"ביה"ד מעביר מסר שסמכות השופטים הפקר"

"ביה"ד מעביר מסר שסמכות השופטים הפקר"
שרצקי קיבל קנס והרחקה ע"ת, איגוד השופטים יערער. חיימוב הגיע להסדר טיעון
שוערה של עירוני קריית שמונה, גיא חיימוב, ובעלי הקבוצה איזי שרצקי, עמדו הערב (רביעי) לדין בהתאחדות לכדורגל בעקבות אירועי משחק "אלוף האלופים", בו גברה הקבוצה על מכבי תל אביב בתום דו-קרב פנדלים. השופט במשחק, אוראל גרינפלד, הגיש דו"ח שיפוט חמור שהביא להעמדתם של השניים לדין בגין התנהגות בלתי הולמת.

בקריית שמונה חששו מעונש השעיה, שיגרום לשוער להחמיץ את משחק פתיחת העונה מול הפועל באר שבע ביום ראשון (שידור חי בספורט2 החל מהשעה 19:45), אך הצדדים הגיעו להסדר טיעון לפיו חיימוב יושעה משני משחקים על תנאי ולא יקבל עונש הרחקה בפועל. "בשל הנסיבות המיוחדות, בית הדין צריך להתחשב בגיא חיימוב", טענה פרקליטתו של השוער, קרן דמאיו, "בוודאי לאור ההתנצלות שלו מיד לאחר האירוע". 

 
 

בנוסף, השוער פרסם מכתב שהופץ לכלי התקשורת: "בשל האמוציות, להט העניינים וההתרחשויות במשחק, הרצון לנצח ווהווינריות שלי, פעלתי בצורה בלתי הולמת וספורטיבית אשר פגעה בתדמית המשחק. משכך, ביום המחרת ובכל כלי תקשורת שבו התראיינתי, הבעתי את התנצלותי על ההתנהגות הבלתי ספורטיבית".


"משך שנים רבות שמי הולך לפני... בכל שנותי כשחקן לא הועמדתי לדין אפילו פעם אחת. אני מודע לכך שכקפטן הקבוצה ושחקן נבחרת ישראל אני מהווה דוגמא ומתחייב שלא אחזור על הפעולה המתוארת לעיל... אני קורא לכל השחקנים לפעול בצורה ספורטיבית ולכבד את החלטות שופט המשחק... אני חוזר ומביע את התנצלותי בפני שופט המשחק וצוותו".חיימוב וגרינפלד, אחרי השריקה לפנדל חוזר (עדי אבישי)


הדיין ישראל שמעוני פנה לשרצקי ושאל אותו אם הוא רוצה למשוך את המכתב ששלח לבית הדין, ונענה: "לא חתמתי על שום מכתב. בדקה ה-90 הסתיים הזמן החוקי וישבתי וראיתי קטעים של המשחק", הוסיף שרצקי, "ישבו לידי צביקה רוזן, אורן חסון, דרור קשטן ויורם באומן. ישבנו וראינו יחד ואמרתי: 'חבר'ה, אני ניהלתי את רמת עמידר בעברי בתקופת המכירות ו-ועדת עציוני, ראיתי שופטים ודברים שלא היו כשרים. משהו לא נראה לי, כל דבר שהוא שורק הפוך מהמציאות'. לא אמרתי לו שהמשחק מכור כמו שחשבתי שהמשחק מכור. אמרתי לו: 'אתה בושה וחרפה לכדורגל'. לדוגמא, אלון יפת היה מודה כשהוא היה טועה והלוואי וכל השופטים היו כמוהו - זה התפקיד הכי קשה בכדורגל".


"אם שופט מחוזי נתן שוחד, אז הכל יכול להיות בחיים", המשיך בעלי ק"ש במונולוג, "היה לי ברור שהכוונה שלו היא שלא ננצח. חשבתי לעצמי שהשופט מוכר אותי. אין שוער שלא קופץ קדימה בפנדל, והוא גם סתם הרחיק לי את הבלם. הוויכוח היה לפני הפנדלים: ב-99% מהמקרים בעולם לא נתנו בעיטה חוזרת. הרגשתי שהוא לא רצה שננצח. לקחתי גביע שישי בחמש שנים ולמרות הכל, דוקר לי בלב".שרצקי בסיום המשחק. "נותן את כל כולי לק"ש" (מני בן ארי)


בתגובה ענה לו הדיין: "אתה לא בית הדין של איגוד השופטים". שרצקי: "המטרה שלי הייתה שלא ימכרו לי את המשחק. את כל כולי אני נותן לקריית שמונה ואז בא השופט ומצפצף עליי. אם הייתם מרגישים כמוני, לא הייתם עוברים על זה בשתיקה". הדיין: "היית אצלי כבר שלוש פעמים בעבר, אולי אני אעשה משהו שתזכור אותי".


על בעלי קרית שמונה, הושת קנס של 10,000 שקל בפועל + קנס של 20 אלף שקל על תנאי לשנתיים בכל הרשעה חוזרת בגין אמירה אסורה לשופטים + הרחקה למשך חודשיים ממילוי כל תפקיד רשמי בהתאחדות ע"ת לשנתיים בכל הרשעה חוזרת בגין כניסה אסורה לתחומי המגרש ו/או פניה אסורה לשופטים.


איגוד השופטים הוציא הודעה לאחר קבלת העונש: "לאור קולת העונש שהטיל בית הדין המשמעתי על מר איזי שירצקי, יפנה מחר איגוד השופטים לתובע ההתאחדות על מנת שיוגש ערעור על קולת העונש. האיגוד סבור שמעשיו של מר איזי שירצקי חמורים ויש בעונש הקל כדי לשלוח מסר לכלל הציבור ובפרט לבעלי הקבוצות, מאמנים ושחקנים כי שמם וסמכותם של שופטי המשחק הם הפקר".

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ