תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

טענה: גם גרמניה שילמה על אירוח מונדיאל 2006

יילך לצעד דרמטי? פלאטיני | צילום: AFP
הדרום האמריקנים יצטרפו לאופ"א ויתמכו בנסיך עלי אם הבחירות לנשיאות יתקיימו?
הסערות בתוך קונגרס פיפ"א מסיימות להסתיים. גורמים במשלחת קונגו טענו היום שגרמניה הציעה שוחד תמורת בחירה בה כמארחת מונדיאל 2006.
 
 
בינתיים הצטרפה הקונפדרציה של דרום אמריקה לאופ"א באיום על הנשיא המכהן ספ בלאטר, שאם לא יידחה את הבחירות לנשיאות הארגון, הצבעה שמיועדת לבוא מיד לאחר ההצבעה בעניין ישראל, הם יתמכו במועמד המתחרה מולו, הנסיך הירדני עלי. 
 
 
 
"נתכנס בברלין בסוף החודש ואנחנו יכולים גם לפרוש מפיפ"א", אמר יו"ר אופ"א מישל פלאטיני, "ייתכן גם שנחליט להחרים את הגביע העולמי. אני לא תומך בכך, אבל אשמע מה יהיה לאנשים לומר. כולנו יודעים עד כמה פיפ"א והטורנירים תלויים בחברות המאמצות".
 
 
 
 
יו"ר ההתאחדות של אורוגוואי, וילמאר ואלדס, אמר שימלא היום בקשה לבטל את הבחירות לנשיאות פיפ"א. הוא גם אישר שההתאחדות שלו תצביע נגד עלי בין- אל-חוסיין אם ההצבעה עדיין תתקיים. 
 
 
לפי העיתון 'הסאן' כל הנציגות של דרום אמריקה יצביעו נגד בלאטר, אבל עדיין אסיה ואפריקה יתייצבו מאחוריו. 
 
 
פיפ"א יכולה להינזק בצורה חמורה אם החברות המאמצות יפרשו ממנה. האירגון מרוויח מהן מיליארד ליש"ט לארבע שנים.
 
 
מונדיאל בלי אלופת העולם? (GettyImages)
 
 


בתוך כך מתבררת המלחמה הענקית שיש בין היבשות השונות היום לקראת ההצבעה אחרי שנשיא ההתאחדות של גינאה-ביסו אמר שהצבעה נגד בלאטר תהיה כהגדרתו "חילול השם". הנשיא נאסימנטו לופס אמר: "אני נוצרי הדוק והצבעה נגד בלאטר היא חילול השם. זו קונספירציה נגדו. אפריקה תצביע עבורו והוא יזכה בבחירות. אני מסכים שבנקודה מסוימת צריך להיות שינוי בפיפ"א, אבל תנו לבלאטר לסיים את הקדנציה שלו. לא הכל מתחיל ונגמר בהתאחדויות של אירופה. איך אנחנו בכלל יודעים שהנציג של ירדן יהיה טוב יותר?"
 
 
 
ה-FBI הציג מסמך בן 47 סעיפים לפיו גם המונדיאל בדרום אפריקה נקנה בשוחד, אבל המדינה מכחישה. נשיא גינאה-ביסו אמר: "שיעשו חקירה ויוכיחו". 
 

שלושה בנקים בכירים בבריטניה הוזכרו שהם חשודים בהעברת כסף שקשור לשוחד של פיפ"א אחרי שנעצרו 14 אנשי האירגון החשודים בקבלת שוחד. החשדות נכללים בדו"ח של 160 עמודים. אחד התשלומים היה העברה של 320  אלף ליש"ט ליצרני יאכטה מפוארת שניתנה במתנה כנראה לאחד מאנשי פיפ"א.

 

 
באנגליה, שהיא אחת המתנגדות הכי חריפות לבלאטר כותבים היום שגם אם הוא ייבחר מעמדו יהיה חלש ותלוי בתוצאות החקירה של ה-FBI ומשרד התובע השווייצרי. הנסיך הירדני עלי שהוגדר תחילה כברווז צולע ומועמד של בובה בלבד מול בלאטר, עשוי לקבל הרבה יותר קולות ואולי להפתיע. 
 
 
האשמות נגד 18 עצורים שלקחו שוחד והיו מעורבים בחלוקתו בסך 150 מיליון דולר הם רק תחילת החקירה וייתכן שיתגלו עוד פרשיות שוחד רבות. 

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ