תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"תטריף אותם כמו ווינסטון צ'רצ'יל"

|
מנג'ר יונייטד ביקש מרוני לנאום כדי לשבור את הקללה לפני הדרבי (א', 17:45, ספורט1)
מאת: יעקב זיו    צילום מסך
 
 
 
 
לואיס ואן חאל הוא הולנדי, אבל מנג'ר מנצ'סטר יונייטד החליט להשתמש באחד האנשים הכי מפורסמים בהיסטוריה של בריטניה כדי לבטל את הקללה של הדרבי נגד מנצ'סטר סיטי שיתקיים ביום ראשון (חי בספורט1 ו-HD החל מ-17:45).
 
 
 
ואן חאל ביקש מווין רוני לשאת נאום בסגנון של ראש ממשלת בריטניה, ווינסטון צ'רצ'יל, לאחר שיונייטד הפסידה את ארבעת משחקי הדרבי האחרונים שלה ל"שכנים הרעשניים". באוקטובר 2011 הביסה אותם סיטי במשחק בלתי נשכח 1:6 ב'אולד טראפורד'. 
 
 
יונייטד נמצאת כיום בשיא הכושר בעוד שבסיטי כבר עושים תוכניות לעתיד ומדברים מכירת שחקנים, פיטורי כל הצוות כולל המנג'ר, מנואל פלגריני, והמנג'ר המקצועי, צ'יקי ביגירסטיין, ורכישת שחקנים בהם הטריו של ליברפול סטרלינג-הנדרסון-קוטיניו.
 
 
ואן חאל סבור שלרוני יש כוח שיכנוע לא מבוטל אחרי שנשא נאום חוצב להבות לפני הניצחון של יונייטד על טוטנהאם הוטספר 0:3 בליגה. זהו משחק המוגדר כעימות ששינה את הכיוון אצל ואן חאל שעד אז נמתחה על משחקו ביקורת קשה. 
 
 
יונייטד רשמה חמישה נצחונות רצופים ונוצחה לאחרונה רק על ידי סוונסי סיטי בבפרואר. אנדר הררה אמר שהנאום של רוני עשה עליהם רושם גדול. זאת בניגוד למנג'ר, רוי הודגסון, שלפני כמה חודשים טען בהתבטאות לא מוצלחת שרוני מוצלח יותר בלשחק כדורגל מאשר לשאת נאום או הרצאה וכי המבטא שלו לא מובן. 
 
 
 
 
רוני הוא זקן השחקנים ביונייטד כעת מבחינת משחקי הדרבי ומשחק במועדון כבר 11 שנים. הוא כבש את אחד משערי הדרבי הגדולים ביותר בבעיטת מספרת בניצחון 1:2 בפברואר 2011. 
 
 
רוני אמר השבוע על השער: "אני זוכר שנאני קיבל את הכדור שניתז אלי מבעיטה שלו. הכדור היה גבוה כל כך עד שנאלצתי להפעיל אקרובטיקה להגיע אליו. לא יכולתי לכבוש בראש ממרחק כזה אז חשבתי לבעוט מספרת וזה הלך".  
 
 
בשבת צפוי לשוחח עם השחקנים עוזרו של ואן חאל, ריאן גיגס, ולהסביר להם את חשיבות הדרבי. לחלק גדול מהשחקנים זה יהיה דרבי ראשון באולד טראפורד. 
 
 
בידיעה אחרת שפורסמה הצליח ואן חאל לשכנע את הנהלת יונייטד לקצר בקיץ את מסע המשחקים של הקבוצה לאמריקה. בקיץ האחרון הוא טען שזו היתה טעות לחצות את ארה"ב למסע משחקים שערך שבועיים וחצי וכלל טיסות רבות. לדעתו הדבר השפיע על הפתיחה החלשה של העונה אצל "השדים האדומים". 
 
 
ואן חאל. רוצה לקצר את השהות בארצות הברית
 
 
יונייטד תתבסס במקום אחד, כנראה בסיאטל, ותשתתף שוב בגביע האלופות הבינלאומי במסע של 12 יום. הם יחזרו לאנגליה ב-1 באוגוסט שבוע לפני פתיחת הפרמיירליג. 
 
 
בתוך כך רובין ואן פרסי הודיע שהוא כשיר לשחק בדרבי. לא ברור אם יפתח, אבל חזרתו היא עוד סימן טוב לאוהדי יונייטד. הוא לא שיחק שישה משחקים מאז אותו הפסד לסוונזי. RVP כבש את שער הניצחון בדרבי בו ניצחה הקבוצה באיתיחד 2:3 בדצמבר 2012. ואן פרסי כתב בטוויטר: "היה לי אימון מלא עם הקבוצה הראשונה. שמח להיות שוב כשיר ולהיות מסוגל לשחק".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ