תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מאחורי הקלעים של עסקת ראדי לב"ש

ראדי. \את רוב הקהל של מכבי הוא אהב\ | צילום: אסף קליגר
השיחה עם קרויף, ההבטחה של בכר והייסורים משער 11. כך זה קרה

הקיץ הנוכחי היה ללא ספק מהקשים ומהמסובכים שחווה מהראן ראדי (33) בכל הקריירה שלו. אף קיץ לא פשוט לראדי, אם להיות כנים, כשבזמן שהקבוצות בהן משחק נמצאות בתקופה הזאת במחנה האימונים ומתכוננות לעונה הקרובה, הקשר נמצא בעיצומו של חודש הרמדאן. כשכל החברה מתאמנים אחרי ארוחת הבוקר המפנקת במלון, ראדי מגיע מותש לאימונים ומשחקי האימון, לא משהו שעין רגילה, נאמר של אוהד או עיתונאי, תוכל לזהות ולעלות עליו.

 

אמנם צום הרמדאן שנמשך חודש ימים שונה לחלוטין ובמהותו ממקבילו היהודי בן היממה, אבל אם להתייחס לשבועות האחרונים, אפשר לומר בוודאות שאת הימים האחרונים ראדי ניצל לחשבון נפש אחד גדול. חשבון נפש על העבר, ההווה והעתיד שלו בכדורגל הישראלי.

 

 

ראדי, שנחשב ללא ספק לאחד הקשרים הטובים ביותר בכדורגל הישראלי, סגר השנה את עונתו השלישית במכבי ת"א. שלוש אליפויות וגביע אחד בהם היה פעיל ומעורב, אבל אולי וכנראה שמבחינתו זה לא היה מספיק.

 

אם אצל אוסקר גארסיה התפקוד של ראדי כקשר אחורי שמצטרף מהגל השני היה לאחת ההברקות הטקטיות והמודרניות שנראו בישראל בשנים האחרונות, בשנתיים שלאחר מכן, אצל סוזה ואייסטראן, חלה נסיגה רבתית, נסיגה פיזית לעמדות אחוריות יותר, נסיגה בקרדיט ובאמון ונסיגה טבעית בסטטיסטיקה שאף פעם לא התקבלה בהבנה אצל הקשר - יש שיטענו שבצדק רב מכיוון שאלו שקיבלו את הקרדיט לא הבריקו או הצדיקו את הפיחות הפתאומי במעמדו.

 

ראדי. "נסיגה בקרדיט, באמון ובסטטיסיטקה" (עדי אבישי)

 

"הקהל של מכבי גמר אותו"

 

ראדי היה חזק והפגין כושר עמידה וספיגה מרשים – על אף שבקבוצתו היו מקרים קיצוניים יותר דוגמת ספסולו של עדן בן-בסט, כך שהתמודדותו מקבלת פרופורציות מידי יום, אבל אי אפשר לשקר- תמיד מנחם שיש יותר גרוע. ככל שהעונה האחרונה הלכה והתקרבה לסיומה, ככה ראדי הבין יותר שהגיע הזמן לעבור תחנה הבאה ולהגיד שלום לקרית-שלום.

 

אם יישאל ישירות, הטענות הפורמאליות יכוונו בוודאי לעניין המקצועי ואולי גם הכלכלי בנקודת הזמן הנוכחית - אבל עושה רושם שמה שגרם לראדי להכריע ולהפיל את הפור אלו הזוועות שחווה במהלך העונה דווקא מהאוהדים של מכבי ת"א, שכללו גילויי גזענות מביישים ומחפירים.

 

"מהראן לא הראה כלום כלפיי חוץ, אבל מה שהוא עבר זה צונאמי של רגשות", מספר מקורב לשחקן לספורט1 ומוסיף, "הוא מאד אוהב את הקהל של מכבי והשתדל להתייחס לרוב הקהל שאהד אותו, אבל אותו קומץ שהיה מקלל אותו כל פעם שעלה לחימום, את אמא שלו ואת המשפחה שלו, זה היה פשוט גומר אותו כל ערב מחדש. בתוך תוכו הוא התפוצץ", מספר המקורב.

 

בהנהלת מכבי הבינו מהר מאד את הסיטואציה, שלחו בלשים שגם עצרו מספר אוהדים ואף הוגשו כתבי אישום, אבל מעבר לכך ראדי לא קיבל את הגב והתמיכה שציפה לקבל מחבריו לקבוצה, במיוחד ממנהיגיה.

 

בסוף העונה האחרונה, במקביל למינויו של רוני לוי לתפקיד מאמן מכבי חיפה, החלו איתותים מהכרמל. לוי מאד מעריך את ראדי והיה שמח לראות אותו לובש ירוק, אבל מהר מאד כשנכנס לעניינים וגילה נדוניה שכללה את קובי מויאל, אביחי ידין ועטאא ג'אבר, שלושתם בעמדת הקישור האחוריים, הבין שלא יוכל לצרף את ראדי.

 

"אהב את רוב הקהל של מכבי, אבל התפוצץ מבפנים" (עדי אבישי)

 

ההצעה מהפועל ת"א והחלום הרטוב של הנגב

 

לפני שלושה שבועות, בצל פרשת בן רייכרט והפועל ת"א, החלו לגשש האדומים אצל השחקן ופנו לרונן קצב, סוכנו של הקשר ושאלו למחיר העסקה. "רצינו לקחת להם את אחד העוגנים הכי משמעותיים", הודה השבוע גורם בחודורוב לגבי העניין.

 

אגב, בתדרוך כתבים שערך חיים רמון לפני שנה וחצי, אמר הבעלים לשעבר של הפועל שהשחקן שהכי היה רוצה לראות לובש אדום הוא מהראן ראדי, "הוא הביא במו רגליו למכבי את האליפות הראשונה", אמר אז רמון, שבינתיים העביר את הבעלות לאמיר כבירי, בנחרצות גדולה. משאלת הלב של רמון קרמה עור וגידים במהלך סוף השבוע האחרון וראדי עובר באמת ללבוש אדום, אלא שהאדום הזה שייך לאלונה ברקת והפועל ב"ש.

 

עד לפני שבוע ראדי היה בגדר חלום רטוב אצל פיינליסטית הגביע, אולם ככל שהמחנה של הצהובים באוסטריה הלך והתפתח וראדי הבין את מקומו, הדחף לעבור התגבר ובעיקר התגבש באופן סופי אצל ראדי.

 

אחרי שיחה בין רונן קצב לג'ורדי קרויף שנתנה את האישור לשוחח עם אלונה ברקת, ראדי נתן גם הוא אור ירוק לעצור באדום ולעזוב את הנוחות הגדולה בקרית-שלום לטובת פרויקט הגלאקטיקוס החדש של ברקת בב"ש.

 

"ברגע שמהראן הבין שבנושאים הכספיים לא תהיה בעיה ביחס למה שהוא מרוויח במכבי ת"א ושהחוזה יהיה לשנתיים, הוא הבהיר שהסיטואציה המקצועית היא זאת שתכריע את המעבר", טוען גורם המאורע בפרטים. "ברגע שברק בכר הבהיר לו שהוא הולך להיות פקטור סופר משמעותי בהרכב, אפשר היה לצלצל בגונג כמו שאומרים. הוא אמר לו שהוא השחקן הכי חשוב שהקבוצה הביאה כי הוא שחקן עם קבלות, אחד שהביא תארים ופסיכולוגית יהווה הבדל משמעותי משאר הרכש שהגיע".

 

 

ראדי מוצג בב"ש. "יהיה פקטור סופר משמעותי אצל בכר" (הפועל ב"ש, הרשמי)

 

הערכה רבה מג'ורדי קרויף וממיץ' גולדהאר

 

אז אחרי לחיצת יד וחיוכים גדולים שלוו בתחושות אופטימיות והתרגשות הדדיות, לראדי נשאר להסביר בעצמו לקרויף וגולדהאר איך הוא עוזב למתחרה הגדולה שלהם. במכבי מספרים שהשיחה בין קרויף לקשר היתה מהמרגשות שניהל המנג'ר ההולנדי, שיחה עם הרבה אמוציות והבנה הדדית, שכן ההערכה של קרויף וגם של גולדהאר לראדי, גדולה ועצומה והבקשה לעזוב הייתה נראית בהתחלה ככזאת שתיתקל בסירוב מוחלט, אבל כנראה שמשהו בדברים של ראדי שכנע בסופו של דבר את הקודקודים של מכבי לפרגן לו, להבין את הסיטואציה בה היה שרוי מקצועית וכלכלית ולתת לו את ברכת הדרך.

 

עכשיו ראדי תלוי בעצמו. את מיטרוביץ' ואיגיבור יחליפו אוגו והובאן כשותפים לקישור, אבל נדמה שראדי יוכל לחזור בעיקר לעמדה הקדמית והמצטרפת שאליה כל כך התגעגע ובה פרח במכבי בעונתו הראשונה.

 

אם הפרוייקט של בכר יידבק והקדנציה האירופאית תתפוס תאוצה, ראדי יכול בהחלט העונה להוכיח גם לאלי גוטמן, או למאמן הבא אחריו, שגם בגילו הוא הקשר הישראלי המודרני ביותר היום.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ