תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הפתרון של מכבי ת"א לסופה השווייצרית: פיזיות ומהירות

בן בסט ובן חיים. הנשק הסודי של יוקאנוביץ'? | צילום: אודי ציטיאט
פ.צ באזל תעלה הערב במטרה לנקום על העלבון במשחק הראשון (2:2). דורון ברוש עם צרור עצות לסלבישה יוקאנוביץ'

כמו במבצר מימי הביניים צריכה מכבי ת"א לעלות הערב למגרש מול באזל. מולה תתייצב קבוצה זועמת, נעלבת, שוחרת נקמה, ובעיקר אירופית. כשהישראלים עושים בטן-גב בחוף הילטון, הבאזלים אוכלים בבית מזון אחר. הם לומדים לדהור ולהניע כדור כבר בבטן אמם, ואם במשחק הראשון הם קצת שכחו מי הם, תהיו בטוחים שהערב הם יראו על הדשא בדיוק איפה האוזן של הנמלה.

 

זה לא הולך להיות נעים. זה לא אומר שצריך לברוח מהמגרש לפני שהמשחק החל, אבל קשה לקנא בסלבישה יוקאנוביץ'. מול הסופה השווייצרית שקרוב לוודאי תשטוף את המגרש הוא צריך להעמיד – בעיקר בצד ההגנתי - הרכב שיהיה פחות טכני, ובעל דגש על פיזיות ומהירות.

 

 

בצד ימין הוא עני – שפונגין או דסה - אלא שאז הוא מסתכל שמאלה וקצת מתגעגע להיצע הדל שמימין. כאן מחכים לו עומרי בן הרוש ויואב זיו, באמצע זוחל טל בן חיים הבלם ועל הספסל מטלטל קרלוס גארסיה את רגלי הבטון הרדומות שלו. "איזה קסמים שאני צריך לחולל בשביל 800 אלף יורו עלובים לעונה", מייבב בטח יוקאנוביץ' לעצמו כשהוא לבד בחושך בבית.

 

יוקאנוביץ'. היצע דל בחלק ההגנתי (אודי ציטיאט)

 

מותר להניח שהוא ימשיך באותה טקטיקה של המשחק הראשון: ירידה בלתי פוסקת של שחקני הקו לעזרת המגנים: טל בן חיים לשפונגין/דסה ואבי ריקן (היום רק ריקן, לא מיכה) לעזרת המגן השמאלי, אלברמן ואיגייבור קרובים לבלמים, ושלושה באופן קבוע סביב אמבולו. אם את ערן זהבי סוגרים שלושה, גם האדון אמבולו זכאי לליווי צמוד. בטח אם הוא עולה מהצד.

 

טריק קטן של יוקאנוביץ' מהמשחק הראשון חמק מעיני הציבור, שהבחין כמובן בהעלאתו המפתיעה של עדן בן בסט להרכב. בן בסט, המצוי בכושר ירוד, עלה למגרש במטרה להסתובב שם, למשוך אליו תשומת לב של מגן ובעצם לפנות מרחב פעולה לזהבי. מדוע לא הועלה במקומו ברק יצחקי המוכשר המצוי ללא ספק בכושר טוב יותר? ובכן, יצחקי הפעלתן היה מחפש את השער, תופס יותר נפח  על המגרש ומסכל את הכוונה המקורית לפנות מרחב פעולה לזהבי. מסקנה: מי אמר שבן בסט שלא פוגע לא מועיל למכבי תל אביב.

 

זהבי. צריך למשוך ממנו את האש (אודי ציטיאט)

 

נראה אגב אם בן בסט יזכה לחולצת ההרכב גם היום. מגיע לו, לאור כושרו. ואם מכבי ת"א תעבור את באזל הערב, ג'ורדי יוכל לערוך לו טקס פרידה נכבד, ולהתחיל לחזק את הקבוצה, מעשה שלא עשה בקיץ. 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ