נעלמה המשמעת: לכלוך מרסק את מעמד המאמן

נעלמה המשמעת: לכלוך מרסק את מעמד המאמן
שרף ("שחקנים בלי אישיות") ומזרחי ("לזהבי לא העירו") על אלישע לוי

נבחרת ישראל כבר מזמן לא גורפת כותרות באור חיובי אך אחרי ה-4:1 אצל ספרד, שבו לעסוק אצלנו בטפל ולא בעיקר. עוד מפלה עברה ושחקנים החליטו לסגור חשבון כשאלישע לוי החליט להגיב עם השעייתם של אריאל הרוש ותומר חמ לאחר שהתבטאו נגד אי שיתופם במשחק.


ארבע דמויות שחוו את המדים הלאומיים ממקומות כאלה ואחרים מתנחים את ההשעייה, הדברים ומביטים בדאגה על מצב המאמן הישראלי.


"אלישע לוי נהג נכון בפרשת חמד והרוש, שהיו צריכים לעשות את הדברים בשקט. השחקנים הוציאו דברים למקומות שלא היו צריכים להוציא והם עכשיו בחוץ, ובצדק", אמר מאמן נבחרת ישראל בעבר, שלמה שרף, בהתייחסותו לניפויים של השניים בעקבות הביקורות שמתחו על אי הכללתם בהרכב הפותח במשחק מול ספרד.


"אני רוצה לראות איך החלוץ טל בן חיים ישחק בשבת נגד הפועל ב"ש. יש שחקנים מבוהלים, ובנבחרת צריכים שחקנים בעלי אישיות חזקה יותר. לאלה שנמצאים בנבחרת אין טיפת אחריות. אנחנו צריכים שחקנים בעלי אופי, כמו ניר קלינגר ואריק בנאדו. לא כל אחד יכול להיות בנבחרת. יש לנו נבחרת בלי מנהיגים ובלי רמת משחק אינטליגנטית. השחקנים בורחים מהמערכה", הוא מוסיף.


"אני לא אוהב ביקורות פומביות של שחקנים, זה לא נראה טוב ויוצר עננה על ההתנהלות בתוך הנבחרת", הוסיף שייע פייגנבוים, "תמיד יש מי שלא מרוצה מהחלטות. הרוש וחמד הרשו לעצמם לדלג משיחה עם המאמן לפרסום פומבי. אין לי ספק שאם היה ניצחון או תיקו הם היו שומרים על פה נעול", גורס שייע.הכל בגלל שהוא לא ניצח? אלישע (אודי ציטיאט)


"ראיונות לא מכובדים כאלה הם לא במקום. הקוד האתי לא הובן כנראה", קובע חלוץ העבר אלון מזרחי, "זה התחיל לפני המשחק. ערן זהבי תקף כביכול שחקן של מכבי ת"א שהתבטא נגד הליגה הסינית (רובן מיקאל, א.ג) ואף אחד לא התייחס או קרא לו לשיחה. התקשורת מנסה למשוך שחקנים בלשון וחמד והרוש שילמו על מעידה", אמר האווירון.


אל הדעה האחידה מצטרף אמיר שלח, אחד שלבש לא מעט את המדים הלאומיים: "על פניו, נראה שלוי צודק. אין מקום לשחקנים ממורמרים בנבחרת. אני מאמין שהם ימצאו בסופו של דבר את הדרך חזרה לנבחרת אם יתנצלו".


"משתמשים במאמן כמו סמרטוט"
למרות החזית האחידה שקובעת כי אלישע לוי פעל נכון עם השעיית השניים, מעמד המאמן רחוק מלהיות איתן, בייחוד כשמדובר בנבחרת.עוד ישוב לסגל? חמד (ערן לוף)


"מעמד המאמן? בישראל מעמד המאמן לא קיים", המשיך שרף לירות, "היום המאמן הוא בדיוק כמו סמרטוט. משתמשים בו ואז משליכים לפח.


"קיימת פגיעה במעמד המאמן, בעיקר בקבוצות. מעמדם כבר לא כמו בעבר", מנתח פייגנבוים, "כל אחד מדבר, מעביר ביקורת ומזעזע עבור כותרת. לרוץ לתקשורת זה דבר חמור ופגיעה במעמד המאמן, גם אם לוי טעה בבחירת השחקנים. אי אפשר להשוות בין דמות המאמן של פעם, שהיה סמכות עם כבוד, למה שהפך המאמן היום".


שייע הפנה אצבע מאשימה: "זה לא נראה ולא נשמע טוב, זה פשוט מביש. בעלי הקבוצות רומסים את המאמן וכל אחד עושה זאת בדרכו הוא. ומי שרואה ולמד מהם אלה השחקנים".בגלל המאמן או בגלל הבעלים? דני גולן כדוגמא (ערן לוף)


"מעמדו של המאמן הישראלי הולך ומידרדר, וזאת תופעה של השנים האחרונות. המאמנים של היום זה לא מאמני על כמו שהיו וככה זה נראה", סיכם האווירון.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • קולומביה
  1
  יפן
  2
  Live
 • פולין
  1
  סנגל
  2
  Live
 • רוסיה
  3
  מצרים
  1
  Live
הירשם לניוזלטר עם ההעדפות שלך הרשמה
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ