"ערן זהבי שינה את המועדון מאז הגיע"

"ערן זהבי שינה את המועדון מאז הגיע"
ניר קלינגר, שהוביל את מכבי לשלב הבתים ב-2004, מפרגן: "הישג גדול"
מכבי ת״א עשתה אתמול (רביעי) את הבלתי יאמן כשעלתה לשלב הפלייאוף של ליגת האלופות בעקבות הניצחון 0:2, בחוץ, על ויקטוריה פלזן, אחרי שהפסידה 2:1 במפגש הראשון בבלומפילד.


ניר קלינגר, המאמן הראשון (והאחרון) שהוליך את הצהובים לשלב הבתים בצ'מפיונס ניתח עבור ספורט1 את ההפתעה הגדולה: ״תכנית המשחק הייתה ברורה מאוד, ועבדה. אמנם אף פעם לא מזיק קצת מזל, כמו המשקוף של הצ׳כים, אבל התכנית עבדה בצורה מצוינת והעבירה את ההכרעה למחצית שנייה".


"זה שמכבי לא ספגה עד הדקה 60 השאיר אותה מכבי בתמונה והעביר את הלחץ הפסיכולוגי לצ׳כים", הסביר קלינגר, "וברגע שמכבי כבשה זה גרם לצ'כים ללכת אחורה ולהזמין התקפות. מגיע להם כל הכבוד, מדובר בהישג גדול שצריך להשלים בפלייאוף. זו תעודת בגרות למכבי״.


״החילוף הראשון היה גבולי, הוא רצה להשיג שליטה באמצע", ניתח קלינגר את תפקודו של סלבישה יוקאנוביץ'. "אבל שני החילופים השניים - ורמוט ומיכה - הם אלו שהשפיעו. הכנת המשחק הייתה נבונה, אינטליגנטית ושקולה, היה בה הרבה הגיון״יוקאנוביץ'. "הכנת המשחק הייתה נבונה, אינטליגנטית ושקולה" (אודי ציטיאט)


מי שללא ספק שוב הוכיח שהוא מעל הקבוצה הוא ערן זהבי שכבש את צמד השערים. קלינגר מסביר בצורה נחרצת את החשיבות של הקפטן: ״בלי זהבי מכבי לא הייתה עוברת שלב. אין כבר סופרלטיבים לתת לו. הוא סחט פנדל, הבקיע גם את השני, הפגין מנהיגות, זה שחקן ששינה את המועדון מינואר 2013״.


לא מעט דיבורים מתנהלים כעת על השאלה האם המועדון צריך להתחזק לקראת השלב הבא אך לקלינגר תשובה מעניינת: ״לדעתי, מכבי לא תתחזק לפני הפלייאוף. אולי היא צריכה שחקן אחד, זה לא נכון וחכם להביא מסה כרגע ואז לקוות לעלות. אם יעלו יהיו 2-3 שחקנים שיצטרכו להביא כדי שיתנו מענה. בליגת האלופות מכבי יכולה להתמודד עם הסגל הזה. הם פשוט צריכים 2-3 שחקנים אם יעפילו לאלופות רק בשביל שיאפשרו מנוחה לשחקנים האחרים בליגה. זה סגל שיכול לעלות, לפלייאוף לא צריך יותר משני שחקנים״.

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ