נערים א' – ארצית צפון: אלופות, לוח משחקים ועוד

פורסם לוח משחקי ליגת נערים א' – ארצית צפון, ובכתבה זו תוכלו לקבל את כל המידע שצריך לדעת לקראת העונה הבאה, וגם, הצדעה לשתי הקבוצות שזכו באליפות בעונה שעברה וישחקו בליגה – הפועל הוד השרון והפועל עפולה.

מאת : אורי שמיר – עורך "אתר "וולה"

ליגת נערים א' – ארצית צפון, בעונה האחרונה הייתה מרתקת ומעניינת מאוד, העובדה שמכבי חיפה הבטיחה את האליפות רק במחזור האחרון, כשבעורפה נשפו מכבי פ"ת ומכבי נתניה, בתוספת לעובדה שהיורדת השניה לליגה המחוזית, מ.ס ג'וליס, שהצטרפה למכבי אחי נצרת, נקבעה רק במחזור האחרון וזאת במאבק משולש בו היו שותפות גם קרית שמונה ומכבי הרצליה, שניצלה מירידה בזכות שער דרמטי בתוספת הזמן של המשחק מול בית"ר טוברוק, שהסתיים בניצחון 0:1 לזכות הרצליה, הפכה את הליגה למרתקת ביותר מקרב הליגות הצעירות.

בתחילת השבוע הודיעה ההתאחדות לכדורגל על פרסום לוח המשחקים, והנה אנו כאן כדי לעשות סדר בעניינים, להעשיר במידע בנוגע למשחקים מרכזיים ובנוגע למועדי הפגרות, וגם, הצדעה לשתי קבוצות שנתון 95 שזכו באליפות בעונה שעברה, הפועל הוד השרון והפועל עפולה,  אשר נציגי שנתון 96 של מועדונים אלה יזכו לשחק בליגה זו.

העונה הקרובה תהווה עונת מעבר בשנתון נערים א', מתוך מטרה שבעונת 13/14 השנתון יתנהל בפורמט דומה לזה של ליגת העל, עם ליגה בכירה בה משתתפות 16 קבוצות, שני מחוזות של ליגה לאומית  עם 14 קבוצות ומספר מחוזות [תלוי בהרשמה] של הליגה הארצית. לפי כך, עבור הקבוצות שמשחקות בליגת נערים א' ארצית, מדובר בעונה חשובה מאוד. מעבר למאבק על האליפות ועל כניסה למשחקי "אלוף האלופים", בהם ישתתפו שלוש הראשונות מכל מחוז, המאבק על הירידה מצטמצם עד מאוד, כאשר הקבוצות שיסיימו את העונה במקומות 9-14 למעשה יירדו ליגה.

כמו בעונות עברו, גם הפעם הליגה תתבסס על קבוצות ששיחקו לאורך השנים במחוז השרון. הקבוצות שבעונה שעברה, בשנתון נערים ב', שאינן שיחקו בליגת השרון הן: נציגות המפרץ – בני סכנין [אלופה] ועירוני קרית שמונה, הפועל חדרה [אלופת השומרון], הפועל עפולה [ מקום 6 מחוז יזרעאל].

ליגה סדירה ופגרות

המחזור הראשון של הליגה יחל ב-1/9, כאשר אחרי המחזור השני תצא הליגה לפגרה של שבועיים [שבת אחת]. אחרי המחזור החמישי [6/10] תצא הליגה לפגרה בת שלושה שבועות, והיא תחזור לפעילות במחזור השביעי [3/11] ושוב תצא לפגרה – הפעם של ארבעה שבועות, אחרי המחזור התשיעי [8/12] תצא הליגה לפגרה, אחרי המחזור ה-19 [2/3/13] תצא הליגה לפגרה של שבועיים, לאחר מכן תחזור לפעילות רצופה עד המחזור האחרון, שייערך ב-27/4.

משחקי המחזור הראשון: הפועל הוד השרון - מכבי הרצליה, מכבי נתניה - הפועל עפולה, מכבי פ"ת - קרית שמונה, הפועל פ"ת - מ.ס נשר, מכבי חיפה - בני סכנין, בית"ר טוברוק - הפועל חיפה, הפועל חדרה - כפר סבא.

משחקים מרכזיים

הדרבי הראשון של העונה ייערך במחזור השישי, ובו תארח מכבי פ"ת את  הפועל פ"ת. המחזור השביעי מזמן לנו שני משחקים מעניינים:  שתי הקבוצת שנאבקו על אליפות נערים ב' שרון, מכבי חיפה [האלופה] – מכבי פ"ת [הסגנית] ייפגשו, כמו גם שתי הקבוצות של נתניה – מכבי וטוברוק. במחזור השמיני ייפגשו שתי יריבות וותיקות מליגות המפרץ השונות, עירוני קרית שמונה תארח את בני סכנין [אלופת המפרץ]. במחזור העשירי ייפגשו שתי יריבות משכבר הימים מליגות השרון השונות, מכבי חיפה תארח את בית"ר טוברוק, אחרי שרק בעונה שעברה הצליחו החיפאים לנצח לראשונה מזה שנים רבות את קבוצת שנתון 96 של טוברוק. במחזור הסיום של הסיבוב הראשון ושל העונה ייערך לו הדרבי החיפאי, בין מכבי להפועל. את המשחק הראשון תארח מכבי.

עפולה אקספרס

בשנים האחרונות עושה עיריית עפולה מאמצים רבים להשקיע בכדורגל בעיר, במטרה להעלותו על המפה הארצית. הכישלונות של קבוצת הבוגרים בליגה א', שהושקעו בה תקציבי עתק במונחים של ליגה א', מעצימים את תחושת האכזבה בבירת העמק. קבוצה שהביאה כבוד רב לעיר היא קבוצת נערים א' של הפועל עפולה, שזכתה בעונה שעברה באליפות מחוז הצפון. הקבוצה של יאיר סילקו, שימשיך גם העונה עם קבוצת השנתון, שיחקה בליגה שמנתה 12 קבוצות, ליגה שקשה היה לעקוב אחריה, מאחר ולא הייתה כמות סדירה של משחקים מדי מחזור – מה שגרם לבלבול רב בטבלה. לאורך העונה טעמו את המקום הראשון קבוצות עירוני טבריה ומ.ק קצרין, שניצלו מעת לעת את העובדה שלעפולה מספר משחקים חסרים, אך במבחן התוצאה שחקני עפולה עשו את שלהם בצורה מעוררת כבוד. הקבוצה לא הפסידה במשחקי הליגה, ניצחה ב-18 מהם וסיימה בארבע תוצאות תיקו, עם מאזן שערים שעמד על 84 שערים, ומאזן ספיגה שעמד על 18 שערים.

מבט על טבלת מלך שערי הליגה, מגלה שלעפולה, למרות כמות הכיבושים המרשימה, אין נציגות בצמרת. מבט על טבלת כובשי השערים של הקבוצה מגלה שלא פחות מ-21 שחקנים השתתפו בחגיגות הכיבושים, כאשר בראש עומד מלך שערי הקבוצה נפתלי טפטה עם 11 שערים, לאחריו עם 9 שערים ניתן למצוא את אליאב דהן, אושרי יצחק, דן זיקרי, יוסי כהן ונאור גדמו.

בעונה הקרובה צפויים שחקנים רבים מהקבוצה לשחק במדי קבוצת הנוער, שתשחק בליגה הלאומית ותודרך ע"י עוז הראל, שהוביל את מ.ס נשר לעלייה מהארצית ללאומית. את שנתון נערים א' ייצגו ילידי 96. בעונה שעברה קבוצת שנתון 96 של עפולה סיימה במקום השישי במחוז יזרעאל, וברור לכל שכדי להשתלב בליגה הארצית של שנתון נערים א' היא חייבת לא מעט שחקני חיזוק איכותיים. 

הוד והדר בשרון

מקרב המועדונים הקטנים, אלה שאינם שופעים בתקציבים ואינם מתברכים בקבוצת בוגרים בליגה גבוהה, הפועל הוד השרון מסתמנת בעונות האחרונות כמחלקת נוער שעשתה התקדמות גדולה מאוד. בעונה הקרובה, למעט קבוצת הנוער שתשחק בליגה הארצית ולמעט קבוצת נערים ב' שתשחק בליגה המחוזית, בכל שנתון תהיה למחלקת הנוער ייצוג בליגה בכירה.

בשנתון נערים א' יהיה למועדון ייצוג במחוז הצפוני של הליגה הארצית, בזכות העפלתה של קבוצת שנתון 95 [בתמונה] לליגה הבכירה, אחרי שזכתה באליפות מחוז השרון. הקבוצה ניהלה לאורך העונה מאבק עיקש עם הפועל רמת השרון, כאשר שתי הקבוצות מיעטו לאבד נקודות, וכבר באמצע העונה היה ברור לכל שהן יהיו אלה שייאבקו על כרטיס העליה עד הסוף. במחזור ה-25 של העונה, מחזור אחד לסיום, נפגשו שתי הקבוצות למשחק על כל הקופה, שנערך באצטדיון גרונדמן ברמת השרון. הוד השרון התייצבה למשחק ביתרון נקודה על רמת השרון, ולכולם היה ברור שהקבוצה שתנצח במשחק היא זו שתזכה באליפות הליגה. אחרי 70 דקות ללא שערים, הצליח שחקן ההתקפה של הוד השרון, גיא נחושתאי, שחזר למשחק זה אחרי פציעה של מספר חודשים, לכבוש שער שהעניק לקבוצתו ניצחון 0:1 וזכייה באליפות. נחושתאי הספיק בעבר הלא רחוק להשתייך לסגל נבחרת הנערים. את העונה סיימה הוד השרון כאלופה, למרות שכבשה 68 שערים שהם 12 פחות מרמת השרון. מאזן ספיגה מרשים שעמד על 6 שערים בלבד, שהוא שליש ממאזן הספיגה של רמת השרון, עשה את ההבדל בין הקבוצות. את טבלת מלך השערים של הקבוצה הובילו גיא שמיר עם 14 שערים ורונן אדר עם 12 נוספים.

בעונה הקרובה קבוצת שנתון 96 תייצג את הקבוצה בליגה, זאת אחרי שבעונה שעברה סיימה במקום העשירי במחוז השרון, ולא הצליחה להתברג בשביעייה הראשונה שהקנתה כרטיס לליגה הבכירה של השנתון. את הקבוצה יאמן מוטי סלע, שמגיע אחרי 6 עונות במחלקת הנוער של הפועל רעננה. סגל הקבוצה דליל לעת עתה, מאחר ומספר שחקנים פרשו ממשחק, ובקבוצה עושים מאמצים להתחזק. המאמן מוטי סלע: "אנחנו עובדים קשה לקראת העונה, אנחנו עומדים בסיטואציה בעייתית בגלל שינוי מבנה הליגות, והעובדה שהקבוצה עונה שניה ברציפות צריכה להיאבק על מקום בחלק העליון. המטרה שלנו היא להתברג בשמינייה הראשונה, זה יהיה קשה מאוד אבל נעשה את המקסימום. הקבוצה צריכה להתחזק בעוד מספר שחקנים, אנחנו עובדים קשה לשם כך. סך הכל מדובר במועדון חם עם תדמית טובה, תנאי אימון טובים ואפשרויות להתפתח. אנחנו מקווים להתחזק בצורה שתאפשר לנו להשתלב בצורה טובה יותר בליגה".

בא לכם להיות חברים שלנו ? כי אנחנו מאוד רוצים. אתר וולה התחדש לאחרונה בקבוצת פייסבוק מדליקה שתפתח לכם ערוץ תוכן נוסף וייחודי להנאה בכדורגל. הקליקו כאן, עשו לנו לייק ונעמיק את הקשר ביננו.