תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ורד: "הליגה הישראלית איכותית יותר מהסרבית"

\כשאתה מגיע למועדון ישר דואגים להבהיר לך שהדרבי הכי חשוב\. עידן ורד | צילום: האתר הרשמי של הכוכב האדום בלגרד
קשר הכוכב האדום על ההתאקלמות בסרביה ומתייחס למכבי חיפה

סוף השבוע האחרון היה מצוין לעידן ורד, שחקנה הישראלי של הכוכב האדום בלגרד. הוא כבש שער בכורה בליגה בניצחון על מלדוסט 0:3 והזרקור בישראל הופנה לפתע לכיוון הליגה הסרבית. בישראל הבינו כמה כישרונות יש בליגה הזו, שהנבחרת הצעירה שלה זכתה רק ביוני האחרון באליפות העולם עד גיל 20.

 

ורד, ששיחק עם שוערה החדש של מכבי תל אביב פרדראג ראיקוביץ', התייחס להעברה שלו לצהובים: "אנשים פה הופתעו מהמעבר שלו לישראל, כי הוא סומן כפונטציאל הכי גדול באירופה לגילו. בדרך כלל שחקנים בסדר גודל הזה הולכים לליגות הבכירות, והוא העדיף את ישראל על פני גרמניה וטורקיה. מתחילת העונה ידענו שהוא יעזוב, אף אחד לא הופתע". על הכישרונות בסרביה אמר: "יש המון צעירים מוכשרים שמקווים להשתלב בהרכב הראשון ולהתקדם לליגות בכירות. רוב השחקנים הצעירים מסומנים כבר ורק מחכים לפריצה שלהם".

 

הדי הכישלון של מכבי חיפה הגיעו גם לורד: "אני עוקב אחרי מכבי חיפה. אין יום שאני לא קורא בבוקר מה קורה ומה חדש איתם. אני עדיין בקבוצה של הוואטסאפ שלהם ואני קשור מאד לשחקנים ולמועדון. מחזיק אצבעות ומקווה שיצאו מהמשבר כי מגיע למועדון הזה להיות בצמרת".

 

"הפתעו מהמעבר של ראיקוביץ' לישראל". השוער הסרבי בהופעת הבכורה במדי מכבי תל אביב (אסף קליגר)

 

הקשר הישראלי מודה שהדרבי עוד שבועיים הוא הדבר עליו מדברים כל העונה: "איך שאתה מגיע למועדון כשחקן חדש ישר דואגים להבהיר לך שהדרבי הכי חשוב ואם תנצח את הדרבי אתה כמו אלוהים בעיר. מסבירים לך שהפסד לא בא בחשבון ויכול לגרום למהפכה במועדון. מאד קיצוניים פה לשני הכיוונים. הדרבי בעוד שבועיים וכבר התקשורת והעיר בטירוף. מרגישים את זה בכל מקום. מעבר לזה יש משהו כמו 60 סקאוטים מכל העולם במשחקי הדרבי אז זו הזדמנות מצוינת בשביל כל שחקן".

 

על מה ההבדל בין הליגה הישראלית לסרבית אמר: "אנחנו מקום ראשון. הכדורגל הישראלי אולי יותר איכותי, אבל בגלל שיש בישראל תנאים ואיצטדיונים יותר טובים, אבל הליגה כאן יותר פיזית".

"אין יום שאני לא קורא בבוקר מה קורה ומה חדש עם מכבי חיפה". עידן ורד בימים שלבש ירוק (האתר הרשמי - מכבי חיפה)

 

הודחתם בתחילת העונה מהליגה האירופית אז איך אתם במקום ראשון?

 

"הקבוצה ששיחקה בתחילת העונה במוקדמות שונה לגמרי מעכשיו. התחלפו תשעה שחקנים בהרכב והמועדון לא בנה על ליגה אירופאית וההדחה התקבלה בהבנה".

 

ספר על ההתאקלמות שלך בבלגרד.

 

"בלגרד עיר יפה מאוד. המנטליות של האנשים פה מזכירה מאד את הישראלים. ידידותיים, חברתיים מאוד וחסרי סבלנות. לשמחתי אני תמיד מוקף במשפחה וחברים. כמעט כל שבוע יש לי אורחים וכמובן שחברה שלי מאי פה איתי ועוזרת לי מאד בהכל".

 

גם על ההבדלים בין התקשורת הסרבית לישראלית יש לו מה לומר: "התקשורת פה דומה לישראלית. ביום אחד אתה מלך וביום השני אתה כלום. יותר מידי קיצוניים ואין סבלנות. אני לא קורא את השפה אז זה פחות מחלחל מאשר שהייתי בארץ. אני יודע שפרגנו לי מאד בהתחלה ובשבועות האחרונים היו מאוכזבים קצת, אבל אחרי השער זה שוב השתנה לטובה".

 

על העובדה שלא משדרים את המשחקים שלו בארץ אמר: "אני לא מהמתבכיינים וכאלה שמחפשים כותרות. ידעתי לפני זה שאין שידורים בארץ ואין סיקור נרחב של הליגה הסרבית וזה לא מפריע לי, כי החברים והמשפחה עוקבים, למרות שגם הם לפעמים לא מוצאים לינקים לשידור. אבל ברצינות, התקשורת בארץ מסקרת כמה שאפשר ובאהבה את השחקנים הישראלים שמשחקים בחו"ל. גם כאלה שלא בליגות הבכירות וזה יפה לראות".

 

לדבריו הוא עוקב אחרי משחקים בארץ ובחו"ל ולפעמים זה משגע את החברים בחדר ההלבשה של הקבוצה. "גם כשהייתי בארץ הייתי רואה את כל המשחקים מכל הליגות ובעיקר עכשיו שיש לי זמן מת. אז אני מחובר, חי ונושם ואוהב את הכדורגל בישראל. החברים שלי משחקים, אז ברור שמעניין אותי. תמיד באים אלי בטענות שכל פעם אני רואה בחדר הלבשה משחקים באייפד ולא אוהבים את זה ממש, אבל הם יתרגלו".

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ