תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"מכבי מוכנה לשלם הרבה, זה מראה על רצינות"

דאבור. \עונה טובה באופן אישי\ | צילום: Gettyimages
דאבור מסכם עונה בגראסהופרס וחושף: "פנו אליי מגרמניה ומאיטליה"

מאז שהצטרף לגרסהופרס לפני שנה וחצי, מיצב עצמו מואנס דאבור כאחד הליגיונרים היציבים ביותר שלנו. הוא הפך לשחקן קבוע בהרכב הקבוצה, סיפק מספרים טובים למרות עונה לא פשוטה שעברה על "החרגולים" וכעת הוא הפך לאחד המלפפונים הכי חמים של הפגרה.

 

"היתה לי עונה טובה באופן אישי, אבל תחילת העונה הייתה הרבה פחות מוצלחת עבור הקבוצה", מספר דאבור ומתאר את הסיפור שהרעיד את המועדון: "בעקבות התוצאות הלא טובות שהיו לנו, התפתח ריב גדול בין הקפטן למאמן. הקפטן, שהיה הסמל של הקבוצה והאיש הכי חזק בחדר ההלבשה, נשלח פתאום הביתה ובמשך חודש שלם לא הגיע לאימונים. לקראת הפגרה הוא אמנם חזר, אבל אז עזב לסיון וגם המאמן עזב אותנו לטורקיה, מה שהיווה זעזוע גדול. המאמן החדש שהגיע לא שינה הרבה וכלום לא הלך לנו. בי מבחינה מקצועית זה לא ממש פגע, עליתי קבוע בהרכב וסיימתי עם 13 שערים בליגה, 5 בגביע ועוד 11 בישולים".

 

 

עד כמה הצלחת באמת לעזור למועדון במצב שבו היה?

"סיימתי כמלך השערים של הקבוצה והרבה אמרו שאני ועוד ברזילאי שהוא קשר התקפי היינו השחקנים הכי חשובים בקבוצה. הכל היה על הגב שלנו וזה לא היה קל, אבל הצלחנו להתרחק מהמקום האחרון שהיינו קרובים אליו עד הפגרה. היו כאלה שגם חשבו שנרד ליגה, אבל אז התרוממנו וסיימנו במקום השמיני".

 

מה השתנה בך בעונה הזו?

"בשנה הזו הייתי הרבה יותר משמעותי מאשר בחצי העונה שעברה, שגם בה סיפקתי מספרים טובים, אבל הפעם הייתי יותר משמעותי כי הייתה בי תלות גדולה יותר וגם כי הרגשתי יותר בוגר במשחק והשתפרתי בהרבה דברים, לא רק במובן של הגולים. התקדמתי מאוד, מי שראה את המשחקים שלנו אמר לי שממש השתפרתי ושאני כבר לא משחק כמו במכבי תל אביב. הביטחון העצמי שלי ברמה אחרת ממה שהיה לי במכבי, וזה גם תודות למאמן הראשון שקיבל אותי במועדון".

 

חששת מחילופי המאמנים?

"בהתחלה כן, למרות שידעתי שאני החלוץ המוביל ושסומכים עליי, אבל עם המאמן הקודם אפשר לומר שהרגשתי יותר טוב, הוא זה שעזר לי בקפיצת המדרגה. עם זאת, המשכתי בקו העלייה ובמשחקים החשובים הייתי שם גם תחת המאמן החדש וכבשתי את הגולים החשובים למועדון".

 

מי שראה את המשחקים שלנו אמר לי שממש השתפרתי ושאני כבר לא משחק כמו במכבי תל אביב

 

מכבי תל אביב התעניינה בך לאחרונה, עד כמה הם רציניים?

"זה מחמיא לי מאוד שעכשיו מכבי כן רוצים אותי, ושעכשיו זה מהדלת הקדמית ושהם עושים מאמצים להחזיר אותי, אבל זה עוד מוקדם לדבר על זה".

 

מי דיבר איתך מהמועדון?

"ג'ורדי קרויף ומרטין ביין דיברו איתי ישירות, אבל לא מעט היה גם דרך אבי נמני. אפשר להרגיש שהם רוצים אותי כי ברגע שמכבי מתכננת לשלם סכום גבוה עבורי, זה מראה כמה הם רציניים. אין לי סעיף יציאה אמנם, אבל זה לא יהיה סכום גבוה מדי כי גרסהופרס במצב כלכלי לא פשוט ויעזור להם להכניס כסף ממני".

 

דאבור. "עכשיו זה מהדלת הקדמית" (עדי אבישי)

 

אתה רוצה לחזור למכבי תל אביב או מעדיף להישאר חו"ל בכל מחיר?

"לא אשאר בכל מחיר. מה שבטוח שזה לא קל למצוא הצעות ממש אטרקטיביות, אבל למצוא מפה זה יותר קל מאשר למצוא מהארץ".

 

ההצעה ממכבי באמת מפתה אותך?

"לא נכנסתי עדיין לכל השיקולים, אבל אני לא פוסל שום דבר. אני חושב יותר לכיוון אירופה, להתקדם לליגה בכירה כי בשנה וחצי פה עשיתי דברים יפים ויותר קל להתקדם מפה".

 

יש לך עוד הצעות?

"פנו אליי מהליגות הראשונות בגרמניה ומאיטליה. אם זה היה מקבוצת ליגה שנייה, הייתי מעדיף את מכבי תל אביב, כי מבחינה אישית אני רוצה לשחק רק בליגות בכירות באירופה, אלא אם מדובר באנגליה ששם ליגה שנייה זה משהו שהייתי חושב עליו, אבל זה לא אפשרי כרגע".

 

ביין, יוקאנוביץ' וקרויף. ישכנעו את החלוץ? (עדי אבישי)

 

הצבת לעצמך דדליין לקבלת החלטה?

״אין דד ליין כרגע, אבל אני כן מעדיף לדעת בקרוב היכן אשחק. שלא יבינו לא נכון, אני מאושר בגרסהופרס, טוב לי פה ויש לי חוזה לשנתיים נוספות. אצטרך להחליט בקרוב ואין לי העדפה כרגע. אבחן את זה מכל הבחינות, לא מעניין אותי רק הכסף. הכל נלקח בחשבון: איפה הקבוצה משחקת, מה המטרות שלה, מה יהיה המעמד שלי וכו'. אני לוקח בחשבון למשל שאם אעבור לבונדסליגה ושישה חודשים לא אקבל הרבה דקות, אני עלול להתייאש, לכן אני חייב לחשוב טוב על הכל. גם סבלנות נחוצה פה, כי אני לא מתכוון לקפוץ על כל הצעה. למשפחה שלי תמיד יש השפעה, אני מנסה לתת להם להבין את כל התמונה, אבל בסוף רק אני יחליט".

 

מקווה לקפיצת מדרגה גם בנבחרת?

"אני מאמין שבסוף אני אקבל את ההזדמנות שלי בנבחרת וזה יקרה רק אם אני אמשיך ביכולת הזו".

 

אתה מרגיש אולי שגוטמן לא ממש ספר אותך?

"אם מסתכלים על העובדות, רואים שלא קיבלתי מספיק הזדמנות ולא באמת ספרו אותי בנבחרת עד עכשיו. נגד בוסניה הייתי פצוע, לפני כן הוזמנתי אבל לא תמיד גוטמן השאיר אותי בסגל למשחק. אני בקשר עם גוטמן ואני מאמין שהוא עוקב אחריי, אחרת לא הייתי נלקח בכלל בחשבון. עם זאת, אני ראוי ליותר הזדמנויות".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ