ולנסיה, ויאריאל וגרנדה צפויות להיענש

 ולנסיה, ויאריאל וגרנדה צפויות להיענש שחקני ולנסיה. איזה עונש יספ' | צילום: Gettyimages
בפיפ"א חוקרים חשדות להחתמות שחקנים קטינים באופן לא חוקי
פיפ"א עשויה להעניש גם את ולנסיה, ויאריאל, ראיו ואייקנו וגרנדה על החתמת שחקנים קטינים לא חוקית מתחת לגיל 16. לא ברור מה יהיה סוג העונש שלהם והאם הקבוצות לא יוכלו להחתים שחקנים או ישלמו קנס בלבד.


קימברלי מוריס הקשוחה מההתאחדות הקנדית מנהלת את החקירה ביד ברמה בוועדת המשמעת של פיפ"א. יו"ר הוועדה הוא כדורגלן שווייצרי בעבר, קלאדיו סאלסר, ומכהנים בה 19 חברים. החקירה על אתלטיקו מדריד כבר הסתיימה ומסקנותיה הועברו להתאחדות לכדורגל בספרד, אבל גם לאחר שהרוחיבלנקוס נמצאו אשמים לא צוין העונש הספציפי שיקבלו נכון לעכשיו. 


באתלטיקו מדריד החליטו שאם יספגו עונש כמו ברצלונה, שלא יאפשר להם לרכוש שחקנים בשני חלונות ההעברה הבאים, הם יחזירו לקבוצה את כל המושאלים שלהם. ה'מארקה' טען היום שהרוחיבלנקוס התכוננו ליום הזה למרות שהם טוענים שאין עדיין החלטה סופית לגביהם.


לקבוצה יש 16 שחקנים המושאלים לקבוצות אחרות באירופה ובהם אלסיו צ'רצ'י (מילאן), ג'ושוע גילאבוגי (וולפסבורג) וחאבי מאנקיו (ליברפול) שחתמו על חוזים בקבוצות האלה עד 2016. בין שאר המושאלים בולטים המגן הבלגי טובי אלדרווילד ששיחק השנה כמושאל בסאות'המפטון, המגן אמיליאנו אינסואה מראיו ואייקנו ואוליבר טורס חלוץ פורטו. 


ריאל מדריד המואשמת אף היא בהחתמות שחקנים בצורה לא חוקית טוענת שלא עשתה דבר לא חוקי ופרסמה מכתב ארוך המפרט שכל פעולותיה היו בתיאום עם פיפ"א, אבל גם היא הזדרזה לרכוש שחקנים כאשר התברר שיש חקירה של פיפ"א נגדה.


היא רכשה בארבעה חודשים שחקנים בשווי של 51 מיליון יורו: מרטין אודגרד, אסונסאו, לוקס סילבה ודנילו. בפיפ"א יש חשדות לגבי שני שחקנים מוונצואלה מתחת לגיל 16 שהוחתמו שלא כחוק בריאל מדריד וכן שחקן יפני. 


קבוצות הפרמיירליג חוששות שבחודשים הבאים ריאל מדריד תסתער על שוק ההעברות של הליגה האנגלית בגלל שהיא צפויה לספוג עונש אמברגו העברות. אם ריאל מדריד תספוג עונש דומה לזה של ברצלונה הם יפנו לבית הדין לערעורים קאס בלוזאן וביצוע העונש יידחה, כך שבקיץ יוכלו לרכוש שחקנים. 


אם דבר זה יקרה, הבלאנקוס ירצו לסגור החתמות וכמה שיותר לקראת השנה בה לא יוכלו לעשות זאת. על הפרק דויד דה חאה שעשוי להיות מוחתם ממנצ'סטר יונייטד או טיבו קורטואה שמבוקש אף הוא בברנבאו והם גם מעוניינים באדן הזאר מצ'לסי. גארת' בייל עשוי לעשות את הדרך חזרה לפרמיירליג. ריאל מדריד גם תנסה בכל מחיר לרכוש את פול פוגבה מיובנטוס ושחקנים בכירים אחרים. 

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ