תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"רואדה שחקן בינוני, חדר ההלבשה לא מגובש"

מאטוביץ' על הרצפה. בית\ר תתרומם? | צילום: דני מרון
שחקני בבית"ר ירושלים סימנו סיבות לדאגה: "דראפיץ' רוצה שנלחץ כשאין כושר"

ירדה מהכביש, זה המושג שהכי קרוב להסביר את מה שקורה בתקופה האחרונה בבית"ר ירושלים. בעידן שאחרי פרשת שרלרואה והשלכותיה, אלו שכוללת את מכירת דסה ואזולאי ואת סימן השאלה לגבי המשך הדרך של אלי טביב במועדון נדמה כי גם מבחינה מקצועית, בית"ר נראית כאילו "ירדה מהכביש".

 

אם בעונה שעברה, תחת שרביטו של גיא לוי, בבית"ר התהדרו בקבוצה ששווה יותר מסך חלקיה ועם סגל זול יחסית מסיימת במקום הרביעי ונמצאת על דרך המלך לחזור לארבעת הגדולות, הרי העונה המצב הפוך. סלובודאן דראפיץ', קיבל אמנם חלקים פחות טובים, אך כרגע המצב הוא שבמקום להפוך אותם ליחידה אחת, השחקנים לא ממש מגובשים.

 

 

מתיחת ביקורת על כל שחקן שטועה, הצהרה בכל הזדמנות שהוא צריך חיזוק בהגנה ואיומים באסיפות הקבוצה על שחקנים שלא ישמעו להוראות. אלו רק סימפטומים, למאמן שבעצמו ירד מהפסים. כשהקטר (טביב ודראפיץ') טועה, כל יושבי הרכבת נפגעים.

 

שחקן בבית"ר הסביר: "בעונה שעברה אצל גיא לוי היה לנו גיבוי מלא. הוא היה מחזק ומדריך וכל שחקן היה נותן עבורו הכל. אצל דראפיץ', זה לא כך. דראפיץ' כל הזמן מבקר אותנו וניכר עליו שהוא בלחץ אדיר. אין שחקן אחד בקבוצה שניתן להגיד עליו ש'סלובו' שיפר אותו מהעונה שעברה וזה אומר הכל".

 


אצילי חוגג, החברים בשלהם. כך נראית בית"ר? (עדי אבישי)

 

במהלך המשחק נגד הפועל ב"ש בו הובסה הקבוצה 4:0, טען המאמן כי ההתרסקות אחרי שער ראשון הגיעה גם מול שרלרואה. שחקן בקבוצה הסביר זאת: "דראפיץ' רוצה שנלחץ על הקבוצה היריבה במשך 90 דקות. זה נשמע יפה אבל זה לא הגיוני, בטח כשאין לנו את הכושר הגופני הראוי לכך. אז הקבוצה לוחצת מחצית אחת בצורה לא יעילה ומחצית שניה כולם מתפרקים. במקום שהוא יבין שזו טעות שלו, הוא מאשים את השחקנים כבודדים, אבל כולם ראו שהקבוצה כיחידה לא מתפקדת".

 

אין ספק שקבוצה חייבת תחרות על כל עמדה, אך עובדת החתמתו של הבלם חסוס רואדה עשויה דווקא לפגוע: "לא יכול להיות שניסו וטל יפתחו בהרכב, והמאמן יגיד לאחר המשחק שהוא חייב להתחזק בבלם. איך הם אמורים להרגיש? צריך וטוב להתחזק אך לתת לשחקן עוד לפני שהוא הגיע את חולצת ההרכב זו כבר בדיחה".

 

גורם המעורה בנעשה בכדורגל הספרדי הסביר: "אם יש שחקן שמכבי חיפה והפועל תל אביב בדקו עליו ופסלו אותו על הסף ודווקא טביב מביא אותו, מה זה אומר? מעבר לזה שהוא בלם בינוני ומטה שמזכיר מאוד את אנדרס טונייס, שהיה כאן, מדובר בשחקן שכלל לא עשה הכנה לעונה. מארק ואליינטה, שהגיע למכבי חיפה, עד היום לא נמצא בכושר משחק והוא מתאמן עם מכבי חיפה כבר חודש. רואדה הוא שחקן פחות טוב ממנו ועד עכשיו לא התאמן. טביב שוב קנה חתול בשק".

 


דראפיץ'. נפל עם "חתול בשק"? (דני מרון)

 

ובנוסף, אם תשאלו שחקנים שהיו בעונה שעברה בבית וגן, מה לדעתם הבעיה הכי גדולה? תשמעו תשובה נחרצת: "חדר ההלבשה". אם אשתקד השחקנים נהנו מאווירה מצוינת, בילו ביחד ורצו כל בוקר להגיע לפגוש את החברים בבית וגן, הרי שהיום המצב הפוך.

 

שחקן בבית"ר תיאר את המצב: "אם תכנס לחדר ההלבשה תראה מצב כזה - כל שחקן עסוק בעצמו. אחד בטיפולים, אחד בטלפון. אין ריאקציה בין השחקנים וזה בא לידי ביטוי גם במשחק. אתה רואה שאין עבודת צוות ואין אחווה בין השחקנים. דראפיץ' אמר לנו באסיפה שהוא רוצה שנתחיל לצאת יחד לבתי קפה. מה נראה לו, שככה זה קורה? פשוט אין חיבור". בית"ר ירושלים מודל 2015/16, הסימנים מדאיגים. דראפיץ' יצליח לעצור את הרכבת מירידה מהפסים?

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ