"היתה שנה מוצלחת לנשים בג'ודו"

"היתה שנה מוצלחת לנשים בג'ודו" |
מאמן הנבחרת, שני הרשקו סיכם את 2014 שמסתיימת עם 41 מדליות בסבב העולמי
מאת: מערכת ספורט2    צילום: GettyImages
 
 
 
 
נבחרת הנשים של ישראל בג'ודו מסכמת שנה מוצלחת מאוד. מאמן הנבחרת, שני הרשקו, שלח השבוע סיכום מקצועי של הבנות עם פירוט של כל ההישגים בתחרויות השונות, תוך חלוקה לקטגוריות של גילאים ודירוג התחרויות.
 
 
סיכום של המסמך, שנשלח להנהלת איגוד הג'ודו, הוועד האולימפי והמחלקה לספורט הישגי, מעלה כי בשנת 2014 זכו הבנות להישגים יוצאים מן הכלל, ובראשם מדליית כסף של ירדן ג'רבי באליפות העולם ברוסיה, ומדליית ארד לגילי כהן באליפות אירופה. מעבר לזה זכות הבנות בלא פחות מ-25 מדליות בתחרויות הסבב העולמי, מתוכן 6 מדליות זהב. אם לוקחים בחשבון גם את הנבחרות הצעירות, הרי שהנשים זכו בשנת 2014 ב-41 מדליות בסבבים העולמיים השונים!
 
 
בין התוצאות הבולטות אפשר להזכיר את אמילי רוסנו שזכתה במדליית כסף בתחרות גרנד סלאם וארד בתחרות גרנד פרי; שירה ראשוני עם ארד בגרנד פרי; רוני שוורץ עם ארד בגרנד סלאם; קמילה מיניק אווה עם כסף בגרנד פרי;
ליאור וילדיקן עם שתי מדליות ארד בגרנד פרי.
 
 
פרט למדליית הכסף היוקרתית מאליפות העולם, ירדן ג'רבי זכתה גם בשלוש מדליות זהב ובשתי מדליות כסף בתחרויות גרנד פרי, ואילו גילי כהן הוסיפה זהב בתחרות גרנד פרי וארבע מדליות ארד בגרנד פרי. מבט קבוצתי מראה כי ישראל מדורגת חמישית באירופה, מה שמקנה לה כניסה אוטומטית לאליפות הבאה שתיערך באזרבייג'אן.
 
 
בעקבות ההצלחות הרבות בשנה האחרונה זכה ענף הג'ודו לשבחים רבים מפי ראש מנהל הספורט ומפי מנכ"ל הוועד האולימפי. המאמן שני הרשקו וירדן ג'רבי נבחרו בפעם השנייה ברציפות למאמן השנה ולספורטאית השנה של הוועד האולימפי, כאשר הרשקו גם נבחרת למאמן השנה באירופה.
 
 
מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, לא נשאר אדיש: "אני רוצה להודות לכל הצוותים המקצועיים על התמיכה והעבודה המקצועית לאורך כל השנה. אני רוצה להודות בשמי ובשם ספורטאיות הנבחרת לאיגוד הג'ודו, למנהל הספורט, לוועד האולימפי, ליחידה לספורט הישגי, לפרויקט אתנה ואתנה-טופ טים על התמיכה, הגיבוי והשותפות לאורך כל השנה. אנחנו מאוד מעריכים זאת ובטוחים שבדרך הזו נצליח לרשום עוד הצלחות רבות גם בעתיד".
 
 
יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "השנה האחרונה הוכיחה פעם נוספת עד כמה העבודה שנעשית בענף, היא עבודה נכונה, עם מחשבה, עם דרך ובסופו של דבר גם עם תוצאות. מגיעות מחמאות רבות למאמנים ולספורטאים והספורטאיות, ואני מאחל לכולנו שהשנה הבאה תהיה מוצלחת לפחות כמו זו שמסתיימת".
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • מונאקו
  1
  ניס
  1
  Live
 • נים
  1
  נאנט
  0
  Live
 • טולוז
  2
  ליון
  2
  Live
 • גנגאן
  2
  ראן
  1
  Live
 • סט. אטיין
  2
  מרסיי
  1
  Live
 • בני יהודה תל אביב
  2
  הפועל נצרת עילית
  0
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ