תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הוסרה תערוכה של יהודים וערבים משחקים כדורגל

מחאות נגד ישראל בבריטניה. ישפיע על ההתמודדות? | צילום: Gettyimages
וויילס: יומיים לפני ישראל, הפולטיקה גוברת: "לא רצינו לקחת צד"

ישראל ו-וויילס יפגשו ביום ראשון (19:00) במוקדמות יורו 2016, אך יומיים לפני נדמה שהפוליטיקה שלפני המשחק גוברת.תערוכת צילומים, שהוצגה בספרייה בקרדיף, ובה נראים יהודים וערבים משחקים כדורגל יחדיו הוסרה.

 

בדיילי מייל דווח שהתערוכה, "כדורגל יהודי-ערבי: שונות וחיים משותפים בליגות הנמוכות", הוצגה במשך 24 שעות בלבד לפני שהוסרה. על פי הדיווח, המועצה קיבלה תלונות על כך שהתמונות צולמו בישראל.

 

 

בתמונות, שצולמו על ידי גד סלנר וואדים טראסוב, ניתן לראות איך כדורגל יכול להיות כוח מאחד בין קהילות הנמצאות בעימות. הפרוייקט כולל תמונות של נוצרים, יהודים ומוסלמים, המשחקים יחדיו בליגות הנמוכות בישראל.

 

דובר מועצת קרדיף צוטט בדיילי מייל שהתצוגה הורדה בגלל תלונה, והוסיף שגם ההפגנות הצפויות לפני המשחק בין שתי הנבחרות גם נלקחו בחשבון: "הספריות שלנו הן מבנים שמקדמים חופש ביטוי, אבל הרגשנו שהתערוכה הזאת עלולה לגרום למבקרים לחשוב שאנחנו לוקחים צד בסכסוך", אמר הדובר.

 

הצעד גרר ביקורת וגינוי מצד חברת האופוזיציה במועצה, ג'ודית וודמן, שקראה לחקירת ההחלטה אותה כינתה "שיקוף מביש של עירנו": "ספורט הוא לא פוליטי. אנחנו חיים בדמוקרטיה ויש לנו חופש ביטוי. הצעד הזה של מועצת קרדיף התעלם מכל אלה לחלוטין".

 

יפתח קוריאל, דובר שגרירות ישראל בלונדון, גינה גם הוא את ההחלטה להסיר את התערוכה: "זהו חרם על שלום ודו קיום וזה המשך ישיר של הכוונות ההרסניות והלוחמניות של התנועה לדה לגיטימציה של ישראל".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ