תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

משטרת ברלין התנצלה על הסרת דגלי ישראל

סערה בגרמניה בעקבות הסרת דגלי ישראל | צילום: מתוך ה"בילד"
סערה בגרמניה בעקבות התקרית במשחק של אלמוג כהן ואינגולשטאט
"חובת המשטרה לשמור על חופש הביטוי, ההחלטה להוריד את הדגלים היתה טעות ואנחנו מתנצלים על כך", כך אמר נשיא משטרת ברלין, קלאוס קלנדט, בהתייחסו להחלטה להוריד אתמול (ראשון) את דגלי ישראל מהיציעים במשחק בין יוניון ברלין לאינגולשטאט (2:2).
 
 
אלמוג כהן, שחקן אינגולשטאט אמנם ישב על הספסל ולא שיחק, אבל נפגע מהמקרה, צייץ על כך ב"טוויטר" ואף התראיין היום ל-"בילד".  "זה קרה לי בפעם הראשונה בגרמניה". השנה תתקיים המכביה האירופית בברלין בין 27 ביולי עד 5 באוגוסט. 2000 אתלטים יהודים ישתתפו מ-30 מדינות.
 

 

ה-"בילד" הקדיש לכך כתבה היום (שני) בעיתון ובאתר האינטרנט תחת הכותרת: "סקנדל במשחק של ברלין. המשטרה אסרה על הנפת דגלי ישראל". העיתון עצמו פרסם תמונת מונטג' בו נראה דגל ישראל עם סמל של יוניון ברלין מונף על היציעים של הקבוצה.

 

 

הסיבה להסרת הדגל היתה חשש מאלימות מצד אוהדי יוניון ברלין, שרבים מאוהדים מזוהים כפרו פלסטינים שמתגוררים בעיר.

 

אלמוג כהן הוסיף ל"בילד": "בתחילת המשחק ראיתי שהאוהדים שלנו מורידים דגלים של ישראל ואמרו לי שזה היה בהוראת המשטרה והקבוצה. הם אמרו לי שלפי פיפ"א אסור להכניס תעמולה פוליטית למגרשים, אבל כששאלתי אותם אם גם דגלים של מדינות אחרות מוחרמים אמרו לי 'לא, רק של יהודים'. זה הותיר אותי להלם".

 

ההסבר של ה"בילד" לכך הוא שהמשטרה וגם אינגולשטאדט ביקשו מהסדרנים להוריד את הדגלים בגלל שיש קהילה גדולה של פלסטינים בברלין והם לא רצו שיהיו מהומות על רקע פוליטי.

 

תומאס נאונדורף מדוברות משטרת ברלין אמר לעיתון: "אני מודע לכך שקצין המשטרה במקום הורה להוריד את הדגלים. הוא שוחח עם קצין האוהדים של אינגולשטאדט וביקש ממנו להוריד את הדגלים. זו היתה החלטה פרטית של קצין המשטרה במקום".

 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ