חסרונו של אלאבה הוא הגדול ביותר

חסרונו של אלאבה הוא הגדול ביותר |
באיירן תפגוש את דורטמונד ׁללא רובן וריברי; מאירי חושב שהיעדרות האוסטרי משמעותית
מאת: משה מאירי    צילומים: gettyimages


באיירן מינכן תגיע למשחק בדורטמונד ללא 3 משחקניה הבולטים: אריאן רובן, פרנק ריברי ודויד אלאבה. דווקא פציעתו של האחרון, בשבוע האחרון במשחק נבחרת אוסטריה, מגיעה בעיתוי הגרוע ביותר מבחינת באיירן.


מעבר למירוץ אחר האליפות, הרי שביום רביעי הקרוב יגיעו הבאוורים ללברקוזן למשחק רבע גמר הגביע. ושבוע לאחר מכן משחק חוץ רבע גמר ליגת האלופות מול פורטו. שלושת השחקנים האלה מאפשרים לבאיירן משחק אגפים מהיר ותחבולני והיעדרותם תפגע בקצב המהיר שמציגים הבאוורים ולצורך כך יאלץ פפ גווארדיולה לשנות את סגנון המשחק. במיוחד לאור היעדרותו של האוסטרי.


אלאבה הפך בעונה האחרונה לאחד מהשחקנים החשובים ביותר במערכים שמציב המאמן הספרדי. הנ"ל מתפקד כמגן , בלם, קשר אחורי, קשר התקפי והיכולות הטכניות בשילוב מהירות מאפשרות לאוסטרי הצעיר תנועה בכל חלקי המגרש במהלך המשחק. השילוב שלו עם ריברי הינו מהמושלמים שניתן להציג במגרשי הכדורגל.בנוסף לפציעתם של השלושה יש להוסיף את פציעתו הממושכת של חאבי מרטינס שנפצע במשחק הסופאר קאפ מול דורטמונד לפני פתיחת משחקי הבונדסליגה.


גם שובם של הקפטן פיליפ לאם לאחר פציעה וניתוח, ושל טיאגו אלקנטרה, לאחר היעדרות של שנה (נפצע בחודש מרץ 2014) - אינם מבטיחים דבר מאחר והשניים חסרים את קצב המשחק הנדרש.


בעיה שעולה וצפה במשחקיה האחרונים של באיירן לאחר שובו של שווינשטייגר (אף הוא מפציעה ארוכה) היא חוסר היכולת של צ'אבי אלונסו ו-שוויני לתפקד ביחד כקשרים אחוריים.


לדעת מומחים רבים בגרמניה חזרתו של שווינשטייגר גרמה לנפילה דרסטית ביכולת של הספרדי שהיה השחקן הבולט של באיירן בסיבוב הראשון. גאורדיולה יהיה חייב למצוא פתרון אולי ע"י הצבתו של שווינשטייגר כקשר קדמי מתחת לחלוץ או לחילופין הושבת אחד מהשניים על הספסל.  שווינשטייגר. גווארדיולה צריך להחליט איפה למקם אותו


דורטמונד היריבה המושבעת של באיירן נמצאת מאז פתיחת הסיבוב השני של משחקי הבונדסליגה בקצב צבירת נקודות טוב. 8 משחקים 18 נקודות לעומת 15 נקודות ב 17 משחקים בסיבוב הראשון.


יורגן קלופ ושחקניו מודעים לכך שהעונה הם לא יצליחו להשיג את הכרטיס לליגת האלופות ולכן שואפים לתפוס מקום שישי שיוביל לליגה האירופית, חזרתו של מרקו רויס לאחר 2 פציעות ארוכות שיפרה בצורה ניכרת את הביטחון ואת היכולת. הרכישה של אימובילה אינה מוכיחה עצמה. האיטלקי מתקשה להשתלב בסגנון המשחק ומתרבות השמועות כי הנ"ל בדרכו החוצה מהמועדון.


גם דורטמונד תחסר את קירש ,פיש'צק ו-שאהין הפצועים לעומת זאת חוזרים שמלצר ודורם שיעמדו לרשות המאמן קלופ. דורטמונד תתייצב עם סגל רחב יותר כאשר על הספסל שמות כמו מקיטריאן, קל, אימובילה, ראמוס, פישצ'ק.רויס. החזרה שלו שיפרה את היכולת והביטחון


היריבות הקשה בין שני המועדונים מהמפורסמות שבעולם הכדורגל ולאחרונה אף החריפה כאשר קברניטי דורטמונד דחו  את הזמנת הבאוורים לארוחה משותפת שנערכת באופן מסורתי לפני המשחק בכל המפגשים בבונדסליגה.


למרות שבקיץ האחרון שיתפו שחקני שתי הקבוצות פעולה בדרך לזכייה במונדיאל: נויאר, לאם, בואטנג, שוויינשטייגר, מולר וגצה מצד באיירן. ווידנפלר, דורם, גרויסקרויץ,  גינטר, והומלס מצד דורטמונד.


תהיה מה שתהיה התוצאה, מצפה לבאוורים קבלת פנים "רותחת" כפי שהגדיר זאת הבלם סובוטיץ'.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ