תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מחכים לרכש: מכבי תל אביב רדומה?

בקריית שלום מחכים לרכש | צילום: אודי ציטיאט
יוקאנוביץ' כבר הביע תסכול על הסגל הקצר וגם שחקן מסכים: "צריכים להתחזק"

״נעים מאוד, אני סלבישה יוקאנוביץ׳, אני לא קוסם ולא דוקטור לכדורגל אני גם לא מאמין בניסים, אני מאמין בדבר אחד, עבודה קשה״, כך פתח מאמנה החדש של מכבי ת״א את שיחת ההיכרות שלו עם שחקני הקבוצה.

 

מאז הצהובים לומדים להכיר את הסרבי כאשר יש לא מעט קווים לדמותו. ״הוא קשוח״, היה הדבר הראשון שהעידו עליו מספר שחקנים בקבוצה כאשר אחד מהם תיאר: ״הוא לא דיבר עד עכשיו יותר מדי עם שחקנים, אין איתו ממש אינטרקציה מעבר לאימון. אבל הוא יודע להעביר חד משמעית מה הוא דורש ואנחנו מבינים אותו מצוין, לעומת אחרים שהיה לפעמים לא פשוט להבין״.

 

 

אם המילה קשוח פתחה את תיאורו של יוקאנוביץ׳, שלשום קיבלנו במסיבת העיתונאים דוגמא בגוף ראשון לכך כאשר הסרבי התבטא בחריפות על היעדר הרכש בקיץ הנוכחי: ״כשהגעתי ביקשתי להתחזק בשלוש עמדות. שחררנו שבעה שחקנים והגיע רק אחד. אין לנו עומק וזה יכול להיות מאוחר מדי״.

 

אף אחד מהמאמנים הזרים שהגיעו לארץ לא העז להתבטא נגד ג׳ורדי קרויף. אוסקר גרסיה היה פוליטיקאי לא קטן לאור חברותו רבת השנים עם ההולנדי, פאולו סוזה דאג להעביר את המסר שרצה, אבל בחדרי חדרים. ופאקו אייסטראן, שהיה בקשר רעוע למדי עם המנג'ר, התעקש להציג בתקשורת שהכל בסדר.

 

כעת במכבי מתחילים להבין כי המאמן הנכנס יגיד את אשר הוא חושב ללא מסננים, וזה גם גרם לו ללא מעט בעיות בקדנציות הקודמות שלו כמאמן. זהו יוקאנוביץ׳ - נטול פשרות. או בסלנג המקומי, "לא רואה בעיניים".

 

יוקאנוביץ'. "לא רואה בעיניים" (אודי ציטיאט)

 

באופן לא מפתיע, הביקורת אתמול הציפה עוד יותר את הדיבורים על הרכש, והשחקנים במועדון מסכימים עם המאמן שהקבוצה זקוקה לחיזוק. לא מעט שמות עזבו הקיץ את המועדון: שרן ייני, מהראן ראדי, דן איינבינדר (ששייך למועדון אך לא נכלל בסגל ומחפש קבוצה), גאל מרגוליס, ראדה פריצה וברק לוי.

 

״יש לנו סגל טוב אבל אין ספק שאנחנו צריכים להתחזק בשתי עמדות לפחות, וזה אומר להשתדרג ולא להביא סתם שחקן לסגל״ אמר אחד השחקנים. חבר אחר לקבוצה הוסיף: ״אם אנחנו רוצים לעשות את קפיצת המדרגה באירופה צריך חיזוק נקודתי אבל משמעותי כי עזבו אותנו לא מעט. עד עכשיו הסגל שלנו היה הכי עמוק בליגה, הספסל שלנו היה יכול לככב בכל קבוצה וכעת זה התדלדל. אבל אני מאמין שג׳ורדי עוד ידאג ויביא לפה חיזוק טוב״.

 

מנגד יש כאלה שטוענים שדווקא מסתפקים בחזרתם של מי שהיו פצועים בעונה שעברה: ״ברק יצחקי וגילי ורמוט זה חיזוק לכל דבר, הם היו פצועים וחוזרים וזה יהיה תוספת כוח משמעותית. יש אנשים ששוכחים שמדובר בשניים מהשחקנים המוכשרים והטובים פה וכל אחד היה רוצה אותם אצלו בסגל״.

 

ורמוט. "חיזוק לכל דבר" (אודי ציטיאט)

 

אם הזכרנו את החלק הקדמי, הוא עשוי לקבל אליו בימים הקרובים את מואנס דאבור שיצטרף לעדן בן בסט, טל בן חיים, ברק יצחקי וברק בדש. ומתברר שעל פי התרגולים במחנה האימונים, הסרבי ישתמש לא מעט באופציות ההתקפיות שלו: ״יוקאנוביץ׳ שם דגש על התקפה מתחילת המחנה. מדבר על להגיע מהר לשער, לא כמו פאקו ששם דגש על החזקה הכדור, הוא מבקש כל הזמן לדחוף את המשחק קדימה ושנגיע מהר לשער״ מעיד שחקן.

 

אך עם כל הכבוד לשמות המכובדים בחלק הקדמי, גורם במועדון חושב שזה לא מספיק: ״יש לנו ישראלים טובים בחלק הקדמי, אבל אנחנו חייבים חלוץ זר ברמה גבוהה כדי לשדרג את החוליה הזו. יצחקי טוב כשהוא בכושר אבל צריך לקוות שיהיה כשיר ובריא אחרי עונות לא פשוטות שהוא עבר עם פציעות. עדן הוא מוכשר מאוד אבל אירופה עצרה אותו קצת והעובדה שלא נתנו לו דקות בשנה שעברה פגעה בו ובנו ולכן יכול לקחת לו זמן לחזור לעניינים. הוא פתח את מחנה האימונים טוב אבל עדיין  זה סימן שאלה מה נקבל ממנו. ובדש? הוא  אופציה טובה מהספסל, אבל בשביל להרים את הרמה בחוליה הזו חייבים זר איכותי ומוכח״.

 

כלפי ג׳ורדי קרויף יש יותר שבחים על עבודתו והתנהלותו במכבי ת״א מאשר ביקורת, אך האחרונה מתמקדת בעיקר בעובדה אחת: ״זה לא סוד שעד היום ג׳ורדי לא ממש פגע בזרים״, מתארים במועדון. ״חלקם עזבו מחוסר דקות, אחרים הועזבו כי היו חלשים. לא נחת פה עדיין זר שמגיע לקרויף מחיאות כפיים עליו. קרלוס גרסיה איכותי ונהדר לליגה אך לא ברמה אירופית, את מיטרוביץ סוזה דאג להביא, פריצה נתן חצי עונה נהדרת וזהו כל השאר נעלמו ולבטח לא הפכו את מכבי תל אביב לטובה הרבה יותר וזה משהו שעדיין לוקה בחסר במועדון״.

 

גרסיה. "איכות ונהדר. לליגה" (אודי ציטיאט)

 

אז האם יגיע לכאן זר איכותי? האם יוקאנוביץ יקבל בקרוב רכש שיספק אותו? בקרוב נדע. מה שבטוח, אם זה לא יקרה, תמיד נוכל להיזכר בסרט המוכר: אנחנו יודעים מה עשית בקיץ האחרון, ג׳ורדי קרויף.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ