תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מכה לגדולות: רק אלופות יהיו ראשי בתים בצ'מפיונס

ראפיניה ורונאלדו. אחד מהם יהיה בדרג השני? | צילום: Gettyimages
אופ"א הודיעה על שינוי מבני: האם זניט ראויה להקדים את ברצלונה או ריאל?

אופ"א אישרה היום את התוכניות שלה לגבי העונה הבאה של ליגת האלופות והודיעה כי החל מ-2015/16 תהיה מהפכה בהגרלת הבתים של המפעל, כאשר רק אלופות המדינה שלהן יוכלו לשמש כראש בית. למרות השם של המפעל, עד היום לא תמיד האלופות של הליגה קיבלו את המקום שלהן כראשי בתים, אלא דורגו לפי הניקוד של אופ"א.

 

שבע האלופות עם הדירוג הגבוה ביותר יהיו בדרג הראשון, והשמינית תהיה אלופת אירופה המכהנת. אם הזוכה בליגת האלופות זכתה עונה לפני כן גם באליפות הליגה שלה, תיכלל אלופה שמינית כראש בית. נכון להיום, מדובר באיינדהובן שזכתה בשבת בתואר נוסף בהולנד.

 

 

לפי החלוקה החדשה, הסיכוי ל"בתי מוות" הופך לגדול יותר. 32 הקבוצות שעולות לשלב הבתים מחולקות לארבעה דרגים בני 8 קבוצות כל אחד. בדרג הראשון יהיו כאמור האלופות, ובשאר הן ימשיכו להיות מדורגות על פי הניקוד שלהן. בעבר ארסנל לדוגמא שימשה כראש בית בגלל הרקורד העשיר שלה בליגת האלופות, אך כעת היא תזכה להגרלות קשות יותר ככל הנראה. הדבר נכון כמובן גם לגבי ברצלונה או ריאל מדריד, אם לא יזכו באליפות אירופה או באליפות ספרד.

 

לא כולם בטוחים שהשיטה הזו תביא עימה בשורה חדשה של צדק, כי ייתכן מצב שבו זניט סנט פטרסבורג תיכלל בדרג הראשון, בעוד ברצלונה או ריאל מדריד יהיו שניות.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ