תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

איתן טיבי: "בייל הוא אתגר בשבילי"

איתן טיבי: "בייל הוא אתגר בשבילי"
בלם מכבי ת"א והנבחרת לא חושש לקראת המפגש עם כוכב וויילס. האזינו לראיון

מאת: מערכת ספורט2       צילום: ערן לוף

 

"אני חושב שהמשחק מול מכבי חיפה היה בין הטובים ביותר שלנו העונה", אמר איתן טיבי, בלם מכבי ת"א ונבחרת ישראל, לתכנית הספורט של FM103.

 

 

"במשחקים האחרונים התחלנו קצת לחזור לעצמנו, ובמשחק הזה הראנו המשכיות", הוסיף טיבי. "קורה במהלך העונה שנראים פחות טובים, אבל זה משהו שאני חושב שידענו לצאת ממנו על הצד הטוב ביותר".

 

בהמשך ביקש הבלם להבהיר כי למרות הביקורות, העדיפות של קבוצתו בולטת, ולא רק העונה: "אני חושב שמכבי ת"א בשלוש השנים האחרונות מוכיחה בכל משחק, לא משנה מי היריבה, שהיא קבוצה דומיננטית שבאה לנצח כל משחק. השליטה שלנו במגרש היא כמעט אבסולוטית".

 

טיבי גם התגייס לטובת מאמנו והבהיר עד כמה הוא משמעותי לקבוצה: "הביקורת על פאקו היא של התקשורת. התרומה שלו מאוד גדולה למועדון. אני לא צריך להגן עליו, אבל כמי שעובד לצידו אני רואה את מה שהוא עושה ותורם למועדון. כיף לי לעבוד איתו. זו לא השנה הראשונה, לצערי הרב, שהתקשורת יוצאת כנגד המאמן. השנה זה קצת יותר. אולי היו לנו השנה טיפה יותר מעידות, אבל לא אגיד לכם איך לעשות את העבודה שלכם".

 

פאקו. "אני רואה את מה שהוא עושה ותורם למועדון. כיף לי לעבוד איתו" (עדי אבישי)

 

"קהל יכול להביע את הדעה שלו", התייחס הבלם למחאה שלעיתים נשמעה מהיציעים. "הרוב המוחלט מגיע ממקום של אהדה ותמיכה. לפעמים לא מרוצים מהמשחק או הצורה בה נראינו, אבל הקהל מגיע ומשלם כסף, אני מבין אותם. אני מרגיש הם תמיד לטובתנו, לא יכול להגיד עליו משהו רע".

 

לגביי סיפור האליפות, עבורו המירוץ אחר הכתר עדיין פתוח: "לפני מספר שבועות אמרו שבכלל לא ניקח את האליפות. אתם יכולים להכתיר אותנו היום אבל אנחנו יודעים מתי נוכתר באמת – כשנקבל את הצלחת, זו ההכתרה הרשמית. זה עדיין לא גמור".

 

טיבי גם דיבר על הליך ההתפתחות שהוא חווה: "אני יכול להגיד שאני חושב שהשנה הזאת עשיתי עוד קפיצת מדרגה. בבגרות שלי, אני יותר חסון מנטאלית מבחינתי. בכל שנה אני מרגיש שאני מתחזק. אין לי ספק שאני טוב יותר מאשר בעונה שעברה".

 

לצד מכבי ת"א, מהיום ועד אמצע השבוע הבא, טיבי הוא בעיקר בלם נבחרת ישראל. ביום שבת מחכה לאלי גוטמן ושחקניו וויילס, עם הכוכב הבלתי מעורער שלה. אך מגן מכבי ת"א לא חושש: "גארת' בייל בהחלט שחקן מצוין, אבל אנחנו נפגוש נבחרת ולא שחקן אחד. אני מוכן להתמודד גם מולו. אין משהו שמטריד אותי, הוא שחקן ברמות הגבוהות ביותר וכבודו במקומו מונח. אי אפשר להגיד עליו שום דבר רע, ידוע שהוא אחד השחקנים המהירים בעולם. אבל זה לא מטריד אותי אלא אתגר עבורי".

 

בייל. "לא מטריד אותי אלא אתגר עבורי" (gettyimages)

 

טיבי העדיף לא להתייחס יותר מדי לסאגת אלירן עטר ואי זימונו לנבחרת: "יש מאמן שקובע את הסגל ואנחנו צריכים להגיע לאימונים ולהיות ממוקדים במטרה אחת ולא להתעסק בכל המסביב. צריכים לעלות ולהשיג את התוצאה הכי טובה עבור הנבחרת". ולסיום הביע אופטימיות לקראת שבת: "אני תמיד שואף גבוה, מקווה שננצח את וויילס".

 

[audio]

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ