תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נתניהו: "הניסיון לפגוע בישראל יהרוס את פיפ"א"

| צילום: Gettyimages
רה"מ התייחס להצבעה בקונגרס פיפ"א. עו"ד גילת: "בלאטר יכול להתהפך"

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, התייחס הערב (חמישי) לניסיון השעיית ישראל מפיפ"א. בשיחה עם תא הכתבים המדיניים הוא אמר: "הניסיון לפגוע בישראל יהרוס את פיפ"א, זה יתחיל ממדינה אחת ויעבור לאחרת, זו חדירה של פוליטיזציה לתחום הספורט וזה יהרוס את מוסד הספורט הבינלאומי. המעשה הוא חמור ואנחנו נתנגד לו בכל תוקף".

 

כל זה מתרחש פחות מ-24 שעות להצבעה בקונגרס פיפ"א על סילוקה של ישראל מהתאחדות הכדורגל העולמית. "אני מקווה שלא נגיע להצבעה, אנחנו עומלים קשה מאוד לגבש הצעה שמבוססת על מסמך ההבנות שגיבשנו ולהוריד את הנושא מסדר היום", אמר הערב עו"ד תמיר גילת, מ"מ יו"ר ההתאחדות לכדורגל, ל-FM103, "הסיכויים שהנושא לא יעלה להצבעה לא ברור".

 

 

בציריך, שווייץ, נעים אנשי המשלחת הישראלית, בראשותו של יו"ר ההתאחדות עופר עיני, מתקווה לייאוש. "כבר היה לנו סוג של הסדר מול הפלסטינים", הוסיף גילת, "ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש הצעה מאוד מכובדת של ארבע נקודות שנתנה מענה מאוד ראוי ומכובד לפנייה הפלסטינית סתמה את הגולל על כל טענותיהם. אלא שהפלסטינים מונעים מטעמים לא ספורטיביים ומנסים לטרפד כל הצעה כדי לחבל במאמצים שלנו".

 

גילת אמר עוד כי "הפלסטינים מנסים בכוח לגרור אותנו למישור המדיני בנושא חמש הקבוצות שמשחקות באזור שהם טוענים שהוא טריטוריה פלסטינית, בעוד אנחנו לא מוכנים שהנושא הזה יעלה לדיון".

 

כאן עבר גילת לדבר על ראש ההתאחדות הפלסטינית: "רג'וב משחק מאוד מלוכלך. הנאומים שלו גוררים אותנו למקומות מאוד חשוכים. הפלסטינים משמיצים את ישראל בצורה זולה ולא מכובדת, ללא כל קשר למציאות. אנחנו מדברים עם רג'וב בפגישות פורמליות ולא פורמליות, עיני נפגש אתו וגם יו"ר פיפ"א ספ בלאטר נפגש אתו. ברגע שמרגישים שאולי בכל זאת מגיעים לפתרון ראוי – רג'וב בא וטורף את הקלפים. המניעים שלו אינם ספורטיביים".

 

אברהם גרנט. נרתם לעזרת ישראל (Gettyimages)

 

כאב הראש העיקרי של אנשי המו"מ בקונגרס בציריך נובע מחוסר הוודאות במגעים עם מדינות שונות. "מה שאנשים מבטיחים לנו בטלפון ובפגישות בארבע עיניים – הם מן הסתם מבטיחים את אותם דברים גם לרג'וב. גם היו"ר בלאטר מתהפך בכל פגישה", אומר גילת.

 

מ"מ יו"ר ההתאחדות סיפר על פגישה שהתקיימה היום (חמישי) בצהריים עם יו"ר פיפ"א. "בלאטר  ניסה להרחיב את מסמך ארבע הנקודות גם למעקב אחרי גזענות, אבל עיני הבהיר שאנחנו לא זזים ממסמך ארבע הנקודות.

 

לשאלה אם בלאטר משחק כפול ענה: "בלאטר משחק משחק משולש. הוא דואג קודם כל לתחת של עצמו. פלאטיני הראה לו את הדרך החוצה והיו רגעים שנראה שהקונגרס לא יתקיים. הוא נמצא במלחמת קיום, יש נגדו צו חקירה בארצות הברית והארגון נמצא במצב מאוד קשה מבחינה תדמיתית. כולם עסוקים באדון בלאטר, כך שהוא מנסה להציל את העור של עצמו. גם אם הוא יחליט שהוא ילך אתנו וישתכנע אחר כך שלהיות נגדנו יושיע אותו, אז הוא יילך נגדנו. אנחנו רק מקווים שהוא יהיה הגון וממלכתי לעמוד מאחורי ההבטחות שהוא נתן לנו".

 

מ"מ יו"ר ההתאחדות התייחס לעלי חוסיין, היו"ר הירדני, המתמודד מול בלאטר על תפקיד נשיא פיפ"א. "פגשנו כבר כמה פעמים את עלי חוסיין ועל פניו נראה שההצעה שלו לרג'וב היא לקבל את התכנית שלנו. חוסיין רמז לו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שאם זה לא יקרה ייתכן שהוא יפסיד את כל המהלך".

 

גילת עצמו נשא דברים בפני נציגות אפריקה. "כרבע מהנוכחים, נציגים של מדינות מוסלמיות, קמו ויצאו. חלקם התנצלו על כך בסיום הנאום", גילה גילת, "היו נציגים של מדינות שהשתכנעו וגם אברם גרנט, מאמן נבחרת גאנה, היה אתנו והעביר מסרים מאוד חיוביים. להם יש את האינטרסים שלהם וגם מדינות שלכאורה לא בעדנו יצביעו לטובתנו ולהיפך".

 

על השמועות לפיהן הקטארים משלמים למדינות כדי להצביע לטובת ההצעה הפלסטינית אמר: "גם את השמועות האלה שמענו. אנחנו למקומות כאלה לא יכולים להגיע. אין לנו את הכלים או את היכולת לבדוק דברים כאלה".

 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ