לא רק חלוץ, למכבי ת"א כרגע חסר גם מאמן

לא רק חלוץ, למכבי ת"א כרגע חסר גם מאמן יוקאנוביץ'. לא מרשים בינתיים | צילום: עדי אבישי
גם אם יעבור את היברניאנס (20:20, ספורט1), יוקאנוביץ' רחוק מלהרשים
מכבי ת"א אמורה לעבור הערב את היברניאנס המלטזית, אולי אפילו להביס אותה, אולי לגמור את הסיפור כבר בחצי השעה הראשונה. אבל אסור לה להסתנוור. בלומפילד, הקהל שידחף, הלחץ הגדול והרעב למחוק את החרפה מהשבוע שעבר, מגובה בערן זהבי – בהרכב או כמחליף - אמורה מכבי ת"א לתת את המענה למשחק הזה. בשבוע הבא מול פלזן - זה ממש לא יספיק.


מכבי ת"א לא רק חסרה חלוץ, היא בינתיים חסרה מאמן. יכול להיות שסלבישה יוקאנוביץ' הוא מאמן דגול שהעלה את ווטפורד ליגה בעונה שעברה, אבל צריך להניח שאם הוא היה כזה תותח, הוא היה מאמן אותה גם בפרמייר-ליג. נדמה כי אפשר כבר לאסוף רשימה של פאקים כדי להנציח בפנקס.


יוקאנוביץ' מדבר על התקפה וסגנון התקפי, אבל משחק בסגנון הגנתי. הצבה של שלושה בלמים בשבוע שעבר במלטה אמורה הייתה להפוך את הקישור שלו למערך של ארבעה שחקנים: שני שחקני כנף ושני קשרים מרכזיים. בפועל היו שם חמישה, ואפילו יותר. עדן בן בסט הוא חלוץ של התקפות מתפרצות, אבל עם כל הכבוד להיברניאנס, מולה לא משחקים בכדורים ארוכים ויתרון מספרי בהתקפה, אלא מניעים כדור ומכריחים את היריב לסגת לאחור תוך שימוש בכל הכלים שיש לפריצת בונקר: התקפות מהאגפים, בעיטות מרחוק ומבצעים אישיים.


יוקאנוביץ' עלה ללא שחקן שיכול לבעוט בעיטות חופשיות מאגף ימין, כי לא היה לו אף שחקן עם רגל שמאל בהרכב. היו לו מעט מאוד שחקנים יצירתיים בהרכב, ומה שיותר חמור - דור מיכה וטל בן חיים לא הבינו מה רוצים מהחיים שלהם, ושום יתרון לא הגיע מהאגפים שלהם. בכלל, צריך להיות הגיון במשחק אגפים - שחקן אחד צריך להיות שחקן קו מובהק והשני שחקן שנכנס לאמצע. בפועל שיחק יוקאנוביץ' עם שלושה כאלה בהרכב, כשגילי וורמוט, שהוא שחקן שמוצב על הקו ונכנס לאמצע קלאסי, היה חצי עושה משחק וחצי מוציא לפועל. כששחקנים מתחילים לדרוך זה על הרגליים של זה – זה הרבה יותר גרוע לפעמים משחקנים שנמצאים רחוק זה מזה.


למכבי יש תקציב גבוה מאוד וסגל שחקנים עמוק מאוד, לא כדי שהיא תיראה כמו שהיא נראתה. אפשר לתת הנחות ליוקאנוביץ' על כך שזה משחקו הרשמי הראשון, אבל היו לו קודם לכן שלושה משחקי אימון. להגיד שהתעלפנו מהיכולת בהם יהיה מוגזם.


אז נכון שהחיזוק מתעכב, ויכול להיות שבהמשך מכבי תיראה כמו מכונה משומנת – אם תישאר באירופה – אבל מה שראינו עד עכשיו מהמאמן שלה לא ממש מעודד. אי אפשר אפילו לטפול עליו את עניין הרוטציה. הוא כמעט ולא עושה רוטציה. ובכלל, רוטציה במכבי זה על בסיס גופני ולא על בסיס מקצועי בלבד. שחקן שיש עליו עומס פשוט לא משחק.


אם מכבי תעבור הערב את המשחק, צפוי לה חורף ארוך. בליגה האירופית.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ