תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"ניתן את הכל גם במשחקים הבאים"

"ניתן את הכל גם במשחקים הבאים"
זהבי אופטימי: "אם אנחנו מאוכזבים מהפסד לבלגיה, אפשר להיות מעודדים". צפו בתקציר
מאת: אשר גולדברג      צילום: ערן לוף
 
 
 
 
זהו. פסטיבל ווילס ובלגיה הסתיים. נבחרת ישראל שנכנסה למשחקי שבת/שלישי כמובילת הטבלה, התעוררה לבוקר יום רביעי כשהיא במקום השלישי ועכשיו איש במסדרונות ההתאחדות לכדורגל אינו מדבר על שני המקומות הראשונים המובילים ישירות ליורו 2016 בצרפת עם המחאה קסומה של 12 מיליון יורו של אופ"א. הדיבורים מעכשיו הם על המקום השלישי אשר מוביל למשחקי ההצלבה.
 
 
 
השאלה הקבועה בסיום משחק בו ישראל מפסידה היא "מה אתה לוקח מהמשחק הזה"? אלי גוטמן דילג על משחק הנפל נגד ווילס והתחבר למחצית השנייה הנפלאה של ישראל: "אני כולי אמונה בנבחרת הזאת, בשחקנים ובגישה שלהם למשחק. אנחנו עוד צריכים להשיג את הנקודות בבוסניה ובווילס, אני מאמין שנדביק את זה בהמשך".
 
 
אין ספק שהמחצית השנייה של ישראל הייתה מחצית איכותית בה היה חסר רק כדור ברשת. שחקנים בנבחרת טענו בסיום כי ישראל שיחקה אפילו טוב יותר מאשר נגד בוסניה בניצחון 0:3 לפני כחמישה חודשים. בניתוח המעשי קיימת האכזבה הענקית.
 
גוטמן. מאמין שאפשר לסגור את הפער
 
 
גורם בהתאחדות לכדורגל: "בהנחה שנבחרות ווילס, בלגיה ובוסניה לא יאבדו את הנקודות נגד קפריסין ואנדורה, כפי שמתכננים גם בנבחרת ישראל, חובה להביט על ההמשך כטורניר מרובע בו זכינו בבית רק ב-3 נקודות מתוך 9. אין תסריט אחר מלבד להמשיך להאמין ולהביא נקודות כבר במשחק נגד בוסניה בחודש יוני. נראה כי המקום השלישי הוא זה שצריך לחשוב עליו".
 
 
המאמן אלי גוטמן ושני עוזריו יוסי אבוקסיס ואריק בנאדו זכו לשיחות תמיכה ועידוד רבות. בין השאר הם שמעו אמירה "המחצית השנייה הייתה בין קבוצת בוגרים (ישראל) לקבוצת נוער (בלגיה), חרפת ווילס נמחקה".
 
 
ערן זהבי: "אם נבחרת ישראל מאוכזבת מההפסד לבלגיה, אפשר להיות מעודדים לקראת ההמשך. סטירת הלחי נגד ווילס לא עוררה אותנו, יש משחקים שדברים לא הולכים על המגרש, בהמשך נגיע לכל משחק חיוביים וניתן  בהם את הכל".
 
 
בן חיים מול הזאר. בהתאחדות מקווים לעלות ליורו ולקבל את המענק
 
 
שחקני הנבחרת מתפזרים לקבוצותיהם, כבר ממחר ידברו על מכבי תל אביב, הפועל באר שבע, קלאב ברוז' וצסק"א מוסקבה, עד להתכנסות הבאה בתחילת חודש יוני למשחק שיהיה ב-12 ביוני נגד בוסניה בחוץ.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ