תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"היעד הבא שלהם הוא הוועד האולימפי"

בלאטר. פגישה ברמאללה | צילום: Gettyimages
בלאטר ייפגש ברמאללה עם ג'יבריל רג'וב במטרה להניא אותו מהמהלך

נשיא פיפ"א ספ בלאטר יוצא מירושלים לרמאללה שם ייפגש עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינאית ג'יבריל רג'וב ובכירי הרשות הפלסטינאית. בלאטר יבקש מהמארחים שלא להעלות את ההצעה להשעות את ישראל בדיון שיתקיים בקונגרס פיפ"א ב-29 בחודש בשווייץ.

 

מתברר שמדינות ידידותיות למדינת ישראל פעלו בימים האחרונים במציאת נוסחה שהבקשה הפלסטינאית לא תעלה לדיון. בלאטר הבהיר אתמול לאנשי ההתאחדות לכדורגל כי אין לו ולאנשיו את היכולת בתקנון למנוע את הדרישה לעלות להצבעה בקונגרס. הפלסטינאים צריכים 75 אחוזי תמיכה בדרישתם מתוך 209 החברות בפיפ"א כדי שהכדורגל הישראלי יושעה מחברות בפיפ"א שם ישראל חברה מהמניין מאז 1928.

 

 

בשיחות שמקימים אנשי ההתאחדות לכדורגל בישראל עם רוב מדינות העולם הובהר להם כי אם ההצעה תועלה להצבעה, המבוכה תהיה של פיפ"א ושל מדינת ישראל גם אם בסופו של יום הפלסטינאים לא ימצאו רוב להדחת ישראל מהכדורגל העולמי. גורם הפועל בנושא אמר "הפלסטינאים לא יעצרו בפיפ"א, הם ימשיכו הלאה בכול מוסדות הספורט בהם ישראל חברה והוועד האולימפי יהיה היעד הבא שלהם".

 

רג'וב. לא יעצור בפיפ"א (gettyimages)

 

בבדיקה והערכה מוקדמת של המדינות שיצביעו בעד ההצעה הפלסטינאית מתברר שמעל 100 נציגים יצביעו עם הצעת ג'יבריל רג'וב. רוב מדינות הנגד יהיו המדינות המוסלמיות באסיה ואפריקה, חלק ממדינות דרום אמריקה ומספר מדינות באירופה.

 

כול העיניים יהיו נשואות לפגישה היום ברמאללה. במידה ובמסיבת העיתונאים לא יכריז ספ בלאטר על מציאת הסדר בין ישראל לרשות הפלסטינאית והצעת סילוק ישראל מפיפ"א תועלה להצבעה, יחל כבר מהערב המאבק הגדול של הספורט הישראלי על עצם קיומו מול מדינות העולם. גורם בכיר בהתאחדות "אם ההצעה תעבור בהצבעה, לא נוכל לשחק נגד שום מדינה בעולם תחת פיפ"א, בדיוק כמו החרם של פיפ"א על דרום אפריקה".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ