"ב"ש יכולה להתמודד עם מכבי ת"א וחיפה"

"ב"ש יכולה להתמודד עם מכבי ת"א וחיפה" צדק ברגע של מנהיגות. בשל למעבר | צילום: אנצו גוש, סוכנות ג'יני
שיר צדק חתם בבירת הנגב ומכוון גבוה. על שרצקי: "תמיד היה שם בשבילי"
בגיל 26, לאחר שבע  עונות בבוגרים, אליפות, שני גביעי טוטו וגביע מדינה אחד, החליט שיר צדק לעזוב את החממה בקרית שמונה ולפרוש כנפיים לכיוון השני של הארץ עם מעבר להפועל ב''ש . הבלם חתם לארבע שנים בקבוצה של אלונה ברקת ובראיון לספורט 1 מסכם תקופה ומרגיש מוכן לאתגר הבא.


הגעתו של צדק לקדמת הבמה לא הייתה פשוטה. לאחר שלוש עונות ראשונות בבוגרים שלא כללו דקות משמעותיות, צדק אז בן 23 קיבל את ההזדמנות בהרכב מרן בן שמעון באותה עונת אליפות היסטורית של ק''ש ומאז לא יצא ממנו.


שנה וחצי לאחר מכן, דווקא כשקיבל את סרט הקפטן, חווה צדק פציעה קשה כאשר בתחילת עונת החולפת סבל מקרע ברצועת הקרסול שהשביתה אותו לכמעט חמישה חודשים. דווקא כשחזר מהפציעה, לא מצא את מקומו בהרכב וכמעט אף מצא את עצמו בבני יהודה, שנאבקה על ההישארות. אך צדק שוב הוכיח מאיזה חומר הוא קורץ וחזר להנהיג את ההגנה עד למעבר לב''ש. "הרגשתי בשל להתקדם לשלב הבא", העיד צדק. "ב"ש עונה על הצרכים האלו".צדק במדי ב"ש אחרי החתימה. "מאמין בדרך של המועדון" (האתר הרשמי, הפועל ב"ש)


אתה חושב שזה באמת קידום לעבור מק''ש, שלא פחות טובה מב''ש ולאו דווקא לקבוצה בסדר גודל של מכבי ת''א או מכבי חיפה?


"היו התעניינות גם בארץ וגם בחו''ל אבל בחרתי בב''ש כי אני מאוד מאמין בדרך שלה ובמה שהמועדון הזה רוצה להציג בשנים הקרובות. כבר בשיחות הראשונות עם אלונה התחברתי אליה והבנתי שאנחנו משדרים על אותו גל ומכוונים לאותה מטרה - לשמר את מקומה של ב''ש בצמרת הכדורגל הישראלי. זו קבוצה עם קהל גדול, שחקנים גדולים וזה גם מועדון גדול. אני חושב שב''ש עומדת בקנה אחד עם מכבי ת''א ומכבי חיפה כיום והיא יכולה להתמודד איתן ראש בראש".


יש חששות ממעבר כזה באמת לקבוצה עם קהל גדול, לחץ וציפיות?


"אני לא נרתע ממעבר לקבוצה גדולה. יש חששות במעבר ממקום שהוא היחיד שהכרת וגדלת למקום שאתה מגיע כבר עם ציפיות אבל אני מרגיש בשל בשלב כזה בקריירה".


מה המטרות שלך עם הקבוצה?


"אני בא לב''ש לתקופה ארוכה, לתהליך. יש לי סבלנות ואני יודע שזה תהליך ארוך להגיע לתוצאות ולהישגיות עם הקבוצה. כמו שאמרתי נבנה פה משהו שאני רוצה להיות חלק ממנו. קיבלתי את הרושם הזה בשיחה עם אלונה וזו צורת החשיבה שלי. אני יודע שמאמינים בי וסומכים עליי. כולם רוצים להשיג אליפות בב''ש אבל שוב אני אומר, זה תהליך".בכר. "אפשר לומר שהתקדמנו יחד" (אנצ'ו ג'וש, סוכנות ג'יני)


חתמת לארבע שנים בבאר שבע. לא יהיה מאוחר מדי בגיל 30 לצאת לחו''ל?


"זו קריירה קצרה ותמיד ארצה לחוות עוד, אבל כרגע רק נכנסתי לחוויה חדשה וזה לא יהיה נכון לדבר על השלב הבא. באתי לב'''ש במטרה להשתקע ולהיקלט הכי מהר שיש" .


נחזור רגע לק"ש. לאיזי שרצקי לא קל לשחרר שחקני בית ומאמנים שפורחים אצלו לקבוצות גדולות ולא אחת הוא אף הסתכסך איתם. איך במקרה שלך זה צלח בצורה כל כך קלה?


"אני לא מסכים שאנשים מסתכסכים איתו. היו כמה סיפורים שצצו. איזי הוא בן אדם חם, אוהב ואמוציונלי, לפעמים זה מתפרש כדברים לא טובים. לא אשכח לו את זה שהוא האמין בי ותמך בי גם כשלא כל האנשים ראו את זה, הוא התעקש שאני אשחק. איזי ידע שהגעתי לשלב בקריירה שלי שאני צריך להתקדם הן מבחינה לכלכלית והן מקצועית".צדק. "לקחתי מכל מאמן רק את הטוב" (Gettyimages)


מה לקחת ממאמנייך בקרית שמונה?


"מכל מי שמאמן אני משתדל לקחת דברים טובים. אלו האנשים שבנו אותי ולימדו אותי ועזרו לי להגיע לאיפה שאני נמצא. עם רן וברק עברתי תקופה ארוכה יותר ועל ברק אפשר אפילו להגיד שהתקדמנו יחד בשנים האחרונות" .


בעוד שבוע וחצי, מגיעה הנבחרת למשחק גורלי בבוסניה. אתה לא בדיוק בתוכניות ההרכב של גוטמן. מרגיש חוסר ההערכה?


"עצם זה שאני בסגל אומר שאלי יודע מי אני וחושב עליי  שיצטרכו אותי אתן את ה-100 אחוזים שלי למען הנבחרת. אני לא מתעסק בציפיות למקום בהרכב או לדברים מהסוג הזה. אם אני פה סימן שאני מוערך" .


ומה לגבי הסיכוי להעפיל ליורו? עדיין יש אמונה שתעפילו ליורו?


"אני מאמין שכל עוד יש סיכוי צריך להילחם והכי חשוב אנחנו צריכים לעשות ולא לדבר".שרצקי. "לא אשכח לו שהאמין בי תמיד" (ערן לוף)


רן בן שמעון,  שפע מחמאות לצדק: "יש לי רק מילים טובות להגיד על שיר. הוא אחד השחקנים עם האישיות הטובה ביותר שאימנתי בחיי, הוא חבר טוב ושחקן טוב וזו העסקה הכי טובה שבאר שבע יכולה היתה לעשות" .

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • בני יהודה תל אביב
  1
  הפועל חדרה
  2
  Live
 • הפועל באר שבע
  0
  מכבי תל אביב
  4
  Live
 • מכבי נתניה
  1
  מכבי חיפה
  2
  Live
 • פרוזינונה
  0
  קייבו
  0
  Live
 • בולוניה
  3
  נאפולי
  2
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ