תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

שלום עכשיו: בית"ר י-ם חייבת שחקן מהמגזר

חייבים להשמיע את קולם. הקהל השפוי של בית\ר | צילום: אסף קליגר
דעה: העונש אולי מקומם, אך טביב חייב להמשיך במלחמה בגזענות. ויפה שעה

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל שוב הוכיח כמה הוא אטום כאשר החליט להפעיל את העונש על תנאי שעמד כנגד בית"ר ירושלים והוריד לקבוצה שתי נקודות. הגוף המשפטי בהתאחדות, ולא בפעם הראשונה, בחר באופציה הקלה שעמדה לרשותו. אך עד כמה שההחלטה מקוממת, את המעשה הדרוש צריכה לעשות כעת הקבוצה.

 

אין ויכוח שצריך לטפל בגזענות בכל דרך אפשרית ובצורה הקשה ביותר, אבל הגדלת ראש אף פעם לא הזיקה לאף אחד. בשבועות האחרונים החליט אלי טביב לצאת למלחמה נגד אוהדי לה פמיליה שפוגעים בקבוצה וחלק מהשמות כבר הועברו למשטרה. הדיין החליט להתעלם מהנתונים שהוגשו לפניו ובחר להעניש את המועדון.

 

 

מעניין מה במשטרה יעשו עם החומרים שהוגשו להם. על פי מקרי העבר, קשה להאמין שהגוף שאמור לאכוף את החוק יפעל בנדון. כידוע לכולם, גזענות זאת עבירה פלילית וטוב יעשו במערכת המשפטית אם יכניסו כמה אוהדים מהיציע המזרחי למקומם הראוי - מאחורי סורג ובריח.

 

אלי טביב. חייב לעשות מעשה אמיץ  (צילום: עדי אבישי)

 

כבר כמה שנים שחלק גדול מאוהדי לה פמיליה מאוהבים בעצמם ובתדמית שנוצרה להם בתקשורת, והיציעים בטדי הפכו למפגן גזענות דוחה. הכדורגל והמועדון עבורם הוא דבר משני. ככה זה כאשר הנרקיסיזם שולט והיציע נמצא ב"מירוץ לתחתית" – כל אחד רוצה להראות לחבר שלו שהוא יותר גזעני ומקלל יותר חזק את השחקן הערבי שרץ על הדשא.

 

חלק מהאשמה מופנית לבעלי הקבוצה בעבר ובהווה שאימצו את החבורה הגזענית לחיקם, תוך שהם מתעלמים מכך שמדובר ב"סרטן" שחדר למועדון וגדל למימדים עצומים שהרס כל חלקה טובה בדרך.

 

הרוב השפוי של אוהדי בית"ר, ואני בתוכם, מאס בהם. אבל מצד שני קולם חלש וכמעט ולא נשמע. זה הזמן של כולנו לנקות את המועדון מהזוהמה שפגעה באחת קבוצות הגדולות והחשובות בכדורגל הישראלי. והמעשה הנכון הוא בלתי נמנע.

 

אחמד עאבד. הלוואי ויגיע לבית"ר  (צילום: דני מרון)

 

לפעמים כדי למגר תופעה מסוימת, צריך לנקוט בפעולה דרסטית. ובמקרה הזה, בית"ר חייבת להחתים כמה שיותר מהר שחקן מהמגזר. עדיף שיהיה זה מישהו שכבר הוכיח את עצמו בליגת העל, כי שחקן אלמוני או צעיר יתקשה להתמודד עם הלחץ הנפשי שיידרש ממנו.

 

כבר יש דוגמא למעשה דומה מהעבר הלא רחוק. בתחילת המילניום חתם בבני יהודה סלאח חסארמה. בהתחלה לחלק מהאוהדים היה קשה לקבל זאת, אבל ככל שהתקדמה העונה הוא הפך לאהוב הקהל בזכות יכולת נהדרת על הדשא. והשחקנים שהגיעו אחריו כבר התקבלו יותר בטבעיות.

 

שחקן מהמגזר שהמנורה תתנוסס על חולצתו ויבקיע שער לזכות בית"ר, בטדי, יציב לקהל הגזעני מראה מול העיניים וייאלץ אותו לבחור, אחת ולתמיד: לאהוב את הקבוצה בכל מחיר, או להתבוסס במיץ הגזעני של עצמם ולהבין שבינם לבין אוהדים אמיתיים אין דבר וחצי דבר במשותף.

 

שמות לא חסרים: אחמד עאבד, מוחמד גאדיר, פיראס מוגרבי, מהראן ראדי, חאלד חליילה, אחמד קאסום והרשימה עוד ארוכה ואיכותית. אלי טביב, שכבר הוריד את הכפפות במאבקו מול לה פמיליה, צריך עכשיו להרים את הכפפה שכבר שנים מחכה על הריצפה וליצור את התקדים האמיץ. תקדים שכרגע חשוב אפילו יותר מהצלחה על הדשא.

 

זה הפתרון היחיד שיכול להרחיק את הגזענים שהתאהבו בעצמם ובאים לטדי רק כדי להשמיע את קולם.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ