תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רג'וב קיבל הכרה בטענותיו, ישראל נשארה בפיפ"א

רג'וב קיבל הכרה בטענותיו, ישראל נשארה בפיפ"א
הקונגרס אישר הקמת ועדה שתעסוק בחלק מדרישות הפלסטינים

ישראל לא עמדה הערב (שישי) להצבעה על סילוקה מפיפ"א והכדורגל שלנו ניצל מצונאמי.

 

עם זאת, הפלסטינים קיבלו ועדה מטעם פיפ"א שתטפל בשלוש סוגיות: הקלות במעברים לשחקני, מאמני ומנהלי הנבחרת הלאומית הפלסטינית, הקלות בעברת חומרי בניין לבניית איצטדיונים ואי גביית מכס ובדיקת נושא הגזענות בכדורגל הישראלי. כמו כן, הוחלט שפיפ"א לא תעסוק בהשעיית חמש הקבוצות המצויות מחוץ לתחומי הקו הירוק, משום שנשיא פיפ"א, ספ בלאטר, הבהיר במפורש כי "התאחדות הכדורגל העולמית לא תעסוק בנושאים פוליטיים".

 

 

"אני מושך את החלטתי להשעות את ישראל מפיפ"א", אמר ג'יבריל רג'וב, "קולגות רבים כאן בקונגרס דיברו על לבי שמדינה אחת לא תגרום להשעייתה של מדינה אחרת. נעתרתי בעיקר לידידי הטוב נשיא ההתאחדות הדרום אפריקנית שאמר לי 'אתה צריך לתעל את המשחק הזה לאהבה, לחברות, שכנות וסובלנות במקום לשנאה ונקמה''. חבל לי שבמשך שנתיים לא הקשיבו לטענות שלי. התעלמו ממני. יש חמש קבוצות כדורגל ישראליות שנמצאות על טריטוריה פלסטינית, ואני מציע שהנושא הזה יעבור לאו"ם. סבלתי הרבה מהממשלה שלכם, אבל אני מושיט יד לשלום". עם זאת הדגיש רג'וב שהוא לא מפסיק את המאבק שלו בישראל ואף שלף כרטיס אדום על הבמה.

 
 
רג'וב עם הכרטיס האדום. הצגה של איש אחד (Gettyimages)
 
 
אחרי רג'וב עלה לנאום עיני ונזף ברג'וב על כך ש"אין לערב פולטיקה בספורט". עיני הזכיר שרוב השחקנים המשחקים באותם חמש קבוצות הם ילדים וכי רג'וב לא "היה מונע מילדים שמצויים תחת אחריותו לשחק כדורגל". בסיום נאומו ביקש עיני מרג'וב לגשת לבמה וללחוץ לו יד. רג'וב סירב ועיני ניגש לעבר עמיתו הפלסטיני ללחוץ את ידו זוכה לתשואות. "אני אבוא לחבק אותך על הבמה", ענה רג'וב, "אבל רק אחרי שהקונגרס יצביע על הנקודות שאני מבקש".
 

שלושת הסעיפים בהן תטפל הוועדה ועצם קיום הוועידה עלו לאחר מאמצים דיפלומטיים בחדרי חדרים בציריך ועד למשרדי החוץ וראש הממשלה בירושלים. כפי שפורסם לראשונה בספורט1, פריצת הדרך הושגה לאחר פגישה בשש עיניים בין עיני, רג'וב ובלאטר ולאחר אישורו של רה"מ בנימין נתניהו. הוועדה תהיה במעקב צמוד של נציגי פיפ"א. נושא הקבוצות שמעבר לקו הירוק,יועבר לדיון על ידי גוף חיצוני ככל הנראה על ידי האו"ם על פי הצעת הפלסטינאים, או ע"י גוף חיצוני אחר שיקבע בדיון נוסף.

 

ואלה הסעיפים:

1. הספורטאים הפלסטינאים ואנשי הכדורגל של נבחרת פלסטין יזכו למעבר חופשי הלוך ושוב ולא יהיו מעצרים ובדיקות על המעברים.

2.  ישראל תאפשר כניסה של חומרי בניה ועזרים נוספים להקמת אצטדיונים ברשות הפלסטינאית ולא תגבה מכס.

3.  יופעלו מנגנוני בקרה ופעולה כנגד קריאות גזעניות במשחקי הכדורגל, נגד כדורגלנים ערבים אשר משחקים בקבוצות הישראליות.

 
אגב, במהלך היום התקבל איום במשטרת ציריך על הטמנת פצצה באולם, אולם התברר שהיתה זו הודעת סרק.
 
 
 
הכלבים סורקים אחרי פצצה בציריך. הודעת סרק (Gettyimages)
 
 
 
 
צפו התפרצות המפגינות לקונגרס
 
 
הנשיא, ספ בלאטר, פתח את האירוע בנאום שנקטע כששתי מפגינות פרו פלסטיניות פרצו לאולם. הן הוצאו ממנו במהרה, אבל את הנזק התדמיתי שגרמו לא היה אפשר לתקן. בהמשך אמר בלאטר: "צריך למצוא פתרון שייתן מענה לפלסטינים".
 
 
 
ראש מערך הדוברות של ההתאחדות לכדורגל, שלומי ברזל: "כחלק ממופע האימים שהתרחש כאן, גורשו מאולם הקונגרסים מפגינות פרו פלסטינאיות שהתפרצו בקריאות".
 
 

אזרחי ישראל, בימים אלה ובשעות אלה ממש אנו מנהלים, יחד עם עופר עיני ואנשי ההתאחדות לכדורגל, מאבק עיקש וצודק מאין כמוהו ...

Posted by ‎Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו‎ on Friday, 29 May 2015

 

 

 

 

 

PLEASE SHARE:FIFA is voting today on whether or not to ban Israel's football team from the league. Doing so would...

‎Posted by Danny Ayalon on‎ שישי 29 מאי 2015

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ