תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"אין בישראל תרבות של כדורגל"

"אין בישראל תרבות של כדורגל"
ביקורת רבה לאחר ההפסד לבוסניה: "אף גורם לא דורש הסברים מגוטמן"

נבחרת ישראל הפסידה אתמול (שישי) לבוסניה 1:3 באחת מתצוגות הנפל הנוספות של רוב שחקניה נגד נבחרת בוסנית פגיעה ולא מלהיבה. בכיר לשעבר בהתאחדות לכדורגל אמר "אין לנו תרבות של כדורגל".

 

אותו גורם הוסיף "בכל מדינת כדורגל רצינית היה מתקיים דיון מקצועי דיון עומק שהיה אמור להיות כבר לאחר שני ההפסדים לנבחרות ווילס ובלגיה. אין בהתאחדות לכדורגל שום מערכת מקצועית בה יציגו המאמן והשחקנים עמדתם וידרשו לתשובות והסברים של תיקון הדרך וחשיבה אחרת".

 

בהתאחדות לכדורגל ממלאים כל בקשה של אלי גוטמן כדי לא להיות הצד המבקר והבולם. מחנה האימונים באוסטריה היה טעות גדולה ואיש לא צייץ נגדו. אימונים מהסוג הזה עושים לפני תחילת העונה ולא לפי אמונות תפלות של אלי גוטמן, כי לאחר על מחנה אימונים של הפועל ת"א באוסטריה הם הצליחו באירופה. היה עדיף משחק ידידות בישראל. אפשר שבהתאחדות לכדורגל יחליטו להקים גוף מפקח על הנבחרת הלאומית, מהלך דומה ששואפים להקים בנבחרות הצעירות תהליך שאיחר במשימת יורו 2016 את הרכבת.

 

הנבחרת באוסטריה. אמונות תפלות (אודי צטיאט)

 

בנושא המקצועי קיימת אצבע מאשימה כלפי המאמן אלי גוטמן והצוות שלצידו. כבר לפני המשחק בשיחות בין חלק מהשחקנים ואמירות אל מול מקורביהם בארץ הייתה האמירה "המאמן ועוזריו ממציאים שיטת משחק חדשה. הפחד מהאמירה 'בונקר' הולידה את ההמצאה של ערן זהבי בתפקיד החלוץ המדומה. לא היה בנבחרת שום גורם שיעצור את המהלך שנגד את שיטות המשחק והמערכים בהם תורגלנו עד כה".

 

הביקורות על המאמן והשחקנים מטבע הדברים הם לאחר האכזבה מההפסד לבוסניה שבעצמה נבהלה לאחר המשחק מהיתרון בו החזיקה. גורם בנבחרת ישראל: "טעינו בגדול בהתנהלות שלנו לא היה במשלחת שום גורם שיעצור את המתרחש מחוץ למגרש. נתנו לאווירה מבחוץ להיות החלק החשוב במסע. האם לא היה ברור לאלי גוטמן שבמדינות כמו בוסניה, סרביה ומדינות בלקן אחרות כך מתנהגים האוהדים לפני המשחק גם נגד נבחרות אחרות? שאיש לא יספר סיפורים, האווירה באצטדיון בזניצ'ה הייתה כמו באצטדיון בנתניה, האוהדים לא השפיעו כלל על ישראל, לא היה גיהינום בזניצ'ה, כולנו ראינו".

 

אוהדים בזניצ'ה. לא השפיעו על המשחק (אודי צטיאט)

 

בן שהר אמר בסיום: "נבחרת בוסניה טובה יותר בנושא האווירה זה לא היה נעים. יש לנו הזדמנות לתקן בהמשך המשחקים וכך נעשה".

 

לקראת המשך המשחקים בחודש ספטמבר בבית נגד אנדורה ובחוץ נגד וויילס אמור גוטמן, באיחור, לבצע שינויים בהרכב.

 

אוראל דגני ועומרי בן הרוש יפנו את מקומם בעמדת המגנים לטובת אלי דסה (ימין) ורמי גרשון (שמאל). למרכז ההגנה ישוב איתן טיבי לצידו של טל בן חיים. שרן ייני, הבאנקר הלא ברור של גוטמן ומהשחקנים החלשים בשלושת המשחקים האחרונים, יעבור לספסל. גוטמן גם יקבל חזרה את ליאור רפאלוב ואת גילי ורמוט.

 

נאתכו. "עושה טובה שמגיע לנבחרת" (אודי צטיאט)

 

המאמן שכשל בענק עם ערן זהבי יהיה חייב לשחק עם חלוץ מרכזי אמיתי ולא עם חיקוי כושל של פאקו אייסטראן. אין ספק שזהבי היה אתמול הדמות הטרגית במשחק והשחקן החלש ביותר על כר הדשא. ביקורת נשמעה גם על הבאנקר של אלי גוטמן ביבראס נאתכו שעל פי שחקנים בנבחרת "עושה טובה שהוא משחק". נאתכו שוב היה חלש ונראה כבוי בלי התלהבות. הדעה בסיום המשחק של מספר שחקנים הייתה שהשחקן הראשון שהיה צריך להתחלף היה נאתכו שעיקר כוחו בקבוצות שמחוץ לנבחרת ישראל.

 

עבור רוב שחקני נבחרת ישראל תמה אתמול העונה. רוב השחקנים המובילים כבר בדרך לטיולי כייף בארצות הברית ומדינות אחרות, השאר ישובו "לעונת המלפפונים" ו"לחום יוני יולי אוגוסט". שחקני מכבי ת"א, טל בן חיים, דור מיכה, ערן זהבי ועומרי בן הרוש טסו ללאס וגאס לפני שהם חוזרים לאימונים הקבוצה לקראת ליגת האלופות.

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ