תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כרגע מכבי מנצחת על אדרנלין וזו הזדמנות אדירה עבור ב"ש

בן חיים וראדי. היוצרות יתהפכו? | צילום: אסף קליגר
דעה: האלופה אמנם ניצחה את הטוענת לכתר, אבל דווקא בנגב יכולים לשאוב הרבה עידוד. וגם: מחמאה מקורית לערן זהבי והבאנקרים של יוקאנוביץ'

1. אפשר לדבר שוב פעם על הנגיחה המדויקת והמיקום האופטימלי של ערן זהבי, אבל זה לא כל הסיפור. בהתקפה שלפני השער, זהבי קיבל את הכדור 18 מטר מהשער וניסה להסתובב. הוא תוקל בזריזות על ידי אחד השחקנים של ב"ש, שיצרו צפיפות באזור מתוך היכרות עם התנועה של זהבי מהאמצע לרחבה. זו הייתה הפעם השנייה שזה קרה במשחק.

 

ואז זהבי הבין. ב"ש יצאה קדימה והוא לא נתקע באמצע אלא נע שמאלה. שם הוא קיבל את הכדור בהתקפה הבאה. בהילוכים החוזרים המהלך מתחיל מהצ'יפ של עדן בן בסט לאלברמן, אבל ההתחלה הייתה פס על 25 מטר של זהבי בול לרגל של בן בסט. משם, יצא זהבי בתנועה מדודה, לא מהירה מדי, לכיוון המרכז. הוא נכנס לפני בן ביטון ופגש את הרוחב של ריקן בעיתוי מושלם. אז עכשיו אל תספרו לו רק את הגולים, זה משעמם. תתחילו לראות איך הוא מצליח להיות מעורב במהלכים שקודמים לשערים שלו. זה כבר סטארט אפ סטטיסטי.

 

 

2. גם בעונה שעברה נפגשו הפועל ב"ש ומכבי ת"א במחזור השני. התוצאה הייתה הפוכה אולי, אבל גם היכולת. אז ב"ש כבשה מוקדם ואחרי זה רק עקצה. מכבי הייתה עדיפה ולא היה ספק שתתגבר על הנפילה בווסרמיל. אמש, זה היה סיפור אחר לגמרי. הקבוצה של ברק בכר, עם הקישור הכי טוב בליגה גם כשאיגיבור ומיטרוביץ' בהרכב הצהוב, השתלטה על המגרש מהדקה הראשונה ושלטה בו ללא עוררין ב-70 מ-90 הדקות. זו הייתה הצהרת כוונות והכרזה פומבית של דומיננטיות, ואם זהבי היה משחק בשורותיה אתמול ולא בן שהר אז הוא היה מסיים את המשחק עם צמד לפחות.

 

זהבי. אם היה אתמול במדי ב"ש היה מסיים לפחות עם צמד (אסף קליגר)

 

לב"ש יש ים של כישרון, עוצמה פיזית אדירה, ניסיון ומערכת יציבה ותומכת. מכבי מנגד אולי הוכיחה אופי נדיר ושחקן אדיר במשחקים הראשונים העונה, אבל מישהו זוכר מתי היא שיחקה כדורגל? מתי היא הייתה דומיננטית  לאורך דקות ארוכות?

 

כרגע מכבי ת"א מנצחת על אדרנלין, וזו הזדמנות אדירה עבור ב"ש, כי אחרי הכל את האליפות בשנה שעברה היא לא הפסידה בגלל הראש-בראש מול הצהובים. את התואר, או לפחות את הקרב הצמוד עליו, היא הפסידה מול רעננה ובמגרשים שבהם השנה אסור לה ליפול. שם היא תישפט, ולכן אין לה שום סיבה להוריד את הראש גם אחרי ההפסד הלא צודק שספגה אתמול.

 

שחקני באר שבע. לא צריכים להוריד את הראש (אסף קליגר)

 

3. הדומיננטיות של ב"ש הדליקה זרקור שוב על מה שמסתמן ככוח השני של במכבי העונה: הבלמים בעידן פוסט קרלוס גארסייה. הניסיון והפייטריות של טל בן חיים בשילוב היכולות האתלטיות של איתן טיבי הופכים את המרכז של מכבי לאזור כמעט לא חדיר. אם במגנים יוקאנוביץ' עוד עסוק ברוטציה, ניסוי ותהיה, כאן הבאנקרים ברורים. תוסיפו לזה את ראיקוביץ' ששמר על שער נקי בהופעת הבכורה שלו (הרשים מאוד לצד מעט מחלות ילדות קטנות שבוודאי יתוקנו על ידי אובארוב) וקבלו את החוליה הכי חזקה של מכבי כרגע. חוץ מחוליית זהבי כמובן.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ