תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"הם תקפו אותנו באמוק עם בקבוקים וכיסאות"

"הם תקפו אותנו באמוק עם בקבוקים וכיסאות"
ישראלי נפצע קל בתגרה בין אוהדי בית"ר ירושלים לשרלרואה. צפו

"הישראלים ישבו בבית קפה כשהם שקטים ונינוחים כשלמקום התפרצו עשרות אוהדים בלגים ותקפו את את אוהדי בית"ר עם בקבוקים וכסאות ומכל הבא ליד", כך סיפר הערב (רביעי) קצין בשם הינו, דובר משטרת שרלרואה. הינו הוסיף: "אוהד ישראלי נפצע קל וקיבל טיפול במקום, מספר אוהדים של שרלרואה נעצרו. אחרי שהשתלטנו סדר, התקבלה החלטה לתגבר את האבטחה על הישראלים וללוות אותם לבתי המלון שלהם ובעצם לכל מקום".

 

גרסת המשטרה תומכת בעדותם של אוהדי בית"ר. "אנחנו לא התחלנו את התגרה, אלא האוהדים המקומים, שהוכיחו את שנאתם אלינו", סיפר אחד האוהדים, "הם תקופו עם בקבוקים וכסאות ושמענו אותם צועקים מילים בערבית. הוא הוסיף: "המשטרה המקומית שומרת עלינו צמוד מסביב למלון.  אחד האוהדים אפילו פחד ללכת לקנות בקבוק מים לבד ושוטר מקומי הצטרף אליו על מנת לשמור על הסדר ולשמור על חיינו".

 

אוהד נוסף הבהיר: "בעיר הזאת יש 60 אחוז מוסלמים ולכן זה קרה. אבל אוהדי בית''ר לא פראיירים בכלל. נוכיח להם במגרש מי אנחנו". כרגע (לקראת חצות) נשמר השקט כשניידות משטרה מסתובבות ברחבי העיר ובתי המלון שבו מתכנסים אוהדי בית''ר.

 

כתבנו יעקב זיו מוסיף כי בבית"ר קושרים את התקיפה להסתה הפרועה בתקשורת הבלגית בימים האחרונים. עיתון כמו 'לה דרנייר האור' הנחשב לאחד הגדולים במדינה הקדיש מאמר שלהם לאוהדי בית"ר ירושלים וקשר אותם לחוליגנים, פאשיזם, שינאת ערבים ואפילו הגיע לחטיפת שלושת הנערים בקיץ הקודם שהביאה למבצע צוק איתן וכתב "זה הכל חוץ מכדורגל".

 
אתר מוביל בוואלוניה, המחוז לו שייכת שרלרואה, תיאר כך את פתיחת הכתבה שלו לקראת המשחק וזה נשמע מאוד לא אוהד ישראל: "כאשר קבוצות מהמדינה היהודית מגיעות לשחק באירופה הם תמיד מגיעות עם שומרי ראש. בית"ר ירושלים לא אחרת. כאשר המאמן סלובודאן דראפיץ' והשחקן טל כחילה הגיעו למסיבת העיתונאים ארבעה שומרי ראש ליוו אותם וכשהשחקנים ירדו להתאמן בכר הדשא כבר היו שם שמונה גורילות ששמרו על הסדר.

 

כ-1,000 אוהדי בית"ר אמורים לתמוך בקבוצה במשחק מחר (חמישי) בשרלרואה (20:25, שידור ישיר בספורט1HD) במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית. כ-100 אוהדים שכבר הגיעו לעיר התכנסו בכיכר המרכזית ומשם פנו לבתי קפה.

 

דה לוקאס וקפילוטו על הספסל

 

במקביל, סיימה בית"ר הערב את האימון המסכם לקראת המשחק מול שרלרואה. נכון לעכשיו מתוכננים ניסו קפילוטו ופאבלו דה לוקאס לפתוח על הספסל ולהשתלב במהלך המשחק. המאמן הישראלי מתכנן מערך מעט נסוג ומבקש תוצאה צמודה שתעביר את ההכרעה במשחק ליום חמישי בשבוע הבא באצטדיון טדי בירושלים. הקשר לידור כהן סובל מפגיעה בקרסול וכמו במשחק נגד הקבוצה הקזחית אורדובסי, יעלה כמחליף במידת הצורך.

 


אוהדי בית"ר בשרלרואה. למצולמים אין קשר לתקרית  (עמיעד מימון, עמותת אוהדי בית"ר)

 

בסיום האימון קיימה הקבוצה מסיבת עיתונאים בה אמר דראפיץ': "שרלרואה קבוצה טובה, טובה מאיתנו אבל אני לא מתעסק בסיכויים וההימורים. בסופו של דבר כל קבוצה עולה עם 11 שחקנים למגרש. למדנו את שרלרואה הכי טוב שיכולנו, למרות שהם עוד לא ערכו משחק רשמי אחד. אני חושב שעדיף שהמשחק השני ייערך בבית שלנו, בתקווה אכן להעביר את ההכרעה לטדי".

 


אוהדי בית"ר משתלטים על שרלרואה. למצולמים אין קשר לתקרית  (עמיעד מימון, עמותת אוהדי בית"ר)

 

"ברור שיהיה משחק קשה", אמר הבלם טל כחילה, "עם זאת, אנחנו מאמינים בעצמנו, נעלה בכוונה לנצח, למרות שהכל תלוי באיך יתפתח המשחק".

 

 

לכל אוהדי בית״ר השוהים בבלגיה כרגע שמרו על עצמכם. התקשורת המקומית מדווחת כי האוהדים שהגיעו מישראל חוליגנים וככל הנראה הד...

Posted by ‎עמותת אוהדי בית"ר ירושלים‎ on Wednesday, July 15, 2015

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ