסגרת (הבעיטה לקורה של קגלמאכר, אינה נחשבת כבעיטה למסגרת). השחקנים של חיפה ניסו והתאמצו, ולראיה הם רצו 1,500 מטרים יותר משחקני ב"ש, אבל כשהעמידה הטקטית במגרש לא טובה, ואתה מחזיק בכדור רק 36 אחוז מהזמן, לא משנה כמה תרוץ ותנסה, זה לא יעזור.גלזר. 24 איומים על שערו בב"ש (דני מרון)


ב"ש מצדה יכולה להיות מרוצה מהניצחון המוחץ, מהיכולת של אוחנה והובאן ובעיקר מהחזרה של מיגל ויטור, שאם ב"ש תצליח להכשיר אותו למשחק העונה, הוא בהחלט יכול להיות הערך המוסף במשחק, שניצחון בו, יסלול את הדרך לאליפות שנייה ברציפות.


דור מיכה, זה הסיפור


מכבי תל אביב סופרת כבר שבעה ניצחונות רצופים וגם שינוי מומנטום. בשני המשחקים האחרונים של העונה הסדירה, היא עשתה את המינימום בכדי לקחת מקסימום נקודות ונראתה רע מאוד, בעיקר מול הפועל חיפה. זה לא גרם לשינוי דרסטי. מול בני סכנין, מכבי ת"א עלתה במערך הקבוע שלה בתקופת ליטו וידיגאל, עם גל אלברמן כקשר אחורי יחיד, כשרובן מיקאל ודור מיכה לפניו. משחק האגפים של מכבי כרגיל היה לא סימטרי, כשבצד אחד טל בן חיים, שחזר להרכב במקום אוסקר סקאריונה המאכזב, תופס קו, ובצד השני, ברק יצחקי נכנס כל הזמן למרכז כחלוץ שני ומפנה את הקו ליציאות של אלי דסה.וידיגאל. עלה במערך הקבוע (דני מרון)


מהעבר השני, סכנין עלתה במערך של 5:4:1, כשז'אורז'יניו מתופקד כחלוץ יחיד ופיראס מוגרבי וסיראז' נאסר בכנפיים. סכנין התחילה את הלחץ נמוך מאוד, כשהיא מוותרת על הבלמים, וז'אורזיניו מונע מאלברמן לקבל את הכדור. שחקני הכנף עזרו מאוד למגנים ולא אפשרו יתרון מספרי באגפים. הבעיה של סכנין הייתה בהתקפה - העובדה ששיחקה נמוך וללא שחקן מטרה אמיתי לא אפשרה לה לצאת קדימה גם לאחר שחטפה כדורים ולמעשה היא לא סיכנה כלל את הקו האחורי של מכבי ת"א.


במחצית השנייה מכבי עשתה שינוי טקטי חכם ששינה לחלוטין את משחק ההתקפה שלה. רובן מיקאל ירד לשחק ליד אלברמן, מיכה הוזז לכנף ימין ויצחקי עבר לשחק ליד וידאר קיארטנסון. מכבי התחילה לדחוף קדימה, מיקאל ניהל את המשחק נהדר וביטל לחלוטין את הלחץ של ז'אורזיניו על אלברמן. מיכה, במשחק נהדר, נכנס שוב ושוב לאזורים שבין המגן לבלם ומשם סיפק כדורים לחבריו. בכלל, המספרים של מיכה היו פנטסטיים, 88 מסירות מתוכן 76 מדויקות (86%), שלוש הגבהות מדויקות, שלוש מסירות מפתח ושני בישולים נהדרים.אלברמן מול ז'אורז'יניו. הצהובים צברו ביטחון (דני מרון)


כעת מכבי ת"א יוצאת לפגרה עם מצב רוח טוב והרבה ביטחון, אבל אין ספק שמשחק העונה בטרנר בעוד שבועיים יהיה אופרה אחרת לגמרי.


הבעיה לא בזרים


במשחק שפתח את משחקי השבת, משחק התחתית הקריטי של הפועל תל אביב בקריית שמונה, העלו שני המאמנים הרכבים נטולי זרים. כמובן שלכל קבוצה יש את הסיבות שלה. ק"ש, שנפלטה במחזור האחרון מהפלייאוף העליון ולמעשה סיימה את העונה, חושבת קדימה ומתחילה להריץ שחקנים שיהיו רלוונטיים גם בעונה הבאה. הפועל ת"א בנתה סגל חדש בינואר כמעט ללא הכנה מוקדמת, עם הרבה לחץ ואילוצים, והתוצאות בהתאם.


יש שיטענו שמשחק כזה הוא הוכחה לכישלון חוק ששת הזרים. לדעתי זו יותר הוכחה לבחירות הכושלות ולהעדר השקעה במחלקות סקאוטינג לטובת שימוש בתוכנות ואמצעים שנגישים כמעט לכולם ולא ביוקר. בנוסף, החוק לא מחייב להביא שישה זרים אלא רק מאפשר זאת. הווה אומר, לא צריך להביא שישה זרים כי מותר, עדיף לחלק את אותם משאבים בשלושה זרים איכותיים, שבאמת ישדרגו את הקבוצה.הפועל ת"א בק"ש. הרכב נטול זרים (אנצו ג'וש)


בכלל, מחזור הפתיחה של הפלייאוף הלך באופן חד צדדי לקבוצות שצריכות את הנקודות. שתי הראשונות ושתי האחרונות ניצחו יחסית בקלות. בואו נקווה שבהמשך הפלייאוף, בעיקר בפלייאוף התחתון, הקבוצות שסיימו את העונה, ישמרו על כבודן וינסו לצבור כמה שיותר נקודות עד לסיום העונה.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • דנמרק
  1
  אוסטרליה
  1
  Live
 • צרפת
  1
  פרו
  0
  Live
 • ארגנטינה
  0
  קרואטיה
  3
  Live
הירשם לניוזלטר עם ההעדפות שלך הרשמה
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ