תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

דרוגבה, הזאר וקווארדאדו ב-11 של מוריניו

|
ב-15:30 בספורט1: הבלוז רוצים אליפות. ראמירז נפצע בחימום

ז'וזה מוריניו חיכה ליום הזה כל השנה. צ'לסי עשויה לזכות היום (ראשון) באליפות הפרמייר ליג לראשונה אחרי חמש שנים כשתארח את קריסטל פאלאס וזקוקה לניצחון כדי להקנות למוריניו את התואר ה-20 בקריירה שלו. (חי בספורט1 החל מ-15:20).

 

מוריניו כרגיל הצליח לגנוב את ההצגה בהצהרה מרגיזה משהו, כי יחגוג את הזכייה באליפות בדיוק חמש דקות. להזכירכם, בשנה שעברה הוא לא זכה אפילו בתואר אחד.

 

 

לדברי ה'מיוחד' הוא כבר יתחיל לדאוג אחרי שריקת הסיום איך עושים זאת שוב בשנה הבאה ועושה הרושם שהמשימה תהיה קשה יותר. "אני מחכה לרגע בו נזכה באליפות, ויהיו הרבה חגיגות, אבל אני חייב לחשוב כבר על העונה הבאה", אמר והוסיף. "אתה רואה לשנייה מול העיניים את כל המשפחה שלך. דידייה דרוגבה אמר אתמול שכבר במארס השחקנים הרגישו וידעו שיזכו בתואר.

 

מוריניו סבור שהכי קשה לזכות באליפות הפרמייר ליג מכל הליגות באירופה: "כשאני אומר שזו ליגה מיוחדת מאוד אנשים אומרים לי שאני אומר זאת רק בגלל שאני כאן באנגליה, אבל אם מישהו יכול לדבר על ההבדלים בין הליגות ועד כמה קשה לזכות באליפות בכל ליגה זה אני".

 

מוריניו כבר חושב מה יקרה במשחק הבא אחרי שיזכה באליפות. לפי הנוהג הקיים במשחק הבא של האלופה הטרייה, היריבה שלה צריכה לעמוד ולתת לה כבוד בכניסה למגרש כמו משמר המלכה ומוריניו התייחס לכך כי זה אמור לקרות בליברפול במשחק הבא. "אני לא אוהב את זה. אם הם חייבים לעמוד לתת לנו כבוד רק בגלל שזה חובה, זה לא נחמד", אמר.

 

 

 

למרות החגיגות קיבל מוריניו עקיצה מארסן ונגר שהתייחס לדבריו, כי הקבוצה המשעממת היא ארסנל שלא זכתה עשר שנים בתואר. ונגר הגיב: "הוא צריך לתת יותר כבוד למנג'רים". מוריניו גם טען שפיפ"א צריכה להוריד למנצ'סטר סיטי נקודות בגלל ה'פיירפליי הפיננסי' והמנג'ר שלה מנואל פלגריני לא נשאר חייב: "צ'לסי משחקת כמו קבוצה קטנה עם שחקנים גדולים", הגיב.

 

גם רוד חוליט ששיחק ואימן בצ'לסי ביקר את מוריניו שבוודאי לא יישאר חייב ויענה לו אחרי הזכייה הצפויה באליפות. חוליט אמר בראיונות לעיתונים 'הסאן' וה'דיילי מירור' שהכדורגל של מוריניו אכן משמעם וב'מירור' הצמידו למוריניו את הכותרת: "המכוער".

 

חוליט אמר: "הבלוז נראים כאילו הם משחקים עם בלמים". ההולנדי ממוצא סורינאמי מאשים את מוריניו שהתג של "קבוצה משעממת" נדבק בצ'לסי בגלל ששיטת המשחק היא כאילו משתמשים בבלם יד של רכב. "היתה להם פתיחה נפלאה של העונה, אבל אז מוריניו הפעיל את בלם היד. הם השיגו אותו מספר נקודות מאז, אבל הפכו למשעממים. לשחקנים של צ'לסי לא מגיע את זה, אבל מוריניו עם החישובים שלו גורם להם לשחק בצורה כזאת למרות שהם מסוגלים להפגין כדורגל מדהים. אין ספק שמוריניו מנג'ר ברמה הגבוהה ביותר, אבל לאור השחקנים שיש לו צ'לסי חייבת להיות יותר אטרקטיבית. לצערי היה מחסור בכדורגל אטרקטיבי בצ'לסי בתקופה הראשונה שמוריניו היה בקבוצה וגם עכשיו זה חוזר על עצמו. הוא ניגש לכל משחק כאילו היה בו 'שער המוות'", אמר.

 


פברגאס. מאושר בצ'לסי (צילום: Gettyimages)

 

יחד עם זאת יש שחקנים מאושרים בצ'לסי. ססק פברגאס אמר לקראת המשחק: "מהרגע הראשון שהגעתי לצ'לסי הרגשתי שהצטרפתי לחבורה של מקצוענים. חשבתי שאנחנו יכולים להצליח. שיחקנו מהתחלה מצוין למרות שעדיין הכרנו זה את זה יותר טוב ממשחק למשחק. אישית היה לי קל יותר מאחרים שהגיעו, כי הכרתי את לונדון והכרתי את הליגה מימי ארסנל". לשאלה אם העונה הפגין את היכולת הטובה בקריירה שלו ענה: "אולי, כי הניסיון שצברתי ואיכות המשחק התחברו ביחד בצורה מושלמת. אני נהנה מהכדורגל ומרגיש נינוח, כי יש לי מנג'ר שנותן לי לשחק איך שאני רוצה. אני מקווה שזו רק ההתחלה של צ'לסי הגדולה ולא סיום עידן".

 

על הדור הוותיק אמר כוכב ברצלונה לשעבר: "ג'ון טרי מנהיג גדול, אבל גם שחקנים כמו פטר צ'ך וברניסלב איבנוביץ' ו-וותיקים אחרים עזרו לנו, כי יש לנו דור צעיר מצוין".

 

דייגו קוסטה הפצוע יחסר וכנראה גמר את העונה סופית. כך לפחות טען אתמול ז'וזה מוריניו. ב-11 מפגשים אחרונים ביניהן ניצחה פאלאס רק פעם אחת את הבלוז בשנה שעברה בסלהרסט פארק. הקבוצה של אלן פארדיו ניצחה רק פעמיים בהיסטוריה בסטמפורד ברידג' ולאחרונה זה קרה לפני 33 שנים.

 

 

 

הרכבים:

 

צ'לסי: קורטואה, איבנוביץ', קייהיל, טרי, אספיליקווטה, פברגאס, מאטיץ', וויליאן, קווארדאדו, הזאר, דרוגבה

 

פאלאס: ספרוני, מריאפה, דאן, דלייני, וורד, מקארתור, מאץ', לדלי, זאהה, פאנצ'ן , בולאסי  

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ