תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

גוטמן: "יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים מעצמנו"

גוטמן. נקודה בבוסניה תספק אותו | צילום: אודי ציטיאט
למרות שסירב להצהיר על כך, המאמן הלאומי יהיה מרוצה מתיקו בבוסניה

"לא יהיה קשר בין המשחק הקרוב לבין זה שהיה בחיפה. התוצאה בישראל לא נותנת את התמונה המלאה לרמת הנבחרות. בוסניה עם חלוצים טובים מאוד ואנחנו מכינים את עצמנו בהתאם" – כך חזר ואמר אתמול מאמן הנבחרת הלאומית, אלי גוטמן, במסיבת העיתונאים לקראת המשחק הערב (21:45) מול בוסניה במחזור השישי במוקדמות יורו 2016.

עבור הנבחרת יהיה זה משחק החוץ השלישי, אחרי שהשניים הקודמים נערכו לפני שמונה חודשים והושגו בהם מלוא שש הנקודות מול קפריסין ואנדורה. הפעם מדובר במשחק קשה בהרבה, במגרש ביתי ידוע לשמצה, מול יריבה שזו ההזדמנות האחרונה שלה להמשיך לחלום על הטורניר בצרפת. הבוסנים ניצחו עד כה רק את אנדורה, הפסידו בבית לקפריסין ובחיפה לישראל, וסיימו בתיקו מול שתי הגדולות של הבית - 0:0 בוויילס ו-1:1 מול בלגיה.

 

 

באימון המסכם שנערך לאחר מסיבת העיתונאים זכתה הנבחרת לאבטחה מתוגברת כמוה לא זוכרים השחקנים בשנים האחרונות. עשרות שוטרים בוסנים, בליוויו עשרות חיילים חמושים, הקיפו את האצטדיון והפכו את כל השטח לסטרילי. "אנחנו לא עוסקים בשאלה אם נשיג תיקו או בניצחון. אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים מעצמנו", אמר גוטמן כשנשאל אם יהיה שבע רצון מחלוקת נקודות.

"במשך שבוע ימים השחקנים אכלו ושתו את כל ההוראות שלי. הם יודעים בדיוק מה מוטל עליהם. נבחרת ישראל היא נבחרת שהקהל אוהב והיא של מדינת ישראל. נעשה הכל על מנת לשמח את כל אלה שהנבחרת חשובה להם", אמר המאמן שנשמע פטריוט כתמיד.

קפטן הנבחרת טל בן חיים, שילבש הערב את המדים הלאומיים בפעם ה-86 ויעלה למקום הרביעי בטבלת שיאני ההופעות (רק יוסי בניון, אריק בנאדו ואלון חרזי מקדימים אותו), ישב במסיבת העיתונאים לצדו של גוטמן ואמר: "כשמשחקים מול נבחרת שעל הנייר טובה יותר, זה לא קל, אבל נעשה את המקסימום כדי לייצג בכבוד ולשמח את הקהל. יש להם שחקנים מצוינים ממנצ'סטר סיטי, רומא ולברקוזן, אבל כבר הוכחנו שאפשר לנצח נבחרות כאלה".

 


שהר באימון הנבחרת. גוטמן ניסה לכבות את השריפה (אודי ציטיאט)

 

במסיבת העיתונאים הוזכר יותר מפעם אחת הריאיון שהעניק החלוץ בן שהר ובו אמר: "מול קהל מוסלמי עוין אתה נלחם יותר למען הדגל הישראלי". המאמן גוטמן, שטען כי "החיים והמוות ביד הלשון", ניסה בהמשך לצנן את הרוחות הסוערות ולמזער נזקים: "אני יכול לומר לכם שיש אצלנו שחקנים מוסלמים, נוצרים, יהודים וצ'רקסים - וזו המשמעות של נבחרת לאומית. אין שום קשר בין כדורגל לדת ואנחנו מכבדים את כל הדתות. שחקנים צריכים להיות אחראים ולדעת שיהיה פולו אפ לכל מה שהם אומרים. אם אני כמאמן צריך לתת מוטיבציה לשחקנים דרך הנושא הזה, סימן שאני לא מאמן. העם הבוסני נותן לנו הרגשה נהדרת ואנחנו מכבדים אותו. אין כל קשר לדת, כל אדם בעולם עם דתו ואנחנו צריכים לכבד זאת. אין לזה קשר לכדורגל".

לאחר מסיבת העיתונאים קיימה הנבחרת את האימון האחרון לפני המשחק וממנו ניתן היה ללמוד שגוטמן יעלה ההרכב עם ההרכב הבא: מרציאנו, דגני, בן חיים, גרשון, בן הרוש, ייני, ביטון, נאתכו, בן חיים, זהבי, שהר.

המשלחת כולה הייתה מופתעת, או למען הדיוק מאוכזבת, מתנאי המגרש בזניצה. מדובר בעיר השנייה בגודלה בבוסניה אחרי סרייבו, ובכל זאת האצטדיון הזכיר את שנות ה-60, אולי אפילו ה-50. מי שאמר על האצטדיון בזניצה שהוא מזכיר את בלומפילד פשוט לא ידע על מה הוא מדבר. אמנם יש בו צד אחד עם נוף נאה, בניינים רבי קומות עם מדשאות ירוקות, מגרשי טניס ונהר זורם שמשלים עם האווירה, אבל צדו השני מזכיר שכונות עוני בעולם עם בניינים דחוסים, מעופשים ומחניקים. הכניסות לאצטדיון מוזנחות ומלוכלכות, החומה החיצונית עמוסת גרפיטי והחנויות שמסביב נטושות וסגורות עם סורגים שמעלים חלודה.

 


בן חיים. ילבש את מדי הנבחרת בפעם ה-86 (אודי ציטיאט)

 

הנבחרת הבוסנית הספיקה להחליף מאמן מאז התבוסה 3-0 בחיפה. סאפט סושיץ' פוטר ואת מקומו ממלא מהמט בזדרביץ'. הבוסנים, שהגיעו למשחק בישראל עם הרכב חסר בשל הפציעות של ודאד איבישביץ' ואדין דז'קו, יתייצבו למשחק בהרכב חזק אחרי מחנה אימונים שארך שבוע, ועם תמיכה אדירה של קהל. נקווה שזה לא יספיק להם.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ