ספורט מקצועני זה לא עסק לחובבים

ספורט מקצועני זה לא עסק לחובבים
הבעלים של באר שבע לא עשתה שיעורי בית כשדיברה עם כריש כמו שרצקי. בכר דקר את מטיבו בגב וגם סובב קצת. הזווית של הקוף
אפשר היה להתחיל את הסיפור ב"אלונה בישלה דייסה", אבל אפשר גם לומר שדווקא בשבועיים האחרונים של הליגה, התחילה הגברת ברקת בלימודי מבוא לניהול מועדון ספורט בכלל, וכדורגל בפרט.


להכניס את הקבוצה לאווירה של סוף קורס צריך לדעת, ובעיקר צריך לדעת מתי – לבטח לא כשאת מתכוונת להוריד תואר ראשון לדרום אחרי 38 שנה. אלונה כבר ידעה במרץ שהיא לא מעוניינת להמשיך את ההתקשרות עם אלישע לוי, לא משנה מה היא אומרת עכשיו. היו מספיק טביעות אצבע של המשפחה בדרך, מאז ועד עכשיו. אבל בחיים כמו בחיים, את/ה חייב/ת לדעת את היריב לפני שאתה עושה צעד, לבטח אם היריב הוא כריש כמו איזי שירצקי.


ביום שני שעבר שוחח דודו דהאן, סוכנו של ברק בכר, עם אלי ברקת, בעלה של אלונה וכמובן מנוף המימון של המועדון. לבוא לאיזי למחרת ולספר לו אגדה שלפיה שמעה רמזים מכיוון בכר – זה לא לעשות שיעורי בית. מקצועו של שרצקי הוא חקירות ואבטחה. מהעיסוק הזה הוא החל לבנות את הונו המכובד. הוא נזקק בדיוק לארבע שעות כדי לדעת מה, מי, מתי, מדוע ומהיכן. הוא הודיע לה בבוקרו של יום רביעי שבכר פנוי כי פוטר לאלתר.


איזי לא היה צריך להפעיל לחץ מרתיע על בכר בפגישה, ברק חייב לו את הקריירה ואת הפרנסה ב-11 השנים האחרונות. אבל הוא שכח ודקר את מטיבו בגב, וגם סובב קצת. איזי לא פראייר. לפני שבועיים הוא שאל את המאמן שלו אם הוא מחפש קבוצה אחרת – והבטיח לדאוג לו ככל שניתן. המאמן השיב בשלילה, אבל איזי אולי זכר שורה משיר שכתב פעם מאיר אריאל: "מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל". איזי נדפק הרבה ב-16 שנותיו כבעלי מועדון, על אף שעבדו אצלו רק שישה מאמנים בסה"כ.בכר. קיבל עצת אחיתופל (אסף קליגר)


הסיפור בכלל מתחיל במרץ, כשברק התייעץ עם אנשים אם לעזוב את קריית שמונה. הוא קיבל עצות אחיתופל. הוא ילד, הוא לא מכיר את הדינמיקה של השוק. אין הרבה מועדונים שיכולים לשלם 300 אלף דולר ברוטו למאמן כמו ק"ש, לא כולל בונוסים על מיקום ותארים.


כשבכר התחיל להתייחס לעצמו כאילו היה מוריניו, רב"ש שלח דוא"ל ליוסי אדרי מנכ"ל ק"ש, כדי לברר אם הוא רצוי במועדון. הוא לא. רב"ש כבר עשה על איזי סיבוב פעמיים.


אלישע לוי ידע שהוא לא ממשיך בב"ש כששיר צדק נרכש ללא ידיעתו. אלישע ותיק ב'ביז' והבין הכול, אבל שמר פאסון. אלונה טעתה כשלא הודיעה לאלישע באפריל שהוא לא ממשיך – אבל אם לא הודיעה, לא ברור מדוע הודיעה השבוע. בעצם כן ברור, כי שירצקי אילץ אותה להודיע לו.


עכשיו היא תתפלל שגמר הגביע בחיפה לא ייראה כמו המשחק אתמול. זו סבירות שדווקא כן, כי השחקנים יודעים שהמאמן היסטוריה וכבר לא יכול להשפיע על עתידם. המלך מת, יחי המלך החדש.שרצקי. לא פראייר (עדי אבישי)


ללא שום קשר לגביע ולמקום השני שאבד, אלונה חייבת לשכור מנהל למועדון - איש כדורגל ולא אישה/בעלים שמתלהבת מהשעשוע החדש. היא תוכל לבזבז עוד 200 מיליון עד שתבין שספורט מקצועני זה לא עסק לחובבים, ולא כל מי שעשה אקזיט בהיי-טק יכול להפיק תועלת ממאור מליקסון, למשל.


אבל זה הכסף שלה, המועדון שלה, ואנחנו כאן רק כדי לשתות לה את הדם בקשית. אז לרוויה.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ