תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הצביעו: מה עושים עם בן רייכרט?

רייכרט. שחקן המריבה | צילום: עדי אבישי
הקשר נקרע בין שתי התל אביביות הגדולות ופתח בשביתה. אז מה לעשות איתו?

בן רייכרט הפך למלפפון החם של הקיץ לא בגלל התעניינות של קבוצה גדולה מחו"ל, לא בגלל מעבר מתוקשר ממכבי תל אביב למועדון אחר, אלא בגלל שקם שבת אחת והחליט שזהו. לקשר המוכשר נמאס לו מהקללות והשנאה של האוהדים כלפיו בגלל "עברו" האדום והוא בקריית שלום לא ממשיך.

 

מהלך שבא מהבטן ולא מהראש. לרייכרט יש חוזה במכבי לעוד ארבע עונות וכל עוד המועדון לא עשה דבר כדי להפר אותו, הוא חייב לכבד את ההסכם וללבוש צהוב. האופציה של הליכה לבוררות מסובכת. מה בדיוק יכול לטעון הקשר כנגד ג'ורדי קרויף, הג'נרל מנג'ר שרכש את כרטיסו מרמת השרון והאמין בו לכל אורך הדרך.

 

 

אז מה יהיה? ומה צריך לעשות עם רייכרט? קיבצנו כאן ארבע דעות שונות ונשמח לדעת גם את דעתכם. קראו והצביעו.

 

קרויף. למה זה מגיע לו מרייכרט? (עדי אבישי)

 

דיקפלד מבקש מרייכרט: תביא הצעה תכל'ס או שב ביציע

 

שחרור בן רייכרט ממכבי ת"א יהיה בגדר פרס עבור שחקן שהפר חוזה. אין הסבר אחר לכך שמגיע כדורגלן, חותם על חוזה ארוך טווח, מבקש להשתחרר – נענה בשלילה – ומחרים את אימוני הקבוצה עד אשר ישיג את מבוקשו.

 

ייתכן שהשאלת רייכרט דווקא להפועל היא הטעות הגדולה ביותר של ג'ורדי קרויף מאז הגיע ארצה. השאלתו אמנם אפשרה את העברת גילי ורמוט, אבל עלתה לצהובים באיבוד קשר מצוין שעתידו לפניו. אני לרגע לא מטיל ספק ביכולתו להשתלב אצל האלופה כבר העונה, אם רק היה רוצה בכך, אבל הוא עושה את הכול כדי להפוך את דעת הקהל ולאפשר מצב בו הפרת חוזה הוא מהלך לגיטימי.

 

כדי לפתוח בהליך בוררות צריך שחקן עילה מספקת. לרייכרט יש טיעון אחד: הקהל של מכבי ת"א מאמלל את חייו. וכאן צריכה להישאל השאלה: האם שחקן שלא מסתדר עם האוהדים, יכול לקום וללכת מבלי להתחשב ברצונות הקבוצה שהשקיעה את מיטב כספה כדי להביאו ואת זמנה כדי לשפרו?

 

יותר מסביר שמאחורי רייכרט יעמוד איש עסקים או מועדון שישלם את הסעיף שיקבע בורר, אם יהיה הליך כזה. כדי למנוע תקדים מסוכן – מן הראוי שהקשר ידאג שתונח על שולחנו של קרויף הצעה רשמית ובסכום ריאלי. עד אז הוא יכול להמשיך להחרים.

 

אורגד קורא לרייכרט: תתנצל ותחזור למכבי

 

גור שלף נולד אדום. יום אחד קיבל הצעה מהאימפריה הצהובה, השתלב מצוין, נבחר לקפטן והיה מנהל מכבי תל אביב כשפרש. כששלף צופה כפרשן או בבית בדרבי התל אביבי אין ספק את מי הוא אוהד.

 

בן רייכרט נולד אדום. בקיץ הקודם הגיע לקריית שלום מרמת השרון והפך לשנוא האוהדים, למרות שלא שיחק דקה בחייו עבור שער 5. בינואר היה צריך להתנגד למעבר לחודורוב, ועם מימוש המעבר  להצהיר בפני כל מיקרופון אפשרי שהוא צהוב ומחכה לחזור בעונה הבאה. אחרי הכל הוא מחזיק בחוזה ארוך טווח בסופרמרקט חדשני, בעוד הפועל היא מכולת שכונתית.

 

והנה שוב הגיע קיץ ורייכרט חזר למציאות בה שער 11 עדיין שונא אותו. גם את זהבי שנאו ותראו לאן הגיע. וכמובן שלף. הפיצוי על המעבר להפועל כלל עוד שנה בחוזה והנה יש לרייכרט ארבע עונות בהן יוכל לקדם את הקריירה שלו בצורה הכי טובה ועל הדרך לקנות את האוהדים.

 

עוד לא מאוחר להתחרט על הצעד הילדותי, הלא אתי והמטופש. התנצלות פומבית בתוספת מפגש עם ראשי האוהדים (לא לשכוח שרייכרט מצויד בסוכן הנכון, אבי נמני) וכמובן הצטרפות מידית להכנות לקראת העונה הבאה. העתיד של רייכרט הוא רק בצהוב.

 

 

ציגלר פונה לקרויף: אסור לרייכרט ללבוש את החולצה הצהובה לעולם

 

בואו נצא מנקודת הנחה שבן רייכרט פוטנציאל גדול (אני בכלל לא בטוח). שום שחקן, לא חשוב כמה יכולת יש לו ברגליים, לא ראוי לרמוס את כבוד המועדון והאוהדים.

 

רייכרט אוהד הפועל מילדות ולא מהמתונים, אלא כזה שהתבטא בעבר, בגיל 17, בצורה קיצונית נגד מכבי ברשתות החברתיות. וכך אמר הטאלנט בין השאר: "כל צהוב צריך לשרוף, הגיע הזמן לזיין את מכבי, אתם שווים לזין, הפועל עד יומי האחרון".

 

לפני עסקת גילי ורמוט, לא חשבתי שרייכרט ראוי ללבוש את החולצה הצהובה, אז בטח שלא עכשיו, לאחר החרמת האימונים, האיומים וההודעות שיוצאות לתקשורת דרך שלל הגורמים.

 

שחקן שלא מופיע לאימונים ומפר חוזה על דעת עצמו - ראוי להיענש בחומרה. אני קורא לג'ורדי קרויף להתפכח. לשחקן שמבזה את חולצת המועדון ואת מאות אלפי האוהדים אין מקום במכבי, ובשום סיטואציה.

 

רייכרט. במכבי חייבים להפעיל הגיון בריא ולתת לו ללכת (עדי אבישי)

 

יעקב זיו מבקש לשחרר אותו להפועל

 

בן רייכרט חתום במכבי תל אביב וחוקים צריך לקיים. הכל טוב ויפה, אבל יש גם common sense. אבל צריך גם להפעיל הגיון בריא. לפני 35 שנים קרה דבר הפוך בדיוק. אהוד בן טובים, כוכב בני יהודה, חתם בבית"ר ירושלים וחזר בו לאחר שספג איומים על חייו ושכונת התקווה בערה. צריך להבין שהאושר של השחקן הוא החשוב ביותר וחוזים הם דבר משני.

 

רייכרט מעולם לא היה צהוב, רייכרט הוא אדום בלבד ובנשמה ולכן חייבים בקריית שלום לתת לו ללכת. ממילא הוא יספוג קללות, איומים וביקורת אם ישחק אצל ג'ורדי קרויף וסלבישה יוקנוביץ' בעונה הקרובה. לא מדובר בטאלנט כמו ערן זהבי, אם כי אף פעם אי אפשר לדעת.

 

לכן על מכבי ללכת לקראת הפועל תל אביב בעניין המחיר שתשלם על הקשר. גם כלכלית זה ישתלם לצהובים. מלשלם את מלוא המשכורת לשחקן ולשלוח אותו לשבת ביציע, אף אחד לא ירוויח. תנו לילד ללכת.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ