תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

זהב למוקי, ארד לג'רבי. צפו בטקס

זהב למוקי, ארד לג'רבי. צפו בטקס
הג'ודו קטף שתי מדליות. אלוף אירופה, שגיא מוקי: "ידעתי שאני שווה מקום 1"

כמה ימים חיכינו להישג נפלא שכזה, והנה הוא הגיע: שגיא מוקי זכה הערב (שישי) במדליית הזהב הראשונה של המשלחת הישראלית, בבאקו אחרי שניצח בגמר הג'ודו במשקל עד 73 ק"ג את היריב הגיאורגי, נוגזארי טאטאלשווילי. מדובר במקביל גם בתחרות מטרה ובאליפות אירופה לכל דבר, כך שיש לנו אלוף אירופה מישראל, הראשון לאחר אריק זאבי.

 

אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים של ישראל בג'ודו, המלווה את שגיא מוקי מתחילת דרכו, חילק הוראות מהקו וראה 40 שניות לסיום, פעולה מצויינת של מוקי שגבר על יריבו באיפון והוכרז כמנצח. למעשה, מוקי ניצח את כל קרבותיו במהלך היום בזכות מהלכי איפון מוצלחים. לצפייה בקרב על מדליית הזהב בה זכה מוקי, לחצו כאן.

 

 

"קמתי היום בבוקר והיו לי תחושות טובות, ברגע שיש אנרגיות חיוביות דברים מסתדרים. כבר תקופה ארוכה שאני מרגיש שהכל מתחבר לי", אמר מוקי בסיום התחרות, "אני מכיר את המתחרים שלי והפעם ידעתי שאני שווה את זה. ידעתי שאני מסוגל. ידעתי בכל קרב איפה אני יכול לזרוק את היריב שלי וזה באמת מה שקרה".

 

סמדג'ה מחבק את מוקי. "יש לי בחור שכולו זהב" (באדיבות הוועד האולימפי)

 

"החלטתי מראש שבקרבות היום אני פחות הולך על קטע טקטי ומנסה להתקיף כל הזמן", הוסיף. על הזכייה במדליית הזהב יקבל מוקי מענק מיוחד בסך 40 אלף שקל מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. את המדליה העניק לו אפרים זינגר, לשעבר מנכ"ל הוועד האולימפי וכיום חבר הוועד האולימפי האירופי.

 

סמדג'ה: "שגיא נתן הופעה מדהימה מול מתחרים מהסבב הראשון בעולם עם ארבעה איפונים. יש לי בחור שכולו זהב שנלחם עד הנשימה האחרונה. הוא נותן הכל למדינה ולדגל כדי להיות מספר אחד. שגיא מראה נחישות והתמדה לאורך כל השנים, היו כשלונות בדרך, אבל ברגע שאתה מאמין והולך עד הסוף מגיעים גם רגעים כאלה".

 

מוקי פתח בצורה פנטסטית את התחרות, כאשר גבר על דביט ניקוסיאן הארמני באיפון תוך 29 שניות. בשמינית הגמר הוא פגש את חורחה פרננדס הפורטוגלי וגם אותו ניצח באיפון, הפעם תוך 1:39 דק'. ברבע הוא פגש את דקס אלמונד ההולנדי, שלט לאורך כל הקרב וניצח לבסוף בזכות עונשים. בחצי הגמר הוא ניצח את דניס יירצ'ב הרוסי באיפון לאחר 1:47 דק'.

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ