תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"אמרתי לראובן עטר שאני מצטער"

|
טל בנין, מאמנה החדש של הפועל חיפה ל-FM103: "אני לא הגנתי, מאמין בהתקפה"

 

מאת: מערכת ספורט2                צילומים: עדי אבישי

 

 

"אם נישאר בליגה אני אמשיך בהפועל חיפה, זה הסיכום." כך אמר הערב טל בנין ל-FM103 לאחר מינויו במקומו של ראובן עטר שפוטר.

 

 

קפטן נבחרת ישראל לשעבר שחוזר לקדנציה שנייה בכרמל, שם אימן לפני כשלוש שנים והציל אותה מירידה, סיפר על הפנייה מיואב כץ: "פנו אלי אתמול בלילה מאוחר. עד אז לא הייתה פנייה. אחרי התבוסה בדרבי התקשרו "להאשים" אותי שאני מגיע להפועל חיפה. היה רחש אבל לא הייתה פנייה אמיתית, אלו היו רק שמועות".

 

"הפעם היה הרבה יותר קל לסגור לעומת הפעם הראשונה" המשיך, "לקח מספר דקות לסגור את הדברים, בהפועל חיפה כבר מכירים אותי. מעצם העובדה שפנו אלי שוב אחרי הקדנציה הראשונה אני מבין שהדברים ידועים לכולם ואנחנו יכולים לצאת לדרך שאני חושב שאפשר לצאת אליה".

 

בעונה שעברה אימן בנין את מכבי אחי נצרת מהליגה הלאומית ובתום העונה, לאחר שסיימו במקום הרביעי, סיים את תפקידו. "כמאמן שיושב בצד ומחכה להזדמנות שלו אתה תמיד מוכן ברגע שקורה משהו ומכוון את עצמך למקומות האפשריים" סיפר המאמן על התקופה בה ישב בבית. "אין לי שליחים ואנשים שעובדים בשבילי ליצור מצבים, אני מעדיף לעבוד בצורה ישירה".

 

[audio]

 

על העובדה שהגיע למועדון ארבעה מחזורים בלבד לפני תחילת משחקי הפלייאוף כשהקבוצה בסכנת ירידה ועל הסיכון שבכך אמר: "גם מאמן שמתחיל את העונה מסכן משהו, אתה נמצא בסכנה מתמדת במקצוע הזה. זה מקצוע לא קל אבל אני מונע מתשוקה ומונע מאתגרים. מדובר במקום שגדלתי בו והתחלתי בו תהליך לפני שלוש שנים והיו לי הרבה חלומות לגבי המקום הזה. אני מקווה שהפעם זה ייצא לפועל. אני לא מפחד מהאתגרים".

 

כשנשאל על העובדה שהגיע לאחר מועד חלון העברות ויאלץ להסתדר עם הסגל הקיים אמר: "כשאין את האפשרויות להביא שחקנים אז מסתכלים למטה, לקבוצת הנוער. אולי משם אפשר להביא שחקן או שניים. אני מאמין בשחקנים צעירים שרוצים להוכיח על עצמם. אני לא אומר שזה מה שיהיה כרגע אבל זו אופציה. אני מאמין באימון. הכל מתחיל ונגמר בזה. אני מאמין בנושא הטקטי ולהתכונן לכל משחק בפני עצמו. נעשה את המקסימום בכל משחק".

 

"הפעם היה הרבה יותר קל לסגור". יואב כץ

 

בתחילת העונה שעברה מונה טל בנין למאמן מכבי נתניה. במרץ 2013 פוטר מתפקידו לאחר שהקבוצה הסתבכה בתחתית. ראובן עטר החליפו בעונה שהסתיימה עם ירידה לליגת המשנה. "אנחנו חברים" סיפר בנין על הקשר עם המאמן שהחליף. "יצרנו קשר ואמרתי לו שאני מצטער על הסיטואציה שנוצרה. זה קרה גם במכבי נתניה רק הפוך. אלה הם חייו של מאמן ואלו מצבים שיכולים לקרות. אם אצטרך עזרה ממנו אין לי בעיה לבקש".

 

"אנחנו חברים". המאמן שפוטר, ראובן עטר

 

את הבכורה המחודשת על הקווים יערוך המאמן בשבת עם האתגר אולי הכי קשה שיש לליגה להציע, משחק מול האלופה מכבי תל אביב (שידור ישיר החל מ-19:05 בספורט1 וב-HD) באצטדיון סמי עופר. "מכבי ת"א זו הקבוצה הכי טובה בליגה ונצטרך להתמודד עם הכלים שיש לנו" אמר לקראת המשחק, " אני לא מאמן הגנתי. אני מאמין בהתקפה".

 

בנין הוסיף "אני אופטימי מטבעי ורואה בכל קושי אתגר. אני מאמין בקבוצה הזו. היפה בכדורגל שהכל אפשרי. אני מאמין ואני בא עם אמונה וזה מה שאעביר לשחקנים. מה שהיה מת ואנחנו פותחים דף חדש".

 

על קריירת האימון שלו והאם הוא מרגיש שיש לו עוד מה להוכיח כמאמן אמר: "בוודאי. אני לא יודע הכל ותמיד יש מה ללמוד. אני יכול להתקדם יחד עם השחקנים וזה תלוי גם בהם וברצון שלהם. אני עובד בשיתוף פעולה עם השחקנים ורואה את עצמי כמאמן שעדיין צריך להתפתח אבל יש לי את כל הנתונים להיות מאמן מצוין".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ