הדלק נגמר: מכבי ת"א מאבדת גובה

הדלק נגמר: מכבי ת"א מאבדת גובה גרסיה ואלברמן. עייפים | צילום: אודי ציטיאט
ההפסד במלטה הבהיר: הבשורה בנושא הכושר התחלפה בעייפות החומר וגם: המלצה לסקאוט הישראלי. לחמן מנתח
1. ז'וז'ה פריירה דה סילבה בהחלט יכול היה להיות זר מצוין לקבוצות הכדורגל הישראלי המתחבטות ונחבטות כל קיץ בבחירת הזרים. שהרי מאזנים שכאלה – 25 שערים ב-33 מחזורי ליגה במלטה - הם נתונים שזכורים לנו רק מימי רדאמל פלקאו בפורטו.


אך ז'ורז'יניו ושכמותו לא מעניינים את הסקאוטים הישראלים, ובמקום שיפרוץ בישראל ויכבוש עבורנו, הוא כבש השבוע נגדנו והנחיל לכדורגל הישראלי מפלה נוספת באירופה בפתיחתו של קיץ אירופי שנפתח עם אכזבה קשה אצל האלופה.


בניגוד למה שנתפס במחוזותינו, הרי שהאליפות של מכבי ת"א הייתה רחוקה מלהיות  גורפת. למרות תקציב חסר תקדים, מכבי הקדימה את סגניתה בשש נקודות בלבד. בכורה סוחפת היא זו שעשתה באזל של האקס פאולו סוזה, עם 24 ניצחונות ב-36 מחזורים. סוחפת הייתה גם איינדהובן, שסיימה ב-17 נקודות יתרון על פני אייאקס. ואפילו היברניאנס ניצחה 27 פעמים מתוך 33 משחקיה. זו אליפות. זו שליטה. לעומתן, מכבי ת"א ניצחה 21 מתוך 36 המשחקים שערכה. מאזן חלש לאלופה.טיבי מתוסכל. בדרך לאיבוד ההגמוניה? (אודי ציטיאט)


בינתיים, כאמור, מכבי כאמור סוחפת רק בתקציב ענק שלא בהכרח מביא להחתמת שחקנים בולטים במיוחד.


2. סלבישה יוקאנוביץ' נולד וחונך בעיר נוביסאד. מרכז הכדורגל בסרביה מתנקז לבירה בלגרד והקבוצה שבה שיחק יוקאנוביץ' בצעירותו - ולוויבודינה נוביסאד - הייתה תמיד השלישית במדינה וסמל למלחמה ולהישרדות.


יוקאנוביץ' הוא כזה. סמל במקומות שבהם שיחק, ובמיוחד שורד גדול. את פרטיזן הוא קיבל לאמן לפני עידן סטאנויביץ' ואברם גרנט. העונה הוא יזדקק בקריית שלום ללא מעט מהתכונות שאותן ינק בעיירת ילדותו.ז'ורז'יניו. פספוס של הסקאוטים בארץ? (אודי ציטיאט)


האלמנט הראשון שעליו לטפל הוא נושא הכושר הגופני. מכבי ת"א, שנחשבה לנושאת הבשורה בתחום, כבר מזמן לא מיוחדת. עשרת השערים שספגה ברבע השעה האחרונה של העונה הקודמת לא מעידים על כושר גופני מיוחד.


והנה, מול אלופה מלטזית, מכבי שוב ספגה ברבע השעה האחרונה. פעמיים.


3. יציבות היא תכונה מבורכת בכדורגל, אך כשהדברים נמשכים לאורך תקופה ארוכה מדי, היציבות הופכת לעייפות ואדישות. ואכן, מכבי הינה מהמבוגרות בכדורגל הישראלי, ובשל כך עייפה לוקה בנושא הכושר הגופני, ואף לא תחצה בקלות את משוכת היברניאנס.


בסגל מכבי לא פחות משמונה שחקנים שחצו את גיל ה-30 - חמישה מהם בחלק האחורי: חואן פאבלו, קרלוס גארסיה, טל בן חיים, יואב זיו וגל אלברמן. ללא ספק איטיות בולטת בהגנ


פעולה חכמה של יוקאנוביץ' הייתה החזרתו של עדן בן בסט לתמונת ההרכב. במלטה הוא פתח ושיחק 90 דק', ואכן - עדן פתח את תקופת ההכנה חד, רעב וקופצני. המהירות הזו שלו, יחד עם הזריזות של טל בן חיים משמאל וברק יצחקי או דור מיכה בימין, תוכל לייצר שלישיית פנטומים.


אפשרות נוספת הינה פתיחתו של עדן ימינה וכניסתו של זהבי לעמדת החלוץ המדומה. בין כך ובין כך, מכבי תקום ותיפול על חוליית הקישור כדי ללחום, להגן, לחטוף ולצאת מהר קדימה. אלא שוורמוט רך, זהבי כבר לא רוצה לרוץ בקישור ולבצע עבודות אפורות, ולכן עזיבתו של מהראן ראדי היא טעות נוספת במסכת.בן בסט. טרי ורענן (אודי ציטיאט)


נראה שמכבי צפויה להתקשות העונה בליגה ועוד קודם לכן במשחק הגומלין. ואם הפועל ב"ש תחצה את המשוכה השווייצרית, עשוי הביטחון לתת לה סיכוי גדול להוות החל מהעונה הבאה את האלטרנטיבה למכבי ת"א.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ