הנבחרת לא היוותה יריב ראוי לספרד

הנבחרת לא היוותה יריב ראוי לספרד
לדבורין אין טענות למאמן ולשחקנים שנתנו את המקסימום ב-4:1 בחיחון

לנבחרת ישראל לא היה מה "למכור" בספרד, וההפסד 4:1 שיקף רק חלק מיתרונה האיכותי של ה"לה רוחה".


הפערים הגדולים שבין שתיהן ניכרו בעיקר בטכניקה, בקצב, ובמהירות הביצוע. זה היה שיעור מאלף שהזכיר לנו עד כמה רחוקה ישראל מהטופ העולמי, מקום שבו מצויה כבר שנים נבחרת ספרד המשופעת  בשחקנים ברמה עולמית.


התוצאה מלמדת כאמור על יחסי הכוחות, ועם זאת למזלנו, מפני שהנבחרת הביתית מיעטה יחסית לבעוט לעבר השער, עלה בידיה להבקיע  "רק" ארבעה שערים.


המאמן אלישע לוי דיבר בשבוע שעבר על כך שאל לנו להתבטל בפני נבחרת ספרד, אולם במגרש עצמו ישראל פשוט לא היוותה יריבה ראויה. אין מדובר בבחירות לא נכונות של אלישע, שכן מרבית השחקנים בסגל שווים למדי באיכותם. הדבר שכה בלט במהלך ההתמודדות הוא שטף המשחק הספרדי.אלו לא הבחירות של אלישע לוי, אלא פערי האיכות (אודי ציטיאט, ספרד)


בעוד שישראל התאמצה כמעט בכל פעולה, אצל אלופת העולם של 2010 הנעת הכדור הייתה קלילה ואלגנטית.  אלה דברים שאין לומדים לא ביום ולא בשנה. מדובר ביסודות המשחק ובהבנה שיש לתת לכדור לבצע את המלאכה בנגיעה אחת מרגל לרגל. לכן בדקות רבות זה נראה כמשחק שבין קבוצת בוגרים לנוער. כדורגלני ספרד מסרו כדור ונעו מיידית לתפיסת עמדות חדשות. זהו האלף-בית של משחק הכדורגל. פשוט והגיוני, אך דורש מיומנות ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו עדיין לא שם.


זו המציאות שהותירה לנו רק את האפשרות להביט על ביצועי המנצחת, ללמוד ממנה ולקנא. ובעקבות  המשחק, משפט לסיום:  ברור לי שכל אחד משחקני נבחרת ישראל עשה את המקסימום שלו. אבל, כאשר ספרד מארחת את ישראל, המקסימום הזה אינו יכול להספיק. עובדה - לא היה בכוחו למנוע מפלה ישראלית.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • בלגיה
  5
  טוניסיה
  2
  Live
 • דרום קוריאה
  1
  מקסיקו
  2
  Live
 • גרמניה
  2
  שבדיה
  1
  Live
הירשם לניוזלטר עם ההעדפות שלך הרשמה
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ