תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

מכבי הייתה חייבת לעשות מהפכה בסגל

יוקאנוביץ' בדיון צפוף. ירים את הצהובים? |
הסגל דורש שדרוג ויוקאנוביץ' לא האיש הנכון. לחמן לא אופטימי לקראת פלזן (20:30, ספ'1)

הליגה בשווייץ נפתחה מוקדם, ופ.צ ציריך הספיקה לגרוף נקודה במחזור הפתיחה מול יאנג בויס ברן. המגן פיליפ קוח השווה לקראת הסיום ונראה שגם העונה לא יצומצם פער 25 הנק' מבאזל בעונה הקודמת. אבי ריקן פתח ב-13 משחקים בעונה הקודמת ומול יאנג בויס הוא שותף רק כמחליף - בליגה בינונית, בקבוצה שרחוקה מאוד מהאלופה המכהנת – כך שלא היה לו כל כך סיכוי לזכות שם בתואר. לאלופה הישראלית הוא מגיע כמושיע. ריקן הוא שחקן מצוין, מוכשר ומשקיען. ציריך ויתרה, מכבי זינקה – ממש במהלך שמעיד על מצוקת השחקנים של האלופה, ובעיקר על הפאניקה שאחזה הקיץ במועדון.

 

זה החל עם הפרידה מהמאמן שקטף את שלוש התארים המקומיים. פאקו אייסטראן הוא איש שעובד על המגרש. עליו המציאו את המונח "Coach The". המאמן ששופך מהידע הרב שלו על המגרש, ובעידן המנהל המקצועי - פאקו היה האיש הנכון. אולם במכבי כבר מזמן לא שקט. הטעות הזו עם פאקו עוד תעלה לה ביוקר. אל הקווים של הצהובים הוזנק ההיפך הגמור מהספרדי. יוקאנוביץ' אינו המאמן הסרבי האמיתי, זה שלומד ועובד על המגרש. יוקאנוביץ' מסתמך על קריירה מפוארת כשחקן, ולרוב זה רחוק מלהספיק.

 

 

מבנה האישיות הזה של יוקאנוביץ' - קשוח ומרוחק – שלא כמו המאמנים שמטריפים, אלא דווקא סומכים על יכולת השחקן לא מתאים לשחקני מכבי, שכן אלה היו רגילים בשנים האחרונות לחידושים ולמידה, ובאוויר של קריית שלום יש תחושה שהשנה זה לא יידבק. חוסר הרעננות נובע גם מהעובדה שבסגל האלופה, יש שבעה שחקנים שעברו את מחסום השלושים: שוער בן 36 וחמישה שחקני הגנה בגילאים 28-34. תהליך היציבות זה ששני שחקנים בלבד עזבו ורק טל בן חיים וריקן הגיעו, היה נכון לשנה שעברה - לא לעונה הזו. מכבי הייתה חייבת לעשות בקיץ מהפכה שתרענן את הסגל שלה, במקום מהפכה בעמדת המאמן שעתידה לפגוע בה.

 

הזרקור שמתריע כי מכבי מותשת הבהב כבר בעונה שעברה - 30 אחוז מהשערים שספגה האלופה הגיעו ב-15 דק' הסיום. אלופות לרוב כובשות, משתוללות, מרסקות בדקות האחרונות, אבל מכבי בעיקר ספגה. ואף אחד לא ראה.

 


בן הרוש. ההגנה תחזיק מעמד בדקות האחרונות? (אודי ציטיאט)

 

גם את המערך שניסה זנח יוקאנוביץ' בגומלין מול היברניאנס, ומכבי שוב עלתה במערך זהה לרוב המשחקים בעונה הקודמת. הסרבי לא לימד, אלא הסתמך על עצת אנשי המקצוע מסביבו וחזר לשיטה שתורגלה בקריית שלום עוד מימים ימימה.

 

ויקטוריה פלזן סיימה את העונה שעברה בקול תרועה רמה: 70 שערים ב-30 משחקים הם מאזן התקפי מרשים, וגם חמש נק' הפער מספרטה פראג האימתנית מבהירות לנו – צפוי קרב קשה בדרך לפלייאוף המוקדמות.

 

ב-15 הדק' האחרונות - ושלא כמו מכבי - ספגו הצ'כים שני שערים בלבד. אלופה אמיתית וקשוחה. מול הבלמים הוותיקים של מכבי, יעמוד חלוץ בוסני אימתני, איידין מחמוטוביץ' ,שכבש כבר במחזור הפתיחה בליגה הצ'כית. פטריק הרוסובסקי הסלובקי ירוץ בקישור. שאר שחקני הסגל הינם צ'כים. בצד ימין יש לפלזן את הרכש החדש יאן קופיץ', שכבש בעונה שעברה שמונה שערים במדי יאבלונץ. רכש מקומי נוסף הוא אגון ווק, שחקן כנף בן 24 מטפליצה. יאן הולנדה ירוץ באגף השני. מעל 200 משחקים רשמיים יש לוואצלאב פרוצ'זקה, הבלם שגדל במועדון ליד ענק אחר, רומן הובניק (193 ס"מ), שלו יש עבר עשיר בהרטה ברלין הגרמנית. אונדריי ואנק ינהל את המשחק מהקישור האחורי.

 

על פניו, הסגל של ויקטוריה פלזן לא מרשים ונוצץ, אך יהיה תוסס ולוחץ, ולפחות על פי חלוקת הכובשים, מתפארת פלזן בקבוצתיות המדהימה שלה.

 


פטרזלה. פלזן תהנה מהניסיון מול מכבי? (Gettyimages)

 

באגף השני נמצא את מילאן פטרזלה המנוסה, ובחלק האחורי בעוד שיאן משחקים, דויד לימברסקי, שלו יש כבר 274 משחקי ליגה.

 

שתי קבוצות ותיקות ומנוסות נפגשות. אחת מהן נראית תוססת, השנייה רחוקה מכך. אבל יותר מהכל - מכבי ת"א היא התקווה האחרונה שלנו בזירה האירופית העונה.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ