תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ישראל חוששת שהחרמה של אופ"א תפגע בה

עיני ובלאטר. יש סיבה לדאגה? | צילום: באדיבות ההתאחדות לכדורגל
בלי הקולות האירופים – רג'וב עלול להשיג את הרוב הנדרש בהצבעה בקונגרס

יום עמוס צפוי החל מהבוקר (חמישי) בציריך, ערב פתיחת קונגרס פיפ"א שבו תועלה הצעה פלסטינית לסילוק ישראל מפיפ"א – כל זאת בצל איומי ההחרמה של אופ"א ופרשת השחיתות בארגון העולמי הנחקרת על ידי מוסדות החוק של ארצות הברית.

 

לפני הצהריים ינחתו בשווייץ ראשי אופ"א שיגיעו מהכינוס בוורשה, ובהם נציג ישראל, אבי לוזון. בצהריים אמור להתקיים הדיון בבקשת אופ"א לדחות את הקונגרס ואת ההצבעה לבחירת נשיא לפיפ"א לפחות למשך חצי שנה. מהקונגרס ייעדרו נציגי ההתאחדויות של דרום אמריקה שנעצרו אתמול, כשמישל פלאטיני אמור להחליט היום אם אופ"א לא תשתתף בקונגרס.

 

 

נכון להבוקר, נשיא פיפ"א ספ בלאטר ואנשיו מבקשים לקיים את הקונגרס לפי לוח הזמנים שנקבע, כשהתפתחויות ומעצרים נוספים של בכירי פיפ"א יקבעו את גורלו של הקונגרס, בו ישראל תהיה במוקד הדיונים בשל ההצבעה שעדיין עומדת על סדר היום. בקרב נציגי ההתאחדות לכדורגל הנמצאים בשווייץ קיים חשש שנציגי אופ"א לא ישתתפו בקונגרס, מהלך שיקשה על ישראל בשל התמיכה הגורפת מאירופה.

 

פעילות משלחת ההתאחדות לכדורגל נמשכת סביב השעון בשיחות ופגישות עם נציגים מההתאחדויות של אירופה, אמריקה, חלק מאסיה, חלק מאפריקה ואוקיאניה. נכון להיום התקיימו שיחות של נציגי ישראל עם מעל 90 ראשי התאחדויות, פגישות רשמיות ואחרות בבתי מלון ובמפגשי ההתאחדויות.

 

רק אתמול באסיפת קונפדרצית אפריקה עזבו 30 נציגי מדינות את האולם כשנציג ישראל תמיר גילת עלה לדוכן הנאומים. במשלחת מודעים לכפל הלשון והאמירות של הנציגים איתם שוחחו. רבים מהנציגים איתם נפגשו נציגי ישראל סיפרו כי שיחות דומות ופניות להצביע בעד סילוק ישראל נעשו אליהם מגורמים שונים בהם אנשי פלסטין וקאטר.

 

עכשיו ברור כי בהצבעה לא יהיו 209 נציגים, כאשר חלק גדול מהנעדרים הם תומכי ישראל. כדי שישראל תודח פלסטין זקוקה ל-157 קולות. אם ההצבעה תועלה לדיון בכוונת אנשי פלסטין לפעול בהמשך להדחת ישראל מכל איגודי הספורט האחרים, כולל הוועד האולימפי.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ