תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הבהלה לזהבי: מכבי ת"א צריכה עוד ערן או שניים

הבהלה לזהבי: מכבי ת"א צריכה עוד ערן או שניים
ברוש סבור שמיץ' גולדהאר חייב לשנות את הקונספציה

בדיוק בשתי נגיעות בכדור החזיר ערן זהבי את כל משכורתו למכבי ת"א לעונה שלמה: מענק עלייה לשלב פלייאוף ליגת האלופות מול המשכורת היפה - מיליון יורו נטו. שיהיה בריא, זהבי, רק שיהיה בריא.

 

ג'ורדי קרויף אמר אחרי המשחק שעכשיו בטוח שמכבי תביא שחקני רכש. שלאור ההתקדמות לשלב הבא יש סיבה והצדקה להביא שחקנים. קרויף והבוס מיץ' גולדהאר מבלבלים בין התרנגולת והחביתה.

 

 

גולדהאר אומר: תביאו תוצאות, נפתח את הארנק. במקום שיאמר: אם נתחזק, יגדלו הסיכויים שנביא תוצאות. את הבניין ההפוך הזה מחזיק זהבי על כתפיו.

 

נעים לחלק אחרי המשחק בפלזן ציונים מרקיעי שחקים לשחקנים, אבל האמת חייבת להיאמר: מכבי לא שיחקה בצ'כיה כדורגל שייזכר לדורות.

 

הצ'כים העניקו לה מתנה גדולה בדמות טקטיקה פסיבית, ההגנה הצהובה הצליחה לא לחלק מתנות מחרידות כמו בבלומפילד, אבל בסך הכל מכבי ת"א שיחקה כדורגל ישראלי לחלוטין. אפור, לא מתוחכם מדי, לא פיזי מדי, לא מהיר מדי, בלי דאבל-פאסים זריזים, עם זהבי אחד, חד גדיא חד גדיא.

 

ההתייחסות לגולדהאר היא על פי זהותו הספורטיבית של הכותב/עיתונאי/פרשן. הוא מוגדר בין אחד ששופך כספים בלי אבחנה – מה שאין לו כל קשר עם המציאות - לבין קפוץ יד כמעט בסגנון אלי טביב שמעורב עד השקל האחרון במערכת.

 

האמת, אפשר ללמוד מהמעט שדולף לתקשורת שגולדהאר, לפחות בכל הקשור לרכישות שחקנים חדשים, קשוח בדרך כלל לא פחות מהאיש מירושלים - עם כמה שההשוואה אינה מחמיאה.

 

הוא רואה למשל בעדן בן בסט משאב יקר ולא מנוצל. גם בגילי ורמוט שעוד לא הצדיק את מלוא ההשקעה. בטח שבדן איינבינדר.

 


בן בסט, יקר ולא מנוצל (אודי ציטיאט)

 

קודם תנצלו את כל אלה, הוא אומר לאנשי הקבוצה, ואחר כך תבואו בבקשות לשחקנים אחרים. והגישה הזו כבר הוליכה ללא מעט עימותים עם קרויף.

 

ואת אי ההבנה הזו, הפקק בין גולדהאר לקבוצה, בא זהבי ופותח. החשיבות שלו עצומה להתפתחות של מכבי ת"א לא רק בגלל היכולת הפנטסטית, אלא גם בגלל המבנה החשיבתי הבעייתי שהיא לוקה בו.

 

זהבי בא עם ההוקוס-פוקוס שלו על המגרש, וכמו קוסם, היונים נעלמות בחזרה בתוך הכובע.

 

מה שמפחיד הוא מה יקרה אם חס ושלום הבנאדם ייפצע. מהשמירות הכפולות והמשולשות שישימו עליו, נגיד, באזל, וגם הפועל עכו. מה יקרה אם האוטו יתקלקל, או שייתקע בפקקים של הרכבת הקלה, וזהבי יאחר להגיע למגרש. או שיתעייף מהדילוגים בין אירופה לארץ, ובדקה ה-70, נגיד, תבוא המתיחה, נגיד בשריר התאומים, ואחריה השבתה לחודש.

 

כבר חבטו ודשו בתלות בזהבי, ובמקום לפתור את הבעיה היא רק הולכת ומחריפה. במקום קרויף, לא הייתי מבזבז זמן אפילו על שינה. הייתי אורז תרמיל ומקל וחוצה את אירופה לאורך ולרוחב ולגובה ולעובי. והייתי מוחק מהזיכרון את השמות שבינתיים נזרקים לאוויר.

 

מילא אבי ריקן. הוא לא סיבה לצאת בריקודים – הוא קשוח, נלחם, אבל את הישועה הוא לא יביא - אבל הוא כבר כאן. דסה, דאבור, אזולאי – כל אחד בעמדתו – נחמדים, אבל לא יותר מפלוגה מסייעת. דרוש לנו עוד זהבי. אחד נוסף לפחות.

 


ריקן, לא שווה ריקודים אבל כבר כאן (אודי ציטיאט)

 

במונחים מקומיים, מכבי ת"א היא קבוצה מצוינת, אבל כל מפגש עם יריבה אירופית בדרג אחד מעל סנטה קולומה מדגיש את הישראליות שלה. והאמת חייבת להיאמר – כבר למעלה משנתיים מדשדשת מכבי בבוץ הישראליות ולא מזנקת לאירופה.

 

סלבישה יוקאנוביץ', תוך פחות מחודש, תפס את זה במהירות. מה אתם חולמים על אירופה, אמר בלי לומר בפירוש, עם שפונגין? עם גארסיה?

 

ערן זהבי הוא הקטר, הוא גם עלה התאנה. כאילו מתרחש תהליך. אין תהליך. אם לא יביאו לו עזרה, כמה זמן זהבי עוד יוכל לעשות את זה לבד?

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ