כסף קונה הצלחה: המאמנים שבזבזו הכי הרבה בעשור האחרון

ונגר ומוריניו. \כסף קונה את הכל\? |
5.5 מיליארד יורו השקיעו עשרה מאמנים שונים בעשר השנים האחרונות. במקרה או שלא, אחד מהם הוא גם המעוטר ביותר. יעקב זיו על הבזבזנים והמצליחים
חלון ההעברות הנוכחי עדיין לא הסתיים, אבל בשווייץ החליטו לעשות סיכום של עשר השנים האחרונות וחיפשו את עשרת המאמנים שהשקיעו הכי הרבה כסף מאז שנת 2005.
 
השווייצרים מצאו כי ישנם חמישה מאמנים שהוציאו לבדם סכום אבסורדי שנשמע דמיוני - 5.5 מיליארד יורו. מי המאמן הכי בזבזן על כדור הארץ? תצטרכו לקרוא מהקל לכבד. רמז עבה: המאמן הכי מעוטר הוא גם הכי בזבזן. עוד עובדה - כל עשרת המאמנים הראשונים עבדו בשלב כלשהו בפרמיירליג, מלבד אחד. 
 
 
מקום 10 - מארק יוז, מנג'ר סטוק. הרכישה האחרונה שלו היתה בשבוע שעבר כאשר צירף את שרדאן שאקירי, קשר נבחרת שווייץ שהגיע מאינטר. יוז אימן 5 קבוצות ב-10 השנים האחרונות, כולל מנצ'סטר סיטי, בלקבורן, פולהאם וק.פ.ר ורכש 44 שחקנים ב-391 מיליון יורו. בשנים 2008 ו-2009 היה מנג'ר מנצ'סטר סיטי ומכאן הרכישות המאסיביות - רק בתקופה זו בזבז 300 מיליון יורו. רוביניו היה השחקן הכי יקר - 43 מיליון יורו. 
 
מקום 9 - אלכס פרגוסון האגדי. המיקום הגבוה שלו מוכיח שהאגדה כאילו הוא לא קנה שחקנים בסכומי עתק, כלל אינה נכונה. הוא רכש למנצ'סטר יונייטד ב-8 שנים (שנתיים הוא כבר לא מנג'ר) ב-400 מיליון יורו. נרכשו 32 שחקנים והיקר שבהם היה דימיטאר ברבטוב שהגיע תמורת 38 מיליון יורו. כריסטיאנו רונאלדו לא נחשב מאחר ונרכש עוד לפני 2005.
 
סר אלכס פרגוסון. יודע לבזבז כשצריך (Gettyimages)
 
מקום 8 - ברנדן רוג'רס, מנג'ר ליברפול. עבד בשש קבוצות ביניהן צ'לסי כעוזר מאמן, רדינג וסוונזי וליברפול, רכש 49 שחקנים, אבל בליברפול בלבד בזבז ב-373 מיליון יורו ובשנתיים האחרונות בלבד 110 מיליון יורו. כריסטיאן בנטקה הרכש הכי יקר - 46.5 מיליון יורו.
 
מקום 7 - ארסן ונגר, מנג'ר ארסנל. עוד אגדה שהבוס הצרפתי לא רוכש שחקנים ביוקר התנפצה. ב-10 השנים האחרונות בארסנל רכש 51 שחקנים בשווי 472 מיליון יורו. 20 אחוז מההוצאות על רכש היו בשנתיים האחרונות. השחקנים הכי יקרים - מסוט אוזיל (50 מיליון יורו) ואלכסיס סאנצ'ס (42.5 מיליון יורו). 
 
ונגר. בשנתיים האחרונות מבזבז עוד יותר (AFP)
 
מקום 6 - רפא בניטס, מאמן ריאל מדריד שאימן את ליברפול, אינטר, צ'לסי ונאפולי. רכש 60 שחקנים ב-493 מיליון יורו. פרננדו טורס הכי יקר - 38 מיליון יורו מאתלטיקו מדריד לליברפול בשנת 2007. בנאפולי בלבד רכש שחקנים ב-100 מיליון יורו. 
 
מקום 5 - פפ גווארדיולה, מאמן באיירן מינכן. קודם לכן, כידוע, אימן ברצלונה. רכש 28 שחקנים בלבד, אבל ב-493 מיליון יורו. מריו גצה וארתורו וידאל עלו כל אחד 37 מיליון יורו בבאיירן. בברצלונה הכי יקר היה זלאטן איברהימוביץ' שעלה 70 מיליון יורו.
 
גווארדיולה. אימן בשתי קבוצות בלבד, ועדיין השתחל לחמישייה (AFP)
 
מקום 4 - רוברטו מנצ'יני, מאמן אינטר. הגיע לרביעייה הראשונה בעיקר תודות לכך שהיה מאמן מנצ'סטר סיטי, שם הכסף זרם עבורו כמו מים. באינטר ובגלאטסראיי לא היו לו רכישות ענקיות. בסך הכל בעשור האחרון רכש 49 שחקנים ב-556 מיליון יורו. בעונה הראשנה שלו בסיטי רכש ב-180 מיליון יורו. השחקן הכי יקר - סרחיו אגוארו 45 מיליון יורו (בלבד). 
 
מקום 3 - מנואל פלגריני, מנג'ר מנצ'סטר סיטי שאימן קודם לכן בוויריאל, ריאל מדריד ומלאגה. רונאלדו עלה 100 מיליון יורו וכעת הושקעו ראחים סטרלינג 65 מיליון יורו. קנה 55 שחקנים ב-727 מיליון יורו. 
 
פלגריני לוחץ את ידו של מוריניו אתמול (AFP)
 
מקום 2 - קרלו אנצ'לוטי שאימן במילאן, צ'לסי, פ.ס.ז' וריאל מדריד בעונה האחרונה. האיטלקי רכש 47 שחקנים ב-795 מיליון יורו. גארת' בייל עלה כ-101 מיליון יורו (למרות שמחירו הרשמי שנספר הוא 94 מיליון יורו). שאר השחקנים הכי יקרים שקנה הם רונאלדיניו (במילאן), פרננדו טורס (צ'לסי), תיאגו סילבה (פ.ס.ז'). 
 
מקום 1 - ז'וזה מוריניו, מנג'ר צ'לסי, שהיה בבלוז גם בעבר לקדנציה ראשונה וכן אימן את אינטר וריאל מדריד. רכש 57 שחקנים ב-824 מיליון יורו. המאמן הכי מעוטר הוא גם הכי בזבזן. ההוכחה הניצחית שכסף קונה הצלחה. הוא גם שטען כי הקבוצות בצמרת הפרמיירליג קונות את ההצלחה שלהן בכסף. אנדריי שבצ'נקו עלה לו 43 מיליון יורו בקדנציה הראשונה בצ'לסי, דייגו מיליטו 25 מיליון יורו באינטר, אנחל די מאריה 33 מיליון יורו בריאל מדריד. מאז חזר לצ'לסי שלף בעזרת רומן אברמוביץ' 300 מיליון יורו והכי יקר היה דייגו קוסטה שעלה 38 מיליון יורו. 
 
כסף קונה הצלחה. מוריניו (AFP)
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ