צבי שריר הלך לעולמו

צבי שריר הלך לעולמו |
שופט הכדורגל הבינ"ל לשעבר נפטר היום, בגיל 71, בשל סיבוכים של דלקת ריאות
מאת: מערכת ספורט2           צילום: מסך


שופט הכדורגל הבינ"ל לשעבר, צבי שריר, נפטר היום בביה"ח בלינסון לאחר שאושפז בשל סיבוך של דלקת ריאות. הוא היה בן 71 במותו.


בנעוריו היה שריר מתאבק וכן שיחק כדורגל בהפועל יפו מליגה ב'. הוא החל לשפוט בשנות השישים והיה מבכירי השופטים בישראל בשנות ה-70 וה-80, בשנים האחרונות שימש כמבקר ומדריך שופטים באיגוד. הוא זכור בעיקר בשל המשחק שהכריע את האליפות בשנת 1986 בין הפועל ת"א למכבי חיפה ("הנבדל הפאסיבי של גילי לנדאו").


"בהחלטה האמיצה שהקדימה את זמנה, אישר צביקה את השער שהעניק לנו אליפות והכניס אותי לפנתאון של הכדורגל הישראלי", אמר כוכב האירוע גילי לנדאו, "שופט בעל אופי, תיאטרלי וצבעוני שאי אפשר היה להגיע למגע איתו של ידיים, אי אפשר היה לקרוא לו צביקה אלא רק 'השופט'. הוא היה אחד הגדולים".


שלמה שרף, מאמן מכבי חיפה במשחק המדובר: "הוא היה מהשופטים הבכירים מהכדורגל הישראלי. הוא היה מאוד קפדן, שמר על הכבוד של איגוד השופטים, היה מאוד החלטי. גם אם לא הסכמת איתו, שחקנים לא היו רצים אליו. הוא היה דוגמא לשופט ולדורות, צריך להעריך את הקפדנות והמשמעת שלו, עצוב, שאתה חושב על כל האנשים שהלכו בכדורגל בשנה האחרונה זה מפחיד".


שופט העבר, יצחק בן יצחק, התקשה לקבל את הבשורה: "אני עדיין לא מעכל את הדברים, זה נראה לי כמו מתיחה. קשה לי עם זה, אני לא מוצא את המילים, זאת אבידה קשה לאיגוד אבל לי הוא יחסר כחבר".


"כשופט הוא היה משכמו ומעלה, הוא היה אומן השיפוט, ידע איך להעביר את המשחקים הקשים בצורה הכי טובה" אמר זאב זלצר. "היה בעל ידע בלתי רגיל. השתמש תמיד בחוק ההיגיון. היה מה ללמוד מננו, והיה טוב להיות בקרבתו"


הוא הותיר אחריו אישה ושתי בנות. יהי זיכרו ברוך.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • מונאקו
  1
  ניס
  1
  Live
 • נים
  1
  נאנט
  0
  Live
 • טולוז
  2
  ליון
  2
  Live
 • גנגאן
  2
  ראן
  1
  Live
 • סט. אטיין
  2
  מרסיי
  1
  Live
 • בני יהודה תל אביב
  2
  הפועל נצרת עילית
  0
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ