תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

המפתח: חיזוק ההגנה וזהבי חכם

הקו האחורי של הצהוב. דווקא הוא המפתח | צילום: אודי ציטיאט
עמיקם נותן מפתחות לסנסציה בצ'כיה: מהירות ומתפרצות

צריך להיות מאוד ריאלים. מכבי ת"א אולי שווה שער במשחק מאז פתיחת העונה, אבל שני שערים כלל לא בטוח שהיא שווה. והצהובים צריכים להבקיע הערב קודם כל שני שערים, כתנאי פתיחה, על מנת שיוכלו לחלום על פלייאוף ליגת האלופות.

 

הבעיה היא שמאז פתיחת העונה מכבי גם שווה שער חובה לפחות במשחק - וזה כולל גם משחקים בהם התמודדה מול יריבות חלשות מאוד מבחינה התקפית. בוודאי לא כמו פלזן, במגרשה הביתי, על כל המשתמע מכך.

 

 

אפשר לקרוא בין השורות שמשחרר סלבישה יוקאנוביץ' כי הוא מתחיל למצוא את ההרכב שאיתו הוא יילך במשחקים הבאים, ועל פי כל אמות המידה זה הרכב התקפי. כזה שבא לידי ביטוי בעיקר בחצי השעה האחרונה, כשהיריבות חלשות יותר מבחינת עומק ספסל וכושר גופני.

 

זה לא מה שיבטיח לאלופה את השלב הבא. מה שכן יבטיח לה את השלב הבא, הוא דווקא חיזוק משחק ההגנה ודגש על שחקנים מהירים ואינטליגנטים כדי לנצל את ההתקפות המתפרצות לייצור ולניצול מצבים. מכבי לא תוכל בהרכב התקפי – בחוץ – גם ליצור דומיננטיות במרכז המגרש ולהניע כדור, וגם לנצל את כל הכלים ההתקפיים שלה כדי להשיג שני שערים. זה בוודאי יבוא על חשבון משחק ההגנה שלה, שמקבל כרגע ציון גרוע עד מחפיר.

 

יוקאנוביץ'. מתחיל למצוא את ההרכב איתו יילך בהמשך (אודי ציטיאט)

 

לכן מכבי חייבת לשמור כלים התקפיים על הספסל ולנסות להגיע עם תוצאה חיובית – תיקו ומעלה – לאזור הדקה ה-60. כדי שזה יקרה היא חייבת את איתן טיבי על המגרש. היא חייבת שהבלם טל בן חיים יחדל מהנטייה הכרונית שלו לנסות ולהוכיח שהוא שחקן יצירתי, ויפסיק לצאת מעמדת המוצא שלו ולהצטרף לקישור.

 

במקרה כזה, די בלחץ מתון עליו כדי שיאבד כדור. אחד הקשרים – עדיף שזה יהיה דור פרץ – צריך לתמוך בהגנה, וגם שחקני הקו חייבים לעזור מאחור. אם לוקחים גם את ורמוט, גם את יצחקי, גם את בן חיים וגם את זהבי בחשבון ההרכב, מתגלה חצי קבוצה כמי שלא מסוגלת להגן על עצמה מספיגה.

 

טיבי (שמאל). חייב להיות על המגרש (אודי ציטיאט)

 

אין ספק שאם הצ'כים חכמים, הם ימשיכו לא לאפשר לזהבי מרחב מחייה עם הכדור ולכן הוא עצמו צריך להיות מאוד חכם, ולנוע קדימה ואחורה, על מנת לפתוח את המערך הצ'כי וגם לנצל את התנועה שלו לעומק. זה יהיה המבחן הגדול של גילי ורמוט: האם יחזור וייפרק הגנות בדריבל ובמסירה, או שייזכר כמי שעבר למכבי, והפועל עוד הוסיפו עליו כסף כדי לרכוש את בן רייכרט.

 

בהערכה גסה: מכבי תתקשה לעבור הערב לשלב הפלייאוף בליגת האלופות, אבל תוכל להכין את עצמה לשלב הפלייאוף בליגה האירופית בעוד שבועיים.   

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ