תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

עד סוף העונה: מכבי ת"א תשחק עם סמל UNICEF

MTA__1430389469_Untitled-2.png | צילום: באדיבות מכבי תל אביב
בדומה לברצלונה, אלופת ישראל תשתף פעולה עם ארגון האו"ם למען ילדים

מכבי ת"א הצטרפה היום (חמישי) לשורה של מועדוני ענק אירופיים, בראשם ברצלונה, ותשתף פעולה עם ארגון 'יוניסף' (UNICEF), ארגון האו"ם למען ילדים.

 

כל הפעילויות והכספים שיגויסו כתוצאה משיתוף הפעולה עם הסניף הישראלי של יוניסף יהיו למען ילדים בישראל ויאפשרו למועדון להיות חלק מאחד מארגוני הסיוע המובילים בעולם, תוך שהוא מצטרף לרשימת-על של אושיות וארגונים מהמובילים באירופה.

 

 

שחקני מכבי תל אביב ילבשו את סמל 'יוניסף' על חולצת המשחק החל ממשחק הליגה הקרוב נגד מכבי חיפה באצטדיון 'סמי עופר' ועד תום העונה. זאת, על מנת לציין את תחילת היוזמה לקידום זכויותיהם  של ילדים, פעילות שתכלול ביקורים של שחקני הקבוצה בבתי ספר ברחבי הארץ כמודלים לחיקוי המייצגים את מטרות השותפות.

 

מנכ"ל מכבי תל אביב, מרטין ביין, אמר: "כל מי שקשור למכבי תל אביב עובד מאוד קשה על מנת לנצל את הזכות שניתנה לנו לעזור לאחרים ולעשות את ההבדל היכן שמתאפשר לנו. החזון שלנו הוא להפוך למודל לחיקוי כלל ארצי של השגת כל המטרות שלנו בין אם מדובר מבחינה ספורטיבית, חברתית או תרבותית. זהו כבוד גדול להצטרף לרשימה כה יוקרתית של מועדונים אותה בחר יוניסף וכזה המייצג נאמנה את השאיפות שלנו כמועדון".

קפטן מכבי ת"א שרן ייני אמר: "כל הסגל נרגש מעצם השותפות עם UNICEF  ומהידיעה כי המועדון הצטרף לרשימה של המועדונים הבכירים בעולם, הפועלים לצד אושיות ספורטיביות למען רווחתם של אחרים. זהו דבר מאוד מיוחד לדעת כי ניתנה לנו ההזדמנות לקחת חלק יחד איתם בקמפיינים למטרות צדקה למען ילדים בישראל, ידיעה המרגשת את כל שחקני הסגל ותורמת לכל המעורבים בדבר"   

 

ברצלונה חוגגת. מכבי ת"א מצטרפת למועדון מכובד (Gettyimages)

 

"אנו נרגשים מאוד לצרף לנבחרת שלנו מועדון מפואר כמו מכבי תל אביב", בירך מנכ"ל יוניסף ישראל, ג'וני קליין. "אנחנו שמחים שגם במכבי מאמינים שלכל ילד מגיעה הזדמנות שווה ושלכולם הזכות לגדול ללא  אפליה, גזענות או אלימות".

 

ארגון יוניסף פועל בכל רחבי העולם למען ביטחונם, רווחתם, חינוכם וכל זכויותיהם של כל הילדים. הארגון מפעיל תכניות שיקום וסיוע, מפעלי הזנה, ליווי פסיכולוגי, מבצעי חיסונים ופעילויות רבות נוספות, בכמה מהאזורים הקשים והמסוכנים ביותר בעולם. יוניסף פועלת בישראל מאז הקמתה ב-1948, אז סייע הארגון למדינה הצעירה בעיקר בתחום תזונה ובריאות תינוקות.

 

הארגון משתף פעולה עם מספר גדול של קבוצות וספורטאים ברחבי העולם. מלבד ברצלונה ויונייטד, גם אולימפיאקוס פיראוס היוונית, שתי הקבוצות של העיר מילאנו ובוקה ג'וניורס מארגנטינה משתפות ושיתפו פעולה עם הארגון.

  

עם כל קבוצה וספורטאי אופי והיקף שיתוף הפעולה הוא שונה. ברצלונה, לדוגמה, תורמת ליוניסף מידי שנה 1.5 מיליון אירו ועד לאחרונה שיחקה עם סמל הארגון בחזית החולצה. בחודש ינואר האחרון יצא המועדון בקמפיין גדול יחד עם יוניסף, למען ילדים במרכז אסיה שאין להם בתי ספר. בפרויקט, שנקרא "1 מתוך 11", כיכב ליאו מסי והשתתפו בו גם הטניסאית סרינה וויליאמס ואמנים בעלי שם.

 

מנצ'סטר יונייטד, להבדיל, מעולם לא שיחקה עם סמל יוניסף בחזית החולצה, אולם המועדון מעורב בפרויקטים רבים. השדים האדומים מסייעים לגייס כסף ליוניסף ולוקחים חלק בפעילויות שונות ברחבי העולם. כוכבי העבר של המועדון האנגלי – בקהאם, גיגס ואפילו סר אלכס פרגוסון – הם משגרירי יוניסף הבולטים בתחום. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ